• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    Jednou sem na vlastní oči viděl jak borec zakopl a spadl na cirkulárku. od břicha nahoru na dvě půlky. od té doby ten stroj nemám rád.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HYENA: hele nevím, já k takovým věcem už radši nelezu, mám obě ruce levé ;) ale u té rotačky si dovedu představit poměrně snadno proveditelnou kontrolu - třeba - vodivosti a fast stop. U nových, teda, u starších asi spíš ne...
    HYENA
    HYENA --- ---
    KID_MCHUTT: Delal jsem na soustruhu taky a mam k rotacnim strojum prirozeny respekt. Nastestijsem uraz nikdy nevidel nazivo...

    Rotacku jsem videl jen na videu a priznam se ze nevim co je horsi...

    Rozhodne bych to riziko nebagatelizoval. Verim, ze mate pocit ze cas to "jen" skalpuje, ale ten stroj se na vas pocit nepta, toci se proste dal.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HYENA: ty jsem zrovna viděl, nějakou zvláštní shodou okolností mám dva výučáky (dodnes netuším jak) :) ale v soustruhu je ta soustava mnohem tužší - přeci jen je to zařízení na obrábění kovu. Tisková rotačka má sice přítlak, ale není tam dost místa a kůže povolí dřív než kost.
    HYENA
    HYENA --- ---
    KID_MCHUTT: mezi loze soustruhu a sklicidlo se taky nevejdes, ale on te tam protahne.
    Podivejte se na ty videa nez nekoho budete chlacholit skalpovanim. proste ho to chytne za prst a okamzite letej dovnitr mezi ty valce.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    HYENA: do rotačky? těžko, na to je ta hlava moc velká, proto tě to skalpuje.
    HYENA
    HYENA --- ---
    ALDARION: To vypravej lidem, co sou hrdinama videi BOZP. Videl jsem jich uz par, ale skalp zatim ani jeden, vsichni rovnou dovnitr...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Ma chodit ostrihanej jak clovek ;)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    VACA: Tenhle stroj spíš skalpuje než vtahuje dovnitř (je to přeci jen dimenzovaný na jeden list papíru), ale i tak by to byl nechutnej zážitek s trvalými následky...
    FINSON
    FINSON --- ---
    VACA: Mně to o té rotačce vyprávěl Želva, že se to prý stalo jeho známému :-) Vlasatý ale nikdy nebyl.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VACA: Vidím to podobně, jsem už dlouhá léta zvyklý nosit po kapsách nějaký nůž, pokud ho u sebe nemám je to podobný pocit jako kdybych neměl na ruce hodinky.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KURE: k čemu potřebuje slušný nůž
    VACA
    VACA --- ---
    KURE: Sakra, ja si ted z patra nevzpomenu jeho jmeno ale nam pred ocima jeho tvář.
    Pred lety a lety mi na prazsky vystave nozu vypravel jeden vystavujici vlasatej kovar, jak se mu kdysi chytly vlasy do rotacni tiskarny, kdyby nemel nuz aby si je odriznul tak by ho ten tiskovej stroj dost mozna vtahnul dovnitr a bylo by hotovo. Ted si nejsem jistej, jestli to dokonce nebyl moment pro toho cloveka ze se rozhodnul stat kovarem, vyrobcem nozu:)

    Jinak muj argument proc ma slusnej clovek u sebe nuz je ze “nuz je nejstarsi nastroj cloveka”.
    Nuz je v podstate prazaklad nasi civilizace:D

    A taky je to takovej panskej sperk, a povinna vybava gentlemana.
    Ja nuz nevnimam primarne jako zbran, a ani bych ho tak neumel pouzit:)
    KURE
    KURE --- ---
    Dobrá odpověď na otázku, k čemu slušný potřebuje nůž.

    Chlapci se zasekla noha v eskalátoru, otec botu duchapřítomně odřízl - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/eskalator-holinka-nuz-obchodni-dum.A210806_081456_pardubice-zpravy_skn
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    HOCH2: to je nejaka noname cina od vietnamce, za prebrouseni nekym a pouzdro das vic nez kolik to novy stoji na trznici..

    Porid treba Coldsteel SRK nebo levneji od Schrade podle osobnich preferenci tvaru a budes na tom mnohem lip.
    STALK
    STALK --- ---
    HOCH2: tyjo krutej rambo, jako malej kluk sem toužil právě po takovymhle noži. Dneska už sem velkej a vim že to byli většinou levný hračky z pouti ale pořád mě na tom něco přitahuje :) - kup si nějakej pěknej a smysluplnej nůž a tohle dej někam do poličky na chalupě jako poklad
    KURE
    KURE --- ---
    sem to patří taky, myslím :)
    Why cook a lot of Small BURGERS when you can cook a HUGE one at once?
    https://youtu.be/5h_BshaCBl4
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    zajímavý design:
    Knife Making - Lever Folder Knife
    https://www.youtube.com/watch?v=yta-9iZ-gTQ
    HOCH2
    HOCH2 --- ---
    Zdravim panstvo noziru, mistru kovaru, nadsensu do britu a cepeli, mel bych na Vas odborniky dotaz:

    Vzdy jsem si pral nuz ale ne a ne si ho poridit. O to vic jsem mel radost, kdyz pri udrzbe zelene jsem nasel tento kousek lec s ustiplou rukojeti a ztupenym a rezavym ostrim. Chtel bych ho repasovat a tak jeden dotaz smeruje k tomu, jak postupovat a koho byste kontaktovali ohledne osazeni novou rukojeti, vycisteni a nabrouseni.
    Dale pak bych chtel pouzdro, ktere bych upevnil na nohu ci ruku, abych ho mohl pri praci pouzivat. Rozrezavani obalu, prace se zeleni a stromy.

    Predem moc dekuji za zpravy ci reference. Asi i pres soukromou zpravu at to tu pripadne nezahlucujeme.

    JOHY
    JOHY --- ---
    Repost, který pobavil:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam