• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DARUMA: já mám Swiss Tool X+ (rozdíl mezi Swiss Tool X+ a Spirit X je, že Spirit X má prohnuté rukojeti a u Swiss tool X+ je navíc i ráčna s bity)
    A spokojený jsem s ním maximálně (můžu srovnávat, protože mám i Leathreman Surge a Charge TTi - ale s těm jsem spokojený taky 🙂 )
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Nemáte náhodou někdo multitool Victorinox Spirit X? Jestli jo, jste s ním spokojeni? Chci upgradovat z Wingmana a rozhoduji se mezi Wave+ a Spirit X. Wave+ mi vychází asi o 500 levnější. Nejčastěji používám nůž, nůžky a šroubováky. Občas kleště. Díky.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KUBIQUE: akaciovy drevo, nejvetsi vyber na dictum.de
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    IXTREMIST: No jo, každej nemá doma Elfku 😁
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    tvl já vás fakt lituju. moje žena si občas postěžuje, že kudly neholí a mám je nabrousit. že židle vyskočí dřív jak já pokud někdo bere nůž na talíř/ plech. umí si obtáhnout kudlu na ocilce.
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    XMEDA: Já zas nesmim mít v kuchyni ocílku, protože je buď nevzhledná, dlouhá nebo jinak hnusná.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    AUDIAC: Hehe, to já zase musel dát nad ty nože cedulku "pozor, ostré". Právě z toho důvodu, aby se neřízla, protože je jinak zvyklá na nože tupé jak prdel. :))
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AUDIAC: Kolik let mas odsedeno nebo te pustili na podminku?
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    STEPNI_VLK: Já se jednou slitoval nad tchyní a nabrousil jí nože. Po týdnu přijedu, všechno tupý jak prdel - prej se s nima třikrát řízla, tak je preventivně všechny párkrát přetáhla o nějakou vidličku či co, aby je zase ztupila a mohla si to pižlat jak předtím 🤷‍♀️
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    XMEDA: To máš za to, že ve svém věku ještě pořád bydlíš se svou matkou. ;)

    Jinak ono je to pič. Až na pár světlých výjimek je to se všema ženskýma stejné. Moje ex to samé. Akorát ty nože ještě bonusově mrdne do myčky, čímž to ostří zabije úplně. Jednou jsem se u ní pokusil naostřit nože a hned pak se na to definitivně vysral. Když bylo nejhůř, tak jsem buď použil svůj vlastní kapesní, nebo vzal hrnek a o jeho dno její nůž v rychlosti aspoň trochu nabrousil...
    KURE
    KURE --- ---
    NEVILL: já k tomu dávám varování. Zatím jsme se obešli bez nehod. Ale nás je v kanclu několik "postiženejch" (včetně bezpečáka :D ) takže tady existuje nějaký povědomí o tom co je ostrej nůž.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEON_KOWALSKI: Já jim už svý nože přesně z toho důvodu raději nepůjčuju, je to v jejich vlastním zájmu...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NEVILL: pak si takoví lidi v kanclu půjčí tvůj nůž a první co udělají je, že si s ním skoro uříznou prst a "šmááárja to je strašně vostrýýý!" - no jasně že je, je to nůž a řeže se tím - cos asi čekal?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    KURE: Asi ne. Zkoušel jsem jí to vysvětlit že tohle fakt není dobrý a má to všechno příšerně tupý, ale je to marný, je to marný... je to marný... :⁠-⁠(
    KURE
    KURE --- ---
    NEVILL: po tom všem co psal XMEDA, už tomu ta myčka neublíží.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    XMEDA: To je ještě dobrý, moje ségra dělá to samý a ještě ty kuchyňské nože dává do myčky, protože v návodu přeci bylo že se to v tom může mýt...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Matku na vas. Ta kraji na taliri, na pekaci, na teflonove panvi, na nerez panvi.. a pak jebne kudlu do dzezu a zahazi nadobim. Pak se divi, ze neukroji salam. A nevysvetlite nic :)

    Neni k tomu nejaky obrazkovy instruktazni plakat, co bych vytiskl n A3? :)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    KURE: nejen říká, je to pravda.
    KURE
    KURE --- ---
    KUBIQUE: je. říká se že "end grain" prkýnko je šetrnější pro ostří.
    KUBIQUE
    KUBIQUE --- ---
    Poprosim o radu. Dostal jsem k narozkam od bratra Kanetsune ve VG10. Vzhledem k tomu, ze mam doma jen bambusove prkenko, tak rychle resim neco normalniho. Hraje orientace vlaken nejakou zasadni roli? Libi se mi toho - https://kuchynska-prkenka.cz/produkt/no-23-odolne-dubove-prkenko-biodeska/
    Ale nevim jestli neni lepsi vzit lepene s vlakny podelne s ostřím. Predstavuju si, ze se to pak mozna mene tupi? Díky
    JOHN_LENON
    JOHN_LENON --- ---
    A ještě jsem zapomněl, dělal mi ještě linka. Ale ten se mi moc nepovedl. Úplně jsem nezvolil správnou barvu. Zase něco kolem dvojky.

    MydlinkaTM on Instagram: "... Kershaw Link, green canvas micarta 😉 #kershaw #customscale #micartascales"
    https://www.instagram.com/p/CgSC7d-sDvw/?igshid=MzRlODBiNWFlZA%3D%3D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam