• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    PETJU
    PETJU --- ---
    Doplneni Spyderco sbirky a uz mi to od nich asi staci. Je pomerne masivni a vyhazuje se fakt uplne sam.
    Jinak ted jeste pokukuju po jedne mrse od Extrema Ratio, kdyztak pak nahodim, jestli ji nakonec vezmu.

    Jo a zdravim pana mistra kovare Wojtylu, tesim se az budes mit cas a vyrobis mi dalsi kudlu - predstavu uz nejakou mam ;)





    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KALIF_WH: no ty vole a ten posledni v týhle kombinaci si ho asi musim koupit...


    AZIM: tak ne všechny noiže jsou na páčení betonovejch pevností... a na buček, dopis, provázek i jiný bežnosti je ta pojistka až doprdele
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KALIF_WH: konečn nekdo kdo má vkus.. nadherná kudla
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    AZIM: taky s tou pojistkou nemam zadne zkusenosti, ale v tomhle pripade se zamilovaly oci :-) bavi me ten tvar a charakter jsem nestudoval :-) jeste si o tom neco nactu, aby z toho nebyla laska na jednu noc :-)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KALIF_WH: Ak sa ti paci, tak si ho kup a nezabudni sa pochvalit :)
    AZIM
    AZIM --- ---
    KALIF_WH: je to pekny pripomina mi to ontario rat 1 nebo ceskej mikov list ... znacku a nuz vubec neznam, pojistka na tlacitko ? nevim nevim ... ten koncept vypada slabe, na svacinu asi v pohode ale klacek na burta uz bych s tim rezal se zvysenou opatrnosti
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: Je to věc rutiny, něco uděláš tisíckrát a prostě už to máš natolik automatizované že to můžeš dělat i poslepu. V tom Master Chef to většinou nejsou profi kuchaři a nemají zvládnuté ani základní postupy, takže pokud jim tam nastoupí takováhle třída jako Ramsey, tak je ohromí v podstatě cokoliv co udělá.
    KURE
    KURE --- ---
    REDSNAKE: no jasně, takhle hezky ne, ale použitelně snad jo. No to je jasný že to zkusim :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KURE: Je to show samozrejme, na druhou stranu jsem si pomerne jisty ze tak uhledne bych to kure po slepu nerozbil. Si to nekdy zkus
    KURE
    KURE --- ---
    možná trochu offtopic, ale snad mě neupálíte.
    Gordon Ramsay porcuje kuře poslepu. Dobrej výkon, ne že ne.
    Ale ti lidi co to sledujou se tváří že to je neuvěřitelný. Mě to přijde že to neni zas tak nic úžasnýho a každej drobet šikovnej člověk co ví jak se krájí kuře by to měl zvládnout. Co vy na to?

    https://www.reddit.com/...ay_cuts_a_chicken_blindfolded/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOTCOM: Nj, asi si tu materialni chudobu a nedostupnost materialu neumim ani predstavit. Dik
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    REDSNAKE: po tydnu objizdeni okolnich vesnic muzu potvrdit, ze tihle vesnicti kovari jsou primarnim zdrojem kovovych nastroju co mistni pouzivaji. Je to asi tim, ze je to opravdu levne - ja jsem platil "turistickou" cenu (asi 70 korun za tenhle nozik), mistnim z vesnice staci kdyz prinesou material - pulku si kovar necha a z druhe pulky jim udela co potrebuji.
    Pro me nepochopitelny teda bylo, ze nektery kmeny se opracovani kovu dodnes nenaucili a jsou zavisle na okolnich kmenech. Pritom ty jejich kovarnicky jsou neuveritelne jednoduchy (jako mech treba pouzivaji dusi z kola od auta). No, az budu mit zpracovany fotky tak sem hodim link.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DOTCOM: jestli se tam někdy vrátíš, tak mu dovez pilník na ocel. Utrhne ti s ním ruku.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DOTCOM: mě vždycky zajímalo jestli tohle fakt reálně používají nebo to jsou krámy pro turisty. Bez urážky.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    Tak jsem si na dovce udelal radost a poridil tenhle nozik. Poctiva rucni prace kovare z kmene Ari z udoli Omo, zdroj materialu je nejspis nejaka autosoucastka. Jako kovadlinu pouzival placatej sutr..

    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    hmmm nový stabil dřevo co mi nechal kamarád za vratama :-))
    IMG-20210324-173455
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    NAOYA: Jo asi to vyresim jednoduse pridanim jeste jednoho omotu, jen musim az budu na Florenci skocit koupit nejakou peknou dost silnou kozenou snuru.
    VACA
    VACA --- ---
    heh, našel jsem jedno svoje hrozně starý fousatý video:D

    Bayonet throwing
    https://www.youtube.com/watch?v=ircvws9NB0E


    To už jsem ňákej čas věděl že jsou i lepší věci na házení, sakra vono už je to před šesti lety. :´(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam