• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    SWIST: V JP je strasne moc mistnich znacek ktery se na zapadni trh ani nedostanou, ze je nema smysl vypisovat. Top produkce pochazi vetsinou ze Sakai a Sanjo, ale taky je u nich potreba pocitat s vyssi cenou. Zakladni rozdily jsou v rukojeti, takzvana Wa, tradicni japonska, nebo Yo, coz je “nase” zapdni rucka a v oceli. Pro ne je tradicni vysokouhlikovka ktera je reaktivni, nejcasteji White 2 aka Shirogami 2, nebo white 1. Pro western market pak pouzivaji i standartni nerez oceli. Uhlikovky se bezesporu jednoduseji brousi. At se urcite vyvaruje single bevelum, cili jednostranymu brusu, nebude s tim moc umet krajet. Obchody s kudlama jsou vsude, na kazdym marketu, cena tak 20-25k ¥, za to se da poridit uz celkem kvalitni kudla. Tvar, velikost atd nema smysl resit, stejne si koupi to co se ji bude libit a dobre drzet. Odhaduju nejaky funayuki nebo santoku.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Survive! Knife GSO 4.7 Review and Hard Use Test! Chopping , Batoning, Cutting Veggies
    https://www.youtube.com/watch?v=Rt5tFKy73g8
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GREGI: no normalni slusny kuchynaky ze Sedlcan.. ale jen Trend, nebo ty vyssi za litr. Urcite ne trend royal nebo nejaky nizsi, to uz je jen plech jak mikovy za stovku.

    Nůž kuchařský 7 TREND | KDS Sedlčany
    https://www.kds.cz/cz/produkt/nuz-kucharsky-7-trend.html
    Univerzální nůž 5 TREND | KDS Sedlčany
    https://www.kds.cz/cz/produkt/univerzalni-nuz-5-trend.html
    Nůž kuchyňský 5 TREND | KDS Sedlčany
    https://www.kds.cz/cz/produkt/nuz-kuchynsky-5-trend.html

    (jiste neni to japonec za pet litru ani wusthoff za tri, ale jde to i tak stahnout do ziletky na platkovani rajcatka, ma to slusnou vydrz ostri a kdyz to nekdo lamacky nahaze do drezu s nadobim, tak se tomu nevystipe fazeta a v pripade nejakyho zasadniho poskozeni blbym brousenim nebo blbym zachazenim to zas tolik neboli..)
    GREGI
    GREGI --- ---
    XMEDA: wow koukam nuz stoji 250?:D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GREGI: KDS trend
    GGG
    GGG --- ---
    GREGI: ja mam od nich ocilku a jednou za ctvrt roku to vemu Spyderco Tri-Angle Sharpmakerem, rozdil je v kvalite materialu, ale nemam srovnani, protoze mam od nich jen tou kovanou... pomerne dlouho to drzi ostri, krasne to zvoni .)
    GREGI
    GREGI --- ---
    ZAPPO:
    GGG: koukam na to, jaky je rozdil mezi kovanym a nekovanym?
    Jo a jeste nejakej brousek:)) Na sutrech se mi to moc nechce delat, existujou nejaky aspon jaks taks dobry protahovaci?
    GGG
    GGG --- ---
    GREGI: mam wusthof kovanou radu a naprosta spokojenost, minimalni udrzba
    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI: a cena tak 2k. uvidim jestli mi ho pritelkyne zmrvi nebo ne pak bych sel do neceho top
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nejakej tip na dobrou znacku / modely kuchynskych nozu? Potrebuju vicemene dva, jeden klasicky stredne vysoky 15-20cm cepel a k tomu malej cca 7-10cm cepel. O strenky mi nejde takze radsi si priplatim za kvalitni ocel nez strenku
    FINSON
    FINSON --- ---
    Ciwe, dvě stě let stará koncepce, tzv. selská pojistka, po anglicku "friction folder"...
    Tady ty háčky na kapsy a knoflíky u nás dělají jak Hloh, tak třeba Trman nebo Flug11 (z Knife.cz)...
    SWIST
    SWIST --- ---
    CROSS: Za mě dobré. Nápad spojení klipu s pojistkou je super. Na druhou strnau, už jsem podobně řešenou pojistu (na hřbetu nože, ne na boku) viděl a první co mě napadlo, jak se to asi bude nosit. Jestli se nebude nůž mít tendenci přetáčet..
    CROSS
    CROSS --- ---
    CROSS: autor je trochu magor, ale pro pořádek odkaz, http://www.magnusx.com/blog/new-titanium-knife-friction-folder/
    CROSS
    CROSS --- ---
    Zajímavý řešení



    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Kdybyste někdo chtěl kydex, tak nabízím k prodeji pláty:
    Černá barva, tl. 2mm, 150x300mm
    Cena 150,-
    Pošta 100,-

    Zájemci pište prosím mail na vyroba@mpm-most.cz
    NIS
    NIS --- ---
    Brousite tady nekdo noze v Praglu? Kdyztak posta prosim. Rad bych se zaucil. Odmena jista.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    HOBORG: prave ze taky ten Skeletool, je malej, praktickej a libi se mi:)
    A ne, z potlacovane touhy po macete te nepodeziram:)
    SWIST
    SWIST --- ---
    HERR_FLICK: Jasně, pokud bych tam cestoval já tak bych se asi i něco takového pokusil najít. Ale to se sestře určitě nebude chtít a i kdyby tak se vůbec nevyzná. Ani nevím kam konkrétně jede. Ale to co píšeš si právě představuju i u nějakých sériových nožích, že by se dali sehnat za 1k Kč, když tady se prodávají za 2k Kč a více.

    Jinak ještě jak je to s broušením těhle nožů - žil jsem v představě, že ty klasické jsou broušeny jednostaně, ale v současné době co jsem viděl po českých/evropských eshopech jsou broušeny "normálně". Mám tedy za to, že to je čistě produkt pro evropu a sestře jsem psal ať se dívá po těch jednostraně broušených.. Jak to je doopravdy?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    SWIST: prave nejvetsi kouzlo jsou rucni maloseriova vyroba od mistnich mistru kovaru, ktere tam koupis klidne za zlomek toho, co se prodava na internetu
    A prave i kdyz to porad bude trochu drazsi (treba 2kkc misto 5kkc-vc posty cla a podobne),tak takovej dobrej nuz vydrzi desetileti a je radost ho pouzivat
    SWIST
    SWIST --- ---
    Prosimvás, sestra teď bude chvíli v japonsku a chtěla by si tam pořídit nějaké nože do kuchyně (a já bych taky nějaké bral). Rozhodně v kuchyni ani jeden neoceníme nože za tisíce... Nebyl by tip na nějaké tam běžně dostupné značky které má cenu kupovat (nebo naopak vyhnout) popřípadě na co se při výběru zaměřit?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam