• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    UBU: Hamon vede tak jak na vsech JP kudlach od spodni hrany tangu. Je to ao2 a na tom ten hamon nevyleze jak na shiro 1,2, 1095, 19191 apod ) a ja to ke vsemu jeste vylestil do co nejvyssiho moznyho lesku ) nebo spis co bylo v mych silach bez toho abych to macel v chloridu ) kdyz se podivas na jakykoliv Ikeda honyaki co ma treba Bernal cutlery tak ten hamon je v podstate identickej. Maj tam ted jedno celkem hezky Shiro3 Abura (kalba olej) a tam je hamon dost viditelnej. Ale ja chtel neco vic tradicniho cili moje je Mizu (kalba voda). Na pristi sraz samozrejme donesu. Je to fakt sperk!
    UBU
    UBU --- ---
    HENNYVILLE: Jak vysoká je linka hamonu? Na obrázcích vidim prd. Tu geometrii bych rád prozkoumal zblízka, paráda!
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FINSON: Ale vono je fakt rozdilny ) san mai, monosteel kalenej ve fullu nebo toto...fakt je to kazdy jiny ) verim ze mi veris ) Ale pri tedle delce cepele uz jde fakt citit hodne. Na nejakym kapesnim kratasovi toho asi jen tak z jednicky moc nepoznas. Kazdopadne diky )
    FINSON
    FINSON --- ---
    HENNYVILLE: Tvl feedback z prkna. Já to chápu, i když si to neumím představit - jseš borec, respect!
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    malej...

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Po nekolika letech cekani mi konecne prislo moje vysneny honyaki od Ikedy blue2 parcialne kaleny na hamon s hlinou, 64-65 HRC, 54mm vysoky v pate, 3,4mm tlusty ve hrbetu, 268mm dlouhy, full konvex, no proste nadhera ) s ruckou kterou vyrabel muj kamos Matus, ja instaloval, to vazi krasnych 298g. Rucka je z Ringed Gidgee, roh vodniho buvola. Feedback z prkna je nepopsatelnej, feedback z kamenu pri brusu je nepoznanej. Konecne chapu o co de, honyaki je reseni vsech problemu )
    Zbytek fotek tady https://www.instagram.com/p/BxCCK8DhNA_/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=i7ps1k4g11rh

    JIKE
    JIKE --- ---
    REDSNAKE: ...prosím ne... :-( mám od nich nože, a ani jeden není dobře udělaný. čím novější, tím horší.
    (jejich marketing, nebo kdo o tom rozhoduje, není uplně v pořádku...)
    jediný co tak Uton... rád bych český nůž od české značky... a proto tu máme i jiné české značky, české kvalitní nožíře.

    Pokud chcete nožičku, lepší dělají v KFC


    REDSNAKE: od Narexu mám kupříkladu šroubovák tak,, 15 let? pořád okay?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    zajímavé že každej ten zavírák umí vyrobit tak aby to bylo poměrně hezky, čistě, udělané. O vkusu asi netřeba mluvit, ten je subjektivní. Jen mikov - mrd, odlitek, mrd čepel, mrd nýty, mrd prodej.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FINSON: ono to bylo tak že naopak mikov koupil narex, takže ač jsem měl narex za kvalitní nářadí, trochu se bojím co se s tou značkou stane teď. Ale třeba nic, nevím nic o majetkovém pozadí a jestli třeba si vedení narexu nenechají, nebo kdoví..
    FINSON
    FINSON --- ---
    REDSNAKE: Hm, a Narex se rozhodli Mikov zlikvidovat? - Ne, to se neptám tebe :-) Díky za info!
    Jinak ta lodička (canoe) i nožička (leg) jsou spolu s hromadou jiných, např. dogleg, peanut, whittler, barlow, stockman, muskrat, back pocket atd. všechno "traditional patterns" - tvary amerických i evropských zavíráků známé přes 100 let.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    GANDHI: jj, taky mam pocit ze to jinde umej udelat lip

    [ BLOWUP @ NOŽE - ]
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    a ne, ze by teda ten napad sam o sobe byl nejak treskute originalni:)
    RR1507 Rough Rider Strawberry Bone Small Leg Pocket Knife
    https://www.discountcutlery.net/...7-Rough-Rider-Strawberry-Bone-Small-Leg-Pocket-Knife_p_72863.html
    JCD
    JCD --- ---
    REDSNAKE: bizarní. Ale údajně to je trhák ;) to si musíme koupit, než to bude vyprodané!
    Nahradí rybičku nožička? Firma Mikov uvedla nůž s rukojetí ve tvaru dámské nohy | Zajímavosti | Lidovky.cz
    https://www.lidovky.cz/...edla-nuz-s-rukojeti-ve-tvaru-damske-nohy.A190503_161106_ln-zajimavosti_ape
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FINSON: pokud se nepletu tak akvizice už proběhla a to s narexem.
    FINSON
    FINSON --- ---
    PETER_PAN: Lodička, anglicky "canoe" je tradiční tvar slipjoint zavíráku. I z mizerných materiálů bych to u Mikovu viděl 1000x radši než tohle.
    ... Hele, nesnaží se management srazit hodnotu firmy a značky před nějakou akvizicí? :-)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    me prijde, ze to ma stejnou cilovku, jako tyhle hrebeny:p
    AUKRO – největší české online tržiště
    https://aukro.cz/retro-hreben-zena-80-leta-min-stoleti-6942438077
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    ARMADILLO: Kdyby udelali lodičku. Tvar by sedel a mohlo by se to tvarit jako hipster rybicka.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    REDSNAKE: hrozný teda...kdyby raději třeba zase vyráběli takovej ten jejich OTF...
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    KURE: i kudlička by byla 1000x lepší než toto :D
    KURE
    KURE --- ---
    HABRENKA: rybicka, nozicka, co se tak jeste rymuje s ..ička? :D
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    REDSNAKE:

    A Christmas Story: 30th Anniversary - Leg Lamp - Own It Now
    http://www.youtube.com/watch?v=_0SIujwdc34
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam