• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    VACA
    VACA --- ---
    SN0WCRASH: Zase ja mam trochu pochopeni pro preference mladeho pana.
    Pro me byl jeho veku asi uplne nejvic top “rambo” nuz z pochromovanyho plechu, dutou plastovou rukojeti s kompasem ve ktery byla sirka, vlasec a hacek na ryby.
    Kterej ja jsem ale nemel a tak jsem jen tise zavidel sousedovi kterymu ho privezli rodice pravdepodobne od vitnamcu nekde v pohranici.
    Co na tom ze jsem mel vlastne mnohem lepsi nuz, mikov s rukojeti z rohovyny ve ktery bylo vypaleny “lovu zdar” :D ten jeho byl mnohem vic cool;)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Hmm, zrovna ten balisong mi pride dobry akurat tak na zrucnost, obzvlast ak je z tych lacnejsich
    VACA
    VACA --- ---
    RSZ: Jedna z mala veci co je v tyhle zemi jeste normalni. V nemecku uz by vas za motylka u syna asi zavreli:D
    RSZ
    RSZ --- ---
    11yo syn má různý kudly na poličce, ale nakonec nosí motýlka co si koupil za 2kila u vietnamce :)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MATT: ten je peknej, ale uz stoji 2k
    MATT
    MATT --- ---
    HONCKA: ještě mě napadl Spyderco Dragonfly, na nějaký vyřezávání imho nejlepší ze zmíněnejch.
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    HONCKA: mel jsem hromadu (3-4?) no-name svycaraku, vzdy se nejak porezal a vzdy je ztratil.
    kdyz mi bylo deset, tak sem dostal wrenger (ted to je victorinox), hezkej s pojistkou a lehkou clip-point cepeli. drzi uz 25let, takze za me ok. zni jako schopny clovek, spis davat pozor, aby mu to nesebral nejaky dozorci organ.

    a vzduchovku teda az od 12ti.. ;)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Kamarat kuchar vravi, ze nesikovne maso musi prec :P
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    JOPS: A taky si nemůžu odpustit tohle :)

    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    JOPS: Já se teda obvykle zraním tupým nožem spíš než ostrým :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    JOPS: jsem právě přemejšlel nad tím, jestli jsem jen já takové ohráblo nebo se mi nedostalo dostatečné průpravy že mám ze svého dětství nejednu jizvu a stehy :D
    JOPS
    JOPS --- ---
    AUDIAC: ja ti nevim, 11 let a Ontario Rat 1? :) Koupil jsem ho brachovi a tatovi a oba se behem dvou dnu porezali.

    A rikal, chtel jsem rozriznout obal a ono to kurva bylo ostry, jsem tim projel jako prd a v ceste stala druha ruka :)
    ZAPPO
    ZAPPO --- ---
    Na turisťák určitě nějaký victorinox. Forrester bych třeba vysloveně doporučil, rangergrip taky dobrý.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HONCKA: Tak to jo, no radši se ptám, některý ty děcka jsou dneska takový ne moc šikovný a svěřit jim nůž by v některých případech bylo docela o strach. V tom případě klidně ten Rangergrip, solidní velikost, je tam všechno co by mohl v turisťáku potřebovat.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    HONCKA: tým kabar dozier :) Perfektní nožík
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NEVILL: S nožem umí, měl od 5 let tenhle
    Nůž Haller 42933 dětský zavírací | Trapper
    https://www.trapper.cz/nuz-haller-42933-detsky-zaviraci/
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    AUDIAC: měl od 5 let dětskýho hallera a nestratil ho, takže mu věřím, na oblečení peče, ale na nůž si dává bacha :)
    Zavírák mi přijde lepší, že je líp po ruce bez toho aniž by byl vidět, synátor už občas jezdí sám a nechci, aby někde zbytečně provokoval s kudlou přidělanou z vnějšku batohu
    BRABI: ten huntsman má o 4cm menší čepel než ten rangergrip

    Podívám se na to Ontario a toho Kabara
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HONCKA: Já jsem si pravda hrál se všelijakými noži už asi tak od devíti let, a kupodivu se mi nikdy nestalo že bych se nějak vyloženě moc pořezal takže mě rodiče nechali, ale mám pocit že možná by bylo bezpečnější něco jako takový ten "Můj první Victorinox". Má to lehce přes 8cm čepel s kulatou špičkou, je tam pilka a otvírák, myslím že pro kluka na turistiku v pohodě. Pokud už s nožem trochu umí, tak RangerGrip je dobrá volba.

    Victorinox Můj první Victorinox - Nůž | Alza.cz
    https://www.alza.cz/sport/victorinox-muj-prvni-victorinox-d6177981.htm
    BRABI
    BRABI --- ---
    HONCKA: Victorinox Huntsman?
    MATT
    MATT --- ---
    AUDIAC: HONCKA: Pevnej Morakniv mi přijde jako dobrá volba. RATka je imho dost velká, popřemejšlel bych např. o Kabar Dozier. Victorinox s pilkou a nůžkama má taky svoje. Záleží na co a jak ho bude používat (překvapivě ;))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam