• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Ahoj, potřebuji se poradit, jaké nože byste pořídili do kuchyně?
    Rád bych po letech používání levných, které se rychle ztupí a reklamních keramických něco pořádného, co vydrží a co budou často používat i lidé, kteří nemají k nožům vztah (např. manželka :)).

    Jakou cestou jít?
    O rozpočtu jsem nepřemýšlel.
    HVOZDIC
    HVOZDIC --- ---
    Tak už se pomalu rodí nová kudlička, ještě je co ladit.









    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Snad nebylo, ja jsem tim uplne fascinovanej. Nuz vyrobenej z rejze. Davam to sem jako oddechovku/zajimavost, ze to vubec nekoho napadlo.

    お米を研ぎ過ぎると包丁になるのでしょうか?
    https://www.youtube.com/watch?v=R6_ugobl5sk
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Napsals líp to, co jsem nějak neuměl sám vyjádřit :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: praci danyho cloveka jsem hanet nechtel, jen nabizim k uvaze, jestli to spis nez nuz neni nozem inspirovana plastika :-) s takovym oznacenim mu to muzem pochvalit vsichni :-))))
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: Taky me to nebere ale i historie je plna trofejnich a sberatelskych kousku, kdyz se ze zbrane vyvinul symbol, maloktere evropske korunovacni klenoty maji v souboru mec, ktery by si dany panovnik vzal s klidem do pole s tim ze odbyde dobrou praci :-) Ale na druou stranu fakt rozumim tomu, ze ma remeslnik s umeleckym presahem touhu si zkusit neco podobneho vyrobit. Takhle narocny vyzvy vzdycky o kus popostrci skills. Spis me na tom vytaci titulek nejpracneji vyrobena dyka na svete, bez jakehokoli srovnani, nebo vyjadreni autority, ktera se v danem oboru vyzna.
    HVOZDIC
    HVOZDIC --- ---
    jo tak v tom případě to bude pade na pade, akorát bych nesměl být neplodnej
    KURE
    KURE --- ---
    HVOZDIC: kdyz opichas krasnou holku muzes mit krasny dite :D
    HVOZDIC
    HVOZDIC --- ---
    Je to něco nádherného, nezáleží na tom jestli to je praktické nebo není. Praktický nůž dokážeš vyrobit za půl hodiny, ale takovouhle krásu jen tak někdo nedokáže. To je to samé jako když postavíš chýši do které neprší a na druhé straně vymyslíš a udeláš koloseum na které se chodí dívat lidi i po dvou tisících letech. Vím že nikdy nic tak krásného nevyrobím.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Já to taky úplně neodsuzuju, jenom osobně nejsem nakloněn těmhle "méně praktickým" hrátkám s jedním z nejpraktičtějších nástrojů, co kdy člověk vymyslel... Jasně, je to lepší, než kdyby seděl u compu a trousil po netu blbý kecy, o tom žádná ;-)
    KURE
    KURE --- ---
    FINSON: trochu bych se ho zastal. Není to dělat něco neefektivne, ale on se rozhodl udělat z nože sousoší. A holt je to piplacka. A už jsem viděl různé "umělecké" nože daleko nepraktictejsi.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SAMOUT: FINSON, druhé souvětí.
    Jako je to moc hezký, ale soutěže v tom, jak udělat věc co nejmíň efektivně, mě úplně neberou a ceny bych za to nedával. Nebo teda dával bych za to ceny se stejnou filozofií, třeba že by vítěz platil panáky návštěvníkům, co se na to přijdou podívat...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DYSTOPIK: ale ukrjit by tím asi šel, vypadá to ostře .... jenže pak by to člověk musel půl dne čistit :-)

    prostě - na temně rudém sametu v pěkné vitríně tomu bude nejlépe.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    LEON_KOWALSKI: chleba si s tim nenamažeš..
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    no, hezký to je, ale tak nějak jinam než do vitríny nepoužitelný :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Zbrojíř po devíti letech dokončil nejpracněji vyrobenou dýku na světě - iDNES.cz
    https://jihlava.idnes.cz/...ozita-rarita-i0n-/jihlava-zpravy.aspx?c=A180530_142046_jihlava-zpravy_Mv
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    HVOZDIC: za predpokladu ze to dokaze vyblejskat jako na brusce to zni celkem lakave
    HVOZDIC
    HVOZDIC --- ---
    To je super nápad, dát na pásovku, ty leštící pásy, to by mohlo ušetřit dost práce, ani jsem nevěděl že je dělají na pásovku
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    KALIF_WH: pasovka 2 metr scochbrite 3 ruzne hrubosti, 19312, finalka filcak s bílou pastou
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    CHINGACHGOOK: flexa s unasecem ? co to je za ocel ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam