• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KURE: keramickou tycinku potvrzuju hledat brousky Belsky (vyrabi to typek co jezdi po nozirskych vystavach u nas, obcas kdyz vyrobi do zasoby tak se to necha najit i v nabidce pushcraft portalu a pod.) brousi se tim docela rozumne a diky tomu ze to je kruhove tak to da i tyhle patvary. Jenom doporucuju pak tycinku vlepit do nejake nekulate rukojeti, jak spadne na zem tak je na kousky.
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    KURE: pravdu mas :) Ja som mal mierne zatmenie mozgu, ked som si tento noz kupoval. Kazdopadne napisal som do ANV a ponukli mi, ze mi ho nabrusia (aj do buducna) alebo za poplatok vymenia cepel za sucasnu, kompatibilnu zo Z200-kovej ponuky. Takze riesenie je na svete a az sa mi noz vrati postnem fotky ;)
    GALENIUS
    GALENIUS --- ---
    Ahoj.
    Nevíte jak to aktuálně vypadá s clem a jak často balíček projde/je zachycen na proclení?
    Uvažuju si koupit golok a líbí se mi Golok 135 od My Parang. Zkoušel jsem to tady přes Alfa Blades, ale už to tam visí přes 2 měsíce a jejich dodavatel není schopen dodat. Odhaduju, že Šulc z nože nůž bude to samé, pochybuju, že by bral odjinud.
    Mohl bych zkusit Amazon nebo přímo Malajsii, ale zvažuju jak to je teď s clem.
    Mimo EU jsem už neobjednával hodně dlouho.
    Díky.
    KURE
    KURE --- ---
    já mam takovou cca 1cm tlustou keramickou tyčku, koupenou před lety na příbramský výstavě.
    (počítam že spyderco triangl by fungoval stejně) a tím šmrdlam ty dutý části. Asi by to šlo i hranou kamene, nebo šmirglem namotanym na tyčku. Nebo něčim takovym, asi je zřejmej trend.
    Ale obecně se vyhejbam tvarům jako je ta Z200, protože jsou s tim akorád trable a v praxi to neni k ničemu, takže už jsem to dlouho nedělal.
    ALTAR_OF_FILTH
    ALTAR_OF_FILTH --- ---
    Radu za nastavených podmínek nemám; já si i kvůli tomu koupil Z100.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    SN0WCRASH: já ho mám taky a taky by mě zajímalo, jak to nejlíp nabrousit. Ale rád bych tomu původní tvar ponechal :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    Otazka na zdatnejsich noziarov:
    Vala sa mi tu Z200 od ANV a neviem si rady s brusenim. Lansky set mi nesedi a na obycajnom kameni sa neda kvoli tvaru. Jak moc tazke je zmenit tej D2-ke tvar ostria?

    KURE
    KURE --- ---
    MATT: nooo, těch verzí je dost i pro mini. Ale nevím kolik z nich je běžně k dostání. A u nás :)
    Benchmade Bugout Mini for sale - Knives, EDC, and Outdoor Gear - Huge Selection | Blade HQ
    https://www.bladehq.com/?search=benchmade+bugout+mini

    Ale moje chyba, nějak jsem zanedbal rozdíl mezi bugout a mini bugout.
    MATT
    MATT --- ---
    JOPS: nedávno jsem si pořídil CRTK Seis a uplně nadšeneuj jsem z něj nebyl. Ostrý hrany, který jsem srazil nerez lžičkou, v ose je snejtovanej, takže nepůjde rozebrat a vyčistit, pojistka nesedí úpně tak jak bych si představoval.

    Pod mini bugout se rád podepíšu, po městě můj nejoblíbenější nůž. Barvy jsou jen tři, v mnoha barvách, jak píše KURE, je jen klasickej bugout.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JOPS: Design docela pěknej, akorát jsem nikdy nepochopil proč dávat na nůž s flipperem ještě kolíček na otvírání, tady dokonce oboustranný. Pro mě je to takový...nevím, asi jako nosit kalhoty na kšandách a ještě to pojistit páskem... :-)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    JOPS: na klasicku otazku klasicka odpoved: Ak sa ti paci, kup si ho a napis nam, co si o nom myslis :)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JOPS: designove je to povedenej nuz, libi se mi rozmerove, ma zajimavou pojistku. Crkt jsem uz mel kvalita byla celkem fajn, trochu jim drhnul finis detailu, nekde byly hodne ostre hrany, ne na porezani, ale vadilo to pri silovejsim uchopu. To je to z ceho bych mel obavy tady (odsazeni prilozek), chtelo by to mit v ruce aby clovek zjistil jak se to drzi. Jinak viz KURE: v tehle cenove relaci bych sel rozhodne do mini bugoutu, kompaktnejsi overeny, dobre se drzi, mam slabost pro axislock (je jednoduchy, vpodstate neni sance ze by selhal (drazka pojistky je vetsinou soucasti cepele) ). Jak rikam, to CRKT m40 se mi designove moc libi, ale jako vec kterou bych chtel nosit stale u sebe a pouzivat bych si vybral neco jineho.
    KURE
    KURE --- ---
    JOPS: :) na to se neda odpovědět.
    vzhled je plně na tobě.
    co do poměru cena kvalita, afaik je crkt v pohodě. a má to zajímavou pojistku.

    ale jestli chceš alternativní názor, tak za podobny prachy, tohle je benchmade bugout.
    Benchmade Mini Bugout Orange - kapesni-noze.cz
    https://www.kapesni-noze.cz/klasicke-zaviraci-noze/benchmade-mini-bugout-orange/
    podobná cena kompletně jinej nůž. axis lock, super lehkej, dostupnej v mnoha barvách a verzích.

    další varianta jsou číňani. Bestech, Civivi, Ruike. v kategorii kolem 2k jsou to čepele z D2, ložiska, flipery..
    https://www.kapesni-noze.cz/klasicke-zaviraci-noze/bestech-knives-ascot-g10-2/

    dávám to sem spíš jako odkaz na ten eshop, kde je podle mě daleko lepší výběr. takže můžeš hodiny a hodiny čumět na nože :D :D
    JOPS
    JOPS --- ---
    Hoj lidi, nějak dlouho jsem si už neudělal radost něčím praktickým :)

    Mam zálusk na tenhle nůž

    CRKT M40-03 Flipper - MujNuz.cz
    https://www.mujnuz.cz/noze/zaviraci-noze/crkt-m40-03-flipper.html

    Je to v pohodě? Nebo za ty prachy se dá sehnat něco hezčího, lepšího?

    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    ten uplně nahoře (v dřevěný pochvě) máme na chatě, ještě s pár podobnejma. Na čepeli měli leptaný Artia Praha a byl to takovej hrozně přezdobenej kýč, kterej se ale nedal fakticky k ničemu použít. Vlastě ani nevim, jestli se to vrábělo takhle na parádu na chatě, nebo na co. Vysokou cenu bych aspoň u tohohle kusu neočekával
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MATHY: kdyztak poslu fotku az budu doma aby sis udelal obrazek
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MATHY: Podle provedeni jsou to suvenyry, vyroba vetsinou indie, pakistan mam nejake podobne doma , kdysi mi je privezl kamarad z cesty cina nepal atd. na dalku to vypada strasne luxusne, zblizka mizerne remeslne zpracovani, nedotazene, nezanytovane spatne vybrousene a cepele se nechaji uplne vpohode opracovavat pilnikem. To je asi ultimatni test, ktery muzes udelat pomerne snadno, pokud to je historicky kousek vyrobeny jako zbran rozhodne to nebude moc mekke, pokud je to turistarna, spicku ohnes a zase narovnas a pilnik, nebo brousek ti to bude brat jako divy. Taky jsem u tech nozu odpozoroval ze maji vetsinou fakt zoufaly trn, ktery je tenky v lepsim pripade a rozklepany za patkou a v horsim pripade jde jen par cm do rukojeti pricemz je tam zatmeleny nejakou pryskyrici
    OT_
    OT_ --- ---
    MATHY: To zahnuté je arabská (Jemenská) jambiya. Statusový symbol. Cena podle provedení pár šupú až majlant (v tom bohužel neporadím, nevyznám se).
    RSZ
    RSZ --- ---
    MATHY: přijde mi to jako indické suvenýry
    MATHY
    MATHY --- ---
    ahoj, dokazal by prosim nekdo odhadnout jestli to ma nakou cenu?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam