• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    DAHY
    DAHY --- ---
    KURE: Je to moc hezky, ale nakonec bych stejne sel do Victorinoxu za petistovku :) Uzitnost ma stejnou (proste perorizek bez pojistky), vazi polovinu a svycarak chapou jako nastroj a nikoliv zbran snad na celym svete.

    Victorinox Swiss Army 1 in silver - 0.8000.26
    https://www.swissarmy.com/...roducts/Swiss-Army-Knives/Medium-Pocket-Knives/Swiss-Army-1/p/0.8000.26
    KURE
    KURE --- ---
    pritom tohle se jim skoro povedlo
    Nože a kancelářské výrobky - Mikov s.r.o. - NOŽE - NOŽÍŘSKÉ VÝROBKY » NOŽE - NOŽÍŘSKÉ VÝROBKY » PROGRESS
    http://www.mikov.cz/...produkty/mikov-noze--nozirske-vyrobky-progress/102-BN-1:L/mikov-pocket-l.html

    kdyby to bylo ze zeleza o kterym bych se nestydel mluvit,
    tak na to stojim frontu.
    idealni gentlemansky nozik ktery neděsí lidi.

    misto toho mam enduru s cepeli zdp 189
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    GILDARIUS: Já vím, je to starší článek. Souhlasím že třeba List je docela pěkný nůž, ale to je přesně ono - chci si (pokud možno) koupit hotový nůž a ne DIY kit...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    No, nezměnilo. Viz tvoje zkušenost - koupíš si kudlu a doma si ji musíš opravit, abys ji mohl používat.
    To se ti u ESEE nestalo. Nebo u Fallknivenu. Nebo Ka-Baru atd...
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    NEVILL: Koukám správně ze to je pet let starej článek? Od ty doby se snad neco změnilo.. Me teda zaujal akorat list, ten jsem si koupil a potom co mi kamarád upravil zprasenej vybrus to podle není vůbec špatná kudla
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Smutný pohled na sortiment firmy Mikov | | Vybaven.cz
    https://www.vybaven.cz/noze-a-naradi/smutny-pohled-na-sortiment-firmy-mikov/

    já si říkal že jsem o tom Mikovu a jeho sortimentu četl před časem docela pěkný článek...už jsem ho našel...
    FINSON
    FINSON --- ---
    GILDARIUS: Mě zajímá, jestli to vyrobil poctivý člověk (alespoň nějak v rámci možností, ne ochcávač každým coulem), jedno v které zemi - to jsem si všiml, že tady doteď nepochopilo vícero lidí ;-)

    Jakkoliv bych Mikovu rád fandil, cesta za lepším goodwillem a k výrobkům vyšší třídy s vyššími maržemi, po tom, jak se profiloval doposud, podle mě bude dlouhá a obtížná. Možná bych bral i tlustou čáru za minulostí s tím, že "od teď děláme z prémiových materiálů za odpovídající vyšší ceny, take it or leave it, na levné šunty jsou tady jiní a s nimi už soutěžit nechceme", to by z mého pohledu bylo fajn, ale tady ten kočkopes, kdy tomu dám sice hezký design, ale podprůměrné meteriály a prémiovou cenovku, se mi nelíbí a podle mě jim moc nepomůže. Ještě by mě taky zajímaly "fit & finish", v diskusi jeden člověk píše, že to měl na nějakém veletrhu v ruce a blbě se to otvíralo. To je u zavíráku dost podstatná závada, že?

    Přesně to vystihuje věta v článku: "Ano, dá se říct, že se jedná o běžnou EDC tuctovku, kterých je na trhu neskutečné množství, ale beru-li to v místním kontextu, musím uznat, že jde o průlom." - Pro Mikov to nejspíš opravdu průlom je, ale takováhle bouře ve sklenici vody v globalizovaném světě dneska nikoho nezajímá, asi jako by závodníky 24h Le Mans nezajímalo, že Finson vylezl ze svého 150k Forda, projel se po brněnském okruhu v 500k BMW a nerozbil ho.

    S tou další větou, že cena toho nože je přiměřená, už osvšem nesouhlasím. Kdyby ten nůž byl spolehlivý podobně jako ZT nebo Kizer, měl čepel z práškové D2 nebo S30V nebo něčeho takového a střenky z titanu, tak jim za něj 4k klidně dám. Takhle ani ty 2k.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    GILDARIUS: Patriotismus je fajn akorat by nemel fungovat jako marketingovej prvek, rad podporim domaci produkci, nicmene me steluje kdyz to nekdo z firmy pouziva jako argument proc si nuz koupit. To by mel byt naopak motivacni prvek pro danou firmu delame svoji praci nejlip jak to umime, snazime se dat novy vyznam slovu ceska kvalita. Bohuzel takhle to u firem funguje malokdy a "vlastencem" musi byt zakaznik, aby si ten sunt koupil protoze veskere jine parametry a kvalita se jako argument pro koupi pouzit nedaji...
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    DAHY: Tak treba pro me jr důležitý ze to vyrobil Čech a ne cinan, jinak chápu ze tam žádný objektivní důvody proc by to melo stat 2500 nejsou
    DAHY
    DAHY --- ---
    Ja ten Mikov taky vubec nechapu. Kdo ty jejich noze kupuje? Nejsem koumak, co by chtel, aby se noze prodavaly za cenu materialu, ale takovouhle cenovou politiku si musi vyrobce nejak zaslouzit. Vybudovat si jmeno, ktery znamena vysokou spolehlivost, kvalitu zpracovani, pouziti spickovejch materialu, exkluzivitu. Co z toho Mikov ma? Obavam se, ze nic. Jinak ty noze mi designem prijdou vsechny konkurenceschopny a ty maly zaviraky se mi dokonce velice libej.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    tohle stojí 4 548,- Kč s DPH, to jsem fakt zvědavej kolik nasadí na ten Mikov Elipt co chystají
    Nože a kancelářské výrobky - Mikov s.r.o. - NOŽE - NOŽÍŘSKÉ VÝROBKY » NOŽE - NOŽÍŘSKÉ VÝROBKY » PROGRESS
    http://mikov.cz/cz/produkty/mikov-noze--nozirske-vyrobky-progress/102-BN-1:M/mikov-pocket-m.html
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    A hned pod tim reklama na boker reel steel, co tomu z oka vypadl, za 1100 :-D tak budem videt
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: no, to jejich rozmenzí je, jak znám Mikov mimo mísu. Cena Eliptu se nyní stanovuje a velkou roli budou hrát také ohlasy od lidí. Prozatímní rozsah je někde mezi 2000,-Kč – 2500,-Kč (hrubý odhad), ale slíbil jsem položit dotaz, tak ho tu pokládám – Za kolik dle vás by ho měl Mikov prodávat? Kolik byste za nůž Elipt reálně zaplatili vy?
    Ve finále si dvojnásobnou cenu zdůvodní :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    A druhá věc je, že nůž od Mikovu s framelockem, tak ten bych si nekoupil ani na 500. - mám rád svoje prsty
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Jsem si říkal že ty 3K co píšou v článku asi moc reálné nejsou, jak tam Mikov dá trochu slušnou ocel je rázem cena 6K a víc...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: tak 6000 s DPH, podle těch ostatních cen :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    AZIM: nevypadá to zle, otázka je kolik za to budou chtít, pokud to teda půjde do masové výroby...
    AZIM
    AZIM --- ---
    Mikov Elipt, koukam ze uz loni mel Mikov prototyp ale tady ani fotecka ani zminka, trosku mi to pripomina sebenzu nebo proste chris reeve styl ... mno mrknete se na to samy, za me asi nejhezci s cim Mikov prisel

    Nůž Mikov Elipt – horká novinka roku 2017 od Mikovu | | Vybaven.cz
    https://www.vybaven.cz/noze-a-naradi/nuz-mikov-elipt-horka-novinka-roku-2017-od-mikovu/
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    FINSON: Hele ja ho mastim sadlickem kdyz mam volnou chvilku .. takze liska nikde :)) jinak teda bordel se mi tam nehromadi, ale je to kratka chvilka a zatim krajim veci co se tam ani nemaji jak zachytavat.
    FINSON
    FINSON --- ---
    HE11_KNIGHT: Je to jednostrannej konvex - nechci dělat chytrýho, ale trochu zkušeností s tím mám ;-) Díky za zprávu!
    Ještě mě teda zajímá, jestli se v té dutině v čepeli náhodou nějak víc nehromadí bordel nebo to tam nechytá lišku... ale tipuju, že asi ne :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam