• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VOMAJDA: Ne, tou kravinou od Cold Steel ve video nikdo slona stahovat nebude. Na rozdil od Tebe jsem uz v Africe na lovu byl, coz? ;-)

    Dal s dovolenim nepotrebuji v tomhle dialogu "ja o koze ty o voze" - cesti tradicni myslivci konickari, divosi v africe... pokracovat.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    LAUNCHER: Nevim sice, jaký nože používají lidi, kteří se lovem živí, ale vím, jaký nože používají na stahování myslivci v ČR - každej něco jinýho. Nelze říct, že by nějakej typ nožů výrazně převažoval.
    A on na videu mluvil o stahování slonů, ne? Chtěl bych vidět, jak někdo stahuje slona timhle :)
    Nebo když říkáš "lidi, co se lovem živí" myslíš nějakou konkrétní skupinu?
    - Divochy někde v Africe? Kde to tam kupujou (nebo to fasujou v rámci humanitární pomoci)?
    - Lovecký průvodce v Kanadě? Stahujou timhle medvědy?
    - Pytláky? Uřezávaj timhle nosorožcům rohy?

    Já myslim, že takhle generalizovat to určitě nejde a myslím, že se po světě toulá i pár lovců, který s sebou nosí nože od Cold Steelu a občas s nima i něco stáhnou z kůže.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    JIKE: Spis uz smutny video.

    Lidi co se lovem zivi, pouzivaji na stahovani techto typ nozu, ne nejake zaviraci predimenzovane nesmysly od Cold Steel. Predpokladam ze pan na videu to vi (sam lovi), ale marketing.

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: eloxovaný hliník u Alox řady, ale dělají to i s dřevěnýma střenkama

    https://www.kapesni-noze.cz/klasicke-zaviraci-noze/victorinox-hunter-pro-wood/
    JIKE
    JIKE --- ---
    FINSON: víceméně ne.. jen jeste ze větší nuz udělá více i stejně práce jako malý, ale naopak ne. (Délka ostří a je to logicky)
    NEVILL: jojo za me je to konečně firma kterou jsem začal znát v 1997 která jako jedna z mala dělala fakt dobrý a poradny kudly. Žádný blato ani shit. Byt nyní spis preferuji ruční výrobu, ma můj respekt.
    LEON_KOWALSKI: jojo ale obdivuji jeho nadšeni. Diky němu je nyní dost lidi happy :-) ja jsem jeden z nich. Jen mi chybí jejich vg1 na některých zavirakach...
    LEON_KOWALSKI: hunter je dost boby název, stahovat s kovovou ruckou je fakt IMHO blbost. Jinak Kudla pěkná :-)

    Mate nekdo zkusenost z oceli BULAT v praxi?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    a teda mohli by zacit pouzivat nejakej poradnej matros na ty noze takova s30v by byla jinej pribeh :)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    mohli by, ale už teď to má 225 g, když vezmu VIctorinox Hercules, ten má 200g, po vytažení nástrojů a přidání do Huntera se dostaneme tak na 325 a víc gramů, takže tomu do půl kila moc chybět nebude :-))
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LEON_KOWALSKI: doufam ze se chytnou za nos a udelaji takovou cepel v kombinaci s naradakem a zaroven teda to nebude vazit pul kila :D
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    A jak vidím, tak ho dělají to i v červené, ale stojí dost, teda

    Victorinox Hunter Pro Alox | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/multifunkcni-noze/victorinox-hunter-pro-alox/
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    A hele Victorinox dělá Huntera i v Alox verzi, sem ho ještě v ruce neměl, ale vypadá to,
    že to je pěknej macek :-O




    FINSON
    FINSON --- ---
    NEVILL: No vida, stačí mi titulek a ani na to nemusím koukat :-) Díky :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    FINSON: Jo, někde v druhé půli to tam říká že asi tak prvních 2,5 palce délky čepele od střenky (něco přes 6cm, myslím) se v boji do značné míry ani nepoužije a ruka s krátkým nožem je sama o sobě zranitelnější, že u velkého nože po něm protivník těžko hmátne když je ta delší čepel v pohybu.. A samozřejmě s velkým nožem má člověk delší dosah a ten nůž sám o sobě má značný odstrašující efekt. Nic nového pod sluncem, ale docela pěkně se to poslouchá.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LEON_KOWALSKI: zrovna dneska jsem doplnil za staré, co už má vyšmatlaný suchý zip

    FINSON
    FINSON --- ---
    JIKE: Too long; didn't watch. Je tam něco o využitelné délce ostří a držení si útočníka dál od těla?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JIKE: Už jsem ho dlouho neviděl, koukám že si opatřil nějaký docela pěkný vlasový systém. Ale jo, ohledně velkých nožů má Lynn naprostou pravdu, akorát pro mě je to prostě dost nepraktické. Na běžné nošení nechci nůž co je buď tak velkej že se mi nevejde do kapsy nebo tak těžkej že mi tu kapsu časem utrhne...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: tak, Lynn Thompson je magor :-D ten by nejraději chodil po ulicích New Yorku oblečenej v MECHu, jak ve filmu Robot Jox :-))

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    _JP_: měli by tam mít pouzdro ke každému typu nože, musíš to najít podle označení, co je k noži tvé velikosti (délka/počet vrstev),

    například - Pouzdro Victorinox 111mm 4-6 vrstev černé s otočným klipem - je určeno pro tyto nože

    Victorinox Forester červený | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/multifunkcni-noze/victorinox-forester-cerveny/
    Victorinox Hunter červený | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/klasicke-zaviraci-noze/victorinox-hunter-cerveny/
    Victorinox Hercules červený | kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/multifunkcni-noze/victorinox-hercules-cerveny/
    _JP_
    _JP_ --- ---
    CROSS: nene, na pásek
    _JP_
    _JP_ --- ---
    KURE: díky, podívám se, jestli tam je něco přímo na ten Bantam, on je dost tenkej, jen asi 6 mm.
    CROSS
    CROSS --- ---
    CROSS: ale jak to čtu podruhý, asi jsem tě špatně pochopil
    CROSS
    CROSS --- ---
    _JP_: jestli na krk pod triko, zkusil bych hledat neoprénový pouzdro na usb disk. Něco by mohlo sednout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam