• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    MATT: pardon my french.. ale větev by nestačila? mě to připomíná starý díl simpsonů, kde na bowlingu frézují z každého stromu jednu kuželku.

    ono je to ve velkém křehký, ale nějaký názor na střenky ze švestky? že to je tak hezká barvička.
    MATT
    MATT --- ---
    IXTREMIST: Puvodne jsem chtel třešeň, ale tu jsme jeste nepokaceli. Ted jsem si to chtel hlavne zkusit, a kdyz prasknou, tak vratim puvodni, ktery snad mezitim taky stihnu nak pribarvit.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    VOMAJDA: na reklamace jsou Leathermani kabrňáci -viz Krakenovo poděkování

    Poděkování firmě Leatherman
    https://www.youtube.com/watch?v=-2tbIo0SjpI
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    WAMP_ELF: já bych řekl, že jo. Mně kámoš na leathermanu zlomil jeden tool, tak jsem jim napsal, odpověděli, ať jim to pošlu a cca za týden mi přišel novej leatherman.

    A to jsem k tomu původnímu neměl žádný papíry a byl dávno po záruce.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    MATT: Lněný olej, převařit před tím aby nežluknul. S hruškou jsi odvaznej, to dřeva hodně pracuje a moc rádo po čase praská. takže bych to nechal v tom oleji(suchý!) ležet aspoň hodinu.
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: G10, jsou z ni i přepážky mezi vrstvama.
    MATT
    MATT --- ---
    KURE: Krasny, co to je za material?

    MATT: Kdyby mel nekdo doporuceni a finish toho dreva, tak sem s napadama. mel jsem ideu to vzit nakou cervenou lazurou, kdysi me nekde zaujal nozik s cervenou kosti, tak jsem to chtel trochu napodobit. Ted spis uvazuju o nakym vosku nebo oleji? Idealne neco co bych nemusel kupovat celou plechovku ;)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LITTLEFOX: Diky, to vypada zajimave, skoda ze nejsem v CR...
    KURE
    KURE --- ---
    MATT: tak abys viděl, do čeho jsi mě umotal :D
    Mydlinka je opravdovej profik a umělec.

    PLATINUM_TEETH
    PLATINUM_TEETH --- ---
    LITTLEFOX: Tak to je nádhera! Vůbec by me nenapadlo na ratku dat dřevěnou strenku. Ten nůž to posouvá úplně jinam. A ještě s příběhem…
    MATT
    MATT --- ---
    Rat 1 a vetev z hrusky po dedovi ;)

    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    JANFROG: jestli si to chceš takhle dodělat, tak bych šel do čepelky od Ivan78
    cena/výkon/kovář :⁠-⁠)
    Knife.cz - Inzerce - Výběr čepelek - ivan78
    https://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=54&g=posts&t=81874
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    RSZ: hele já nosím Olfu celkem rád, 30° verzi. Často s ní např vyndávám třísky a dělám podobné lehčí operace.

    Když jsme u toho, nedávno mi spadl Leatherman z výšky na beton a zlomila se rovná čepel, nevíte jestli to spadá so té jejich záruky?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    XMEDA: potvrzuju, top kudla výkon/cena
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    XMEDA: Diky, ale ja spis premyslim ze bych vzal jen to "ostri" ("blank blade", nevim jak se tomu rika cesky), Strenku bysme si dodelali z nejakeho klacku a mosazny tycky.
    RSZ
    RSZ --- ---
    tak je to plastovej pracovní nůž, taková alternativa ulamováku, ten taky umí udělat radost, když je od olfy, ale na nošení je to ekl
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    XMEDA: Od Hultaforsu mám sekery a jsou prostě skvělý, tak asi nebudu línej a po tvé chvále si příště koupím nářaďovej nůž Hultafors a ne náhodnou věc z Hornbachu. ;)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    ALDARION: No treba Mora je skaredsi a ma hnusnou plastovou rukojet. Tenhle Hultak sedi v ruce i kdyz ju mam mokrou. Takze ackoliv mam nozu aspon 15, nosim temer vsude jen tohle. S vyjimkou ocekavanyho krajeni jidla, pak si beru nerezovej Fiskars, protoze ho mam operacne cistej. Ale mechanicky na ten hultak nema i kdyz stal skoro 3x tolik (darek od segry).
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    XMEDA: Tyhle nože mají IMHO velice odpovídající až nečekaně skvělý poměr cena-výkon. Rád je používám v práci, tedy na stavbách, protože mi je věčně někdo krade, padaj z lešení, dělám s nima prasárny... Na to jsou super. Ale myslím, že na flákání se po lese se dá přeci jen pořídit i hezčí a že o něco vyšší kvalitu čepele pozná i běžný uživatel... ;)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    JANFROG: Vem pracovni Hultafors a mas pokoj. Stoji to 250-280 s uhlikovkou, krasne se to drzi, je to ostry jak svine, holilo to uz z vyroby, retenci na klacky apod to ma slusnou a kdyz to v lese potratis, tak to neobrecis :) A hlavne je to lehky, tak to posledni cca 2 roky nosim misto velke kudly. Jasne neni to na paceni dveri.. ale jinak ideal .)

    Hultafors Nůž řemeslnický protiskluzový HVK GH | AZ-nože.cz
    https://www.az-noze.cz/Hultafors-Nuz-remeslnicky-protiskluzovy-HVK-GH-d16169.htm
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KURE: OK, podivam se po necem jinem.

    To co jsi linkoval se mi moc nehodi - ma to "trn" (jestli je to ten spravny nazev) a ja bych chtel "fulltang" (jestli je to ten spravny nazev) - to je v mych podminkach jednodussi na praci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam