• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    KOUDY: Ty iniciály to trochu srážejí, mohl použít stejný styl jako má na svém podpisu.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KOUDY: ta modra furt trochu kolotoc, ale ta jednodusi je moc pekna, co je to za drevo?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Nechal sem si od mistra peremskeho udelat pro sebe a tatu takovy chaluparsky noziky :)











    VINC
    VINC --- ---
    čaf, nenašel by se tady někdo, kdo by byl schopný udělat něco podobného?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    JIKE: jo, ja sem fakt hodne spokojenej, vzhledem k tomu, ze je to moje prvni ne-japan full custom kudla. V podstate kraji skoro stejne dobre jak Ikeda :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    HENNYVILLE: velká paráda! to musí být v kuchyni..wow. :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Mám nový nůž. Čekám na tři další Yoshikazu Ikeda, nevím jak dlouho to bude trvat, takže sem potřeboval "zalepit díru". Oslovil sem kamaráda (Břetislav Moša, @emknives) co nože vyrábí, já sem navrhl design, přinesl matroš na ručku, on objednal z Říše matroš na čepel a už to jelo. Chtěl jsem primárně pracovňák, workhorse styl, takže čepel je 260mm dlouhá, 54mm vysoká u patky, 3,4mm tlustá u ručky v trnu. Německá uhlíkovka 1,2442, HRC 63-64, heat treatment udělal Achim Wirtz v DE, celková váha je 258g, celková délka je 430mm, ručka je rubberwood (šprušle z roštu z mojí postele z Bali) a Eben. Grind jsme v průběhu výroby parkrát upravovali, aby to krájelo tak jak má) sem dost hodně spokojenej. Je krásně udělaná, krájí super dobře, ocel je výborná, na kamenech se cítí krásně tvrdá a drží skvěle ostří (mám z ní už malý 15cm petty).Komunikace s Břeťou je top. Kdyby někdo chtěl něco lepšího, hezky udělanýho, vřele ho doporučuju.





    UBU
    UBU --- ---
    WAMP_ELF: Jsem už nějakou dobu v procesu stavby této https://rimmerak.wgz.cz/rubriky/technika/pasova-bruska-nova-verze , ale je to taková ta práce občas o víkendu, takže někdy v zimě počítám že bude komplet. Plány mam komplet kdyby bylo potřeba.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LOOSER_AK47: ta je moc hezka fakt :-) jednoducha konstrukce a overena co sem koukal tak tenhle typ kostry a vypinani pouziva fakt spousta lidi. A pokud bys nasel plany tak bych se rad podival :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    BLOWUP: EDC loupač :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LEON_KOWALSKI: Loupac funguje ok, na nozi ho nemam, ale mam ho jako extra nastroj
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ještě tyhle dva se mi líbí, až na ně narazím, tak rozšířím sbírku :-))

    a ještě tyhle dva
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Dneska jsme je byli s dcerou (8) vyzvednout (plus ze mě v prodejně Kapesni-noze cz vytáhla
    ještě paracordovej přívěšek na klíče) :-)
    Zítra jdeme koupit pomeranče a otestovat loupač :-)


    LOOSER_AK47
    LOOSER_AK47 --- ---
    MILAZAJICEK: jj měnič tam je. S ním je to fakt pohoda měnit rychlost :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    MILAZAJICEK: no, má ho tam vedle pásu, takže asi jo =) bez měniče byl ten pás lítal ještě rychleji než bruska ikdyby měl motor jenom 720 RPM...
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LOOSER_AK47: to je s měničem?
    LOOSER_AK47
    LOOSER_AK47 --- ---
    WAMP_ELF: já jsem si udělal takovouhle:



    A asi bych našel i plány...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Tak jsem si pořídil Zero Tolerance 0450, potřeboval jsem nějaký lehký a menší nožík... :-)


    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WAMP_ELF: jeden kamos ma toto http://www.haim.cz/h30 a druhej ma toto https://claryxmetalworks.com/belt-grinder-pro/

    oba dva jsou velice spokojeni, Claryx je prej trochu pohodlnejsi na praci, Haim bude mit lepsi pripadnej servis. Doporucuju si projet nejaky (zahranicni) fora, kde se vyrobou pasovek zaobiraji. Je tam par potencionalnich mist kde se to da dojebat, co si tak pamatuju, ale moc sem to tehdy do detailu nestudoval.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    WAMP_ELF: pro velky uspech budu pokracovat v kladeni dotazu: co pasovky na noze? Tak nejak me uz nebavi delat vsechno "rucne" + velka pasovka, mate nekdo typ na nejaky "nejodladenejsi" model? Mam pristup k soustruhu, plazme etc. tak by byl hrich si ji neudelat... Takze bych ji nejradeji nekde obslehl, kdyby se nekdo z vas uvolil me popripade pozvat na kaficko do dilny... *mrk, mrk*
    VACA
    VACA --- ---
    WAMP_ELF: Chtel jsem napsat ze treba Klub Újezd 18 na maly strane, tam to tece proudem:D Ale v zapeti jsem si uvedomil, ze jsem v diskuzi "nože"

    Sory za OT. Patek:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam