• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    FINSON: Tak učitě na tom nebudu zkoušet takový ty Cold Steel testy jako že se na to pověsím celou vahou, že jo...ale něco drobného by se tím asi dalo... :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Recurve tip bushcraft spanto? :-)
    Mně se na to hezky kouká, je to takový originální, ale sám bych si to v životě nekoupil :-) Mj. už jenom proto, že jsem tak nějak vyléčen z tlustých čepelí...
    NEVILL: Páčidlo na 3mm pivotu? :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KALIF_WH: mi připadá že ten design je (mimo jiné) dělaný na to, aby se ten nůž dal případně použít i jako páčidlo... :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: Mne to trochu pripada jako ze se nekomu splasila bruska :-) aneb jak byste slovne popsali tvar cepele, neco mezi tantem a pulkou arasidu ?
    FINSON
    FINSON --- ---
    NEVILL: Pěkný. Ten design na takhle legal compliant noži mi přijde vyloženě jako trolling. A dobře tomu tak :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Lansky World Legal Slip-joint knife

    Taková celkem šílenost, tohle jsem náhodou objevil na Alze v sadě s tím jejich brouskem za necelých devět stovek, jsem si říkal že tohle musím vyzkoušet. Je to něco mezi nožem a pěstním klínem. Čepel má 7 cm, celková délka je 18 cm, na šířku to má zhruba 5 cm. Ocel 440C. Sice ne dlouhý, ale zato pěkně macatý nůž, váží nějakých 168g! Otevírat a zavírat jde samozřejmě jen obouručně a velmi ztěžka, ale díky velkému kusu čepele co vykukuje ven se to dá otevírat poměrně pohodlně a bez nebezpečí že si tím člověk urve nehet. A sedí to hodně pevně, i při absenci pojistky bych se nebál, že se mi ten nůž při nějaké náročnější práci zavře. Pokud jde o ergonomii, ta je tu překvapivě velice dobrá, střenky (z kratonu tuším) v ruce nijak nekloužou, na hřbetu je tu hodně výrazný jimping. Jako jistě to naplňuje literu zákona v mnoha zemích, ale je fakt že ten design je opravdu hodně agresivní.

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    LEON_KOWALSKI: Holit se břitvou je vcelku snadný. Dělám to už bratru patnáct let a furt drsňáckou jizvu křížem přes ksicht nemám. Naopak žiletkou se pořežu vždycky. Ale to bude tím, že ji používám jen když někam letím s příručním zavazadlem a s břitvou bych neprošel kontrolou. Přičemž mám obyč. plastovej strojek wilkinson i s jejich žiletkami. Není to žádný zázrak, ale jednou za čas se to zvládne. Vícebřité žiletky nepoužívám vůbec, strašně mi po nich zarůstaj fousy.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LEON_KOWALSKI: napodobne taky sem se jeste neodhodlal .-) to jsou ty ztracene zkusenosti generaci predku :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    o břitvě jsme přemýšlel taky, ale mám strach že bych si mohl ufiknout kus brady, nebo ucho :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    znam, elektrickej jsem zkousel 2x a nevyhovovalo mi to ani trochu ziletka je rozhodne lepsi volba za me, chtel sem vzdycky vyzkouset britvu ale jeste sem se k tomu nedokopal :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KALIF_WH: já se zase nikdy neholil elektrickým strojkem, (až sem tam, teď v poslední době), protože když jsem byl mladej, tak to nebyly holicí strojky, ale hardcore depilátory. To jsem si to mohl zrovna trhat pinzetou, nebo spíš kleštěma.
    Tehdy tady byly jenom ruský strojky jako XARKIB například, já si to zkusmo půjčil od otce a po té co mi to orvalo tvář do krvava,
    řekl jsem si - ANI OMYLEM a zůstal u žiletek :-))
    Teď po koupi strojků Philips a Xiaomi, můžu říct, že se tím (konečně) holit dá a bez bolestně :-)
    Ale stejně mám raději žiletky a zůstávám u nich.


    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    FINSON: mýdla používám Bluebeards Revenge, Proraso (na citlivou pokožku) a (teď mi došel) De Vergulde Hand Extra Fris (pro citlivou pokožku).
    A to Wilkinson Sword mýdlo, to jsem koupil v bundle se štětkou, strojkem a žiletkama.
    (Ne že bych měl tak citlivou pokožku, ale prostě jsou "citlivá pokožka" mýdla příjemná.)
    Štětku mám Bluebeards Revenge, italskou Omega a ten Wilkinson Sword.

    Ten Bluebeards Revenge Cutlass je klasický strojek se šroubováním,
    dobře se drží v ruce, neklouže, ideální na několikadenní strniště.


    Wilkinson Sword (stejně jako Feather) je otevírací a (stejně jako Feather) se hodí na denní holení,
    to jest než to moc vyroste, nebo když na to člověk kašle 14 dní jako já :-) tak na tohle už to není.
    Prostě - ideální na jemnější holení.
    Je o trošku delší než Bluebeards Revenge Cutlass, o malinko těžší, ale taky se dobře drží a neklouže
    FINSON
    FINSON --- ---
    LEON_KOWALSKI: Používám Edwin Jagger, něco jako tohle, ale kapku dražšího, nenašel jsem přesný model.
    Můžeš se rozepsat o těch posledních dvou?

    ... když už, doplním i zbytek: Žiletky Feather nebo Tiger, štětka a mýdla od Geo F. Trumper, až dojdou, mám v plánu přejít na italské mýdlo Cella, dělají kilovku, která mi nejspíš vydrží až do důchodu.
    Ostřit si žiletky, speciálně Feather s keramickou vrstvou na ostří, mě teda nenapadlo.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    ja mel nekde tyhle strojky po prastrejdovi taky i se stetkou, ale priznam se ze sem se tim nikdy holit nezkousel :-) narozdil od noze :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KALIF_WH: nezkoušel, nikdy mě to nenapadlo, v dobách kdy jsem se začal holit už se žiletky doma neostřily :-)
    Jenom břitvy .... břittvou se holil děda a já ji mám někde zahrabanou v pozůstalosti a nemůžu ji najít :-/

    jinak já mám tyhle strojky

    Feather popular


    Wilkinson ... i s tou štětkou a mýdlem na holení :-)


    a můj nejoblébenějsí - Bluebeards Revenge Cutlass
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LEON_KOWALSKI: a zkousel jsi nekdy ziletky brousit ? Btw jaky na to pouzivas strojek ú drzak nebo jak se to jmenuje ?

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KALIF_WH: no jo, kdoví jak by šly brousit ty žiletky co používám já?

    Žiletky na holení Feather Platinum 10 ks ::: UpravSe.cz
    https://www.upravse.cz/ziletky-na-holeni-feather-platinum-10-ks-p309

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LEON_KOWALSKI: to je krasna masinka :-)

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    retro - starý ostřič žiletek
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    dotaz mimo bezici tema... dela u nas v CZ nekdo custom clips na edcčka? mate nekdo zkusenosti s nejakymi custom klipy?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SIRIUS: Spydero Native - mensi a vyrazne tezsi, 2.95" @ 85g a s mizerne ovladatelnym lockem, bez deep carry klipu.

    Bugout: 3.24" @ 52g, paradne ovladatelny Axis lock, povedeny deep carry klip.

    Bugout se proti zminenym nemusi obhajovat, ma (zalezi na edici toho ktereho, ale typicky) vyssi cenu ale i presto je to dlouhodobe nejprodavanejsi nuz na mnohych US eshopech.

    Diskuze s Tebou mi za poslednich X postu neprinesla nic noveho a zdrzuje me od dalsi prace. Dekuji za pochopeni a nekdy priste.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam