• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LOOKBETTERNAKED
    LOOKBETTERNAKED --- ---
    GGG: na nakrajeni papaji a otevreni čangu v pohode,ne?:) Hlavne ze to uklidim do kapsy a nebudu to cejtit. Nebo?
    BRABI: Dik,mrknu
    BRABI
    BRABI --- ---
    LOOKBETTERNAKED: mrkni na Victorinox Farmer či Pioneer X, třeba se Ti zalíbí :)
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    Koupil jsem pred par rokama Leatherman Squirt PS4. Popravde jsem cekal vetsi hitparadu. Po par tydnech noseni na klicich se ulomilo perko nuzek a vylomil se maly kousek na cepelce noze. I tak je to v soucasny dobe krome kuchyne muj jedinej "nuz" kterej vlastnim (to me asi ukamenujete co? :) a se kterym jsem toho dost procestoval (jsa postizen konceptem UL trekingu). Nejsem velkej fanda do kudel, ale posilhavam ted po Ruike P801. Za tu cenu peknej nozik pro amatera jako jsem ja.
    LOOKBETTERNAKED
    LOOKBETTERNAKED --- ---
    LAUNCHER:
    AZIM:
    GGG:
    Dík všem!
    Po zralé úvaze, kdy jsem z představy, že jsem Bear Grylls, došel k tomu, že reálně tam s tim občas něco uříznu, ve skutečnosti častějš tim budu otevírat lahávče, zúžil jsem výběr na Leatherman Crater C33LX anebo nějakej Victorinox, možná Forester. Srdce mě samo táhne k tomu Crateru:)
    A většim hračkám se budu věnovat po návratu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VXP: Nevim jestli jsi troll, nebo nerozumis psanemu textu, ale pozdravuj v double ignore.
    VXP
    VXP --- ---
    LAUNCHER: hroznej rozdíl... furt tam má

    - Nástroj na zaseklé nábojnice
    - Škrabka karbonu
    - Adaptér na čistící kartáček M/F
    - Nástroj pro rozborku zbraní - vyměnitelný

    Leatherman MUT® | LEATHERMAN - Oficiální dovozce multitoolů Leatherman
    https://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/leatherman-mut-r/
    GGG
    GGG --- ---
    LOOKBETTERNAKED: kup si nakej normalni Victorinox, v asii je naradi za babku, takze pokud budes potrebovat kleste, nebo neco jinyho tak to tam prodavaj v kazdy vecerce za pade i s pivkem.

    Kapesní nože 111 mm | Victorinoxcz.cz
    https://victorinoxcz.cz/kapesni-noze-111-mm/
    AZIM
    AZIM --- ---
    LOOKBETTERNAKED: v Asii vývrtku nevyuzijes, víno tam prakticky není, nůž chytí lišku, s tím se smiř, občas mi to lezlo i na F1 aniž se dotkla tekutin, prostě vlhkost a slaný vzduch takže na to mysli, nejlíp uděláš malým victorinoxem a pak si tam za kilo koupíš mačetu, já si tam vezl tři nože a skončil jak říkám, taháním nejmenšího spartan victorinox a koupí mačety
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Co zkusit Leatherman Signal? Ma to kresadlo a je to udelane prave na tohle prespavani v lese atp.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VXP: Ja o voze ty o koze.

    1) Pises o EOD MUT, ja jsem mluvil o MUT (dva ruzne multitooly).

    2) Ani ten MUT nedoporucuji, pisu jasne ze Skeletool CX nebo Benchmade Bugout (a pripadne Style PS do letadla a pak na hotel).

    3) Kvalitni multitooly od Leathermanu jsou Skeletool CX, MUT (nesplnuje cenu, prilis velky do civilizace, vhodny pro lidi s kverama a na cisteni zahradniho grilu), Charge TTI (nesplnuje cenu, prilis velky do civilizace).

    Samozrejme tezko tohle vysvetlovat cloveku, ktery si neumi precist ani muj kratky prispevek, natoz material ze ktereho jsou ty multitooly vyrobene. ..
    VXP
    VXP --- ---
    LAUNCHER: Leatherman MUT není overkill, ale overpičovina...

    - Pyrotechnické krimpovací kleště
    - Krimpovací kleště
    - Nástroj na zaseklé nábojnice
    - Důlčík na plastické trhaviny
    - Škrabka karbonu
    - Adaptér na čistící kartáček M/F

    tohle fakt vyloženě využije každej :D

    Když koupí charge/surge/wave/sidekick tak bude mít víc užitečných nástrojů a ještě ušetří...
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    zdravím vás pánové :) Předem se omlouvám za OT.
    Muž před pár měsíci řekl, že by si přál křesadlo, ted jsme si na to vzpomněla. Je toho plný internet a já tomu vůbec nerozumím. :) Vím, že náramek nechci. Mohlo by to být něco jako toto: https://www.kronium.cz/swedish-firesteel-2-0-army/prod_1321.html to by mohlo být zajímavé? Jezdí dost na kole v lese, kempuje, různě cestuje - přespává v lese, tak aby to mohl mít v batohu s sebou. Snad mě neukamenujete, ale třeba něco doporučíte prosím? :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LOOKBETTERNAKED: Multitool na palubu letadla: Leatherman Style PS (nema nuz, bacha, ale daji se otocit ty nuzky a drobne tim krajet)
    Multitool stredni: Leatherman Skeletool CX
    Ne uplne maly a uzasne lehky nuz - 3.24" dlouhe ostri pri uzasnych 53 gramech: Benchmade Bugout

    Mam doma bohuzel :-) cim dal tim vic nozu, ale tohle jsou takove top 3 ohledne praktickych nozu do civilizace.


    Aby ses netrapil, ze moc utracis necim vyse, tak pro Tve ucely realny overkill multitool (ale miluji ho): Leatherman MUT black :-)
    LOOKBETTERNAKED
    LOOKBETTERNAKED --- ---
    Zdravím vespolek,
    Potřeboval bych na delší dobu do Asie nějakýho lehce univerzálního zavíracího pomocníka.
    Není to tak, že ho po dovolený zahodim do šuplíku - budu rád, když bude využitelnej i posléze a vydrží dlouho.
    Primární využití očekávám na nějaký základní zpracování potravin, otevírání lahví, obalů, možná plechovky, možná něco utáhnout, těžko říct. Na druhou stranu nejedu do džungle.

    udělal jsem si nějakej shortlist:
    http://www.leatherman.cz/produkty/noze/leatherman-crater-r-c33/
    Minimalistická varianta, ale říkám si, že by nakonec mohlo stačit. Bojim se jen, aby nebyl až příliš malej.
    http://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/leatherman-juice-r-cs4-granite-grey/
    Připadá mi to fajn, ale už to není primárně nůž a čepel ještě kratší než u modelu výše.
    Ostatní multitooly od leathermanu mi pro moje potřeby přijdou trochu jako overkill.
    Zároveň do budoucna mě láká mít doma třeba Wave, tak zvažuju, jestli to nekoupit rovnou při týhle příležitosti, ale k týhle variantě se klonim nejmíň.
    https://www.hanibal.cz/victorinox-nuz-forester-m-one-hand-id20754
    - Tohle se mi jeví jako pragmatický řešení poměr cena x výkon, ale strašně jsem nechtěl skončit u klasickýho “švýcaráku”, chtěl jsem prostě pro mě nějakou větší srdcovku:)
    https://www.hanibal.cz/opinel-vr-no10-inox-s-vyvrtkou-id13478
    - taky si říkám, že mi nakonec může bohatě stačit opinel s větši čepelí a vývrtkou jako bonus a že to jenom zbytečně hrotím a překombinovávám.

    Čili jsem momentálně ve fázi jako nerozhodnutý rozmazlený dítě v cukrárně, který vlastně neví co chce.
    A je mi jasný, že to za mě nevyřešíte.
    Ale říkal jsem si, že přecijen nějací zdejší odborníci by mi mohli na základě výše uvedenýho pomoc aspoň trochu utříbit myšlenky nebo mě nasměrovat třeba uplně jinam než kudy zatím uvažuju.
    Kupuju si první nůž, tak ho chci mít rád:)
    Vrazit bych do toho chtěl kolem 3K max.
    Děkuju za případné rady.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    VXP: ALDARION: MAJKA:
    KDS 5 Trend je fajn. Neni to treba tak hezky do detailu jako ten Wusthof, ale funkcne je uplne akorat a kuchynak neni na vystavku, ale na rezani jidla. Cimz nerikam ze by z toho lezly nyty nebo to nebylo nabrouseny, ale jen s tim wusthofem nejakej poskok dyl stoji u lesticiho kotouce a pak na to jeste jini poskoci lepi nalepky a bali to do oko-libnych krabicek, zatimco to KDS nejaka baba v Sedlcanech po brouseni a myti uz jen zastrci do papirovyho obalu :)

    Pripadne vzit https://www.kds.cz/cz/produkt/trend.html darkovejsi
    FINSON
    FINSON --- ---
    KOUDY: To bude ono :-) Je fajn vědět, že ho fakt používáš, u mě na něj nevycházela řada.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    FINSON
    FINSON --- ---
    KOUDY: Jo, nějakej ten zatmavenej stonewash titan, teď si nevzpomenu na číslo :-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Od nekoho sem tu zero tolerance nuz koupil asi dva roky zpatky...Byl si to ty Finsone?...Kazdopadne ho od te doby pouzivam kazdej den a je furt bozi.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    BLOWUP: peknej design
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    BLOWUP: fascinujeme me ze ZT dela lehkej nuz :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam