• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    no hlavne v mikrovlnke to vobec nie je prazenie ale je to ozarovanie a tym zahrievanie...takze ste to neprazili..
    sa aj cudujem ze sa dalo pit.

    no kazdopadne lepsie by to bolo na velkej panvici alebo woku
    CNV
    CNV --- ---
    Včera jsme pražili kafe v mikrovlnce. Koupila jsem hrstičku zelenýho, protože přítel to někde četl a chtěl si to zkusit. Musím říct, že to bylo strašný, smrad jako když se pálí jídlo ve třech hrncích najednou, talíř očouzený tak, že se nám ho ani nepodařilo umýt, málem zničený poklop (nechci domyslet, kdybychom ho tam nedali), k tomu to bylo poměrně pracné (muselo se po chvilkách a pořád to vyndávat a natřásat. Ke konci už přítel sprostě klel a když jsme čichli k výsledku, klel ještě víc, páchlo to spáleninou a vypadalo to divně. Ovšem vrozená šetrnost mu nedovolila mrsknout to hrdě do koše a nechal to stát v pytlíčku na sektorce.
    Světe div se, ráno jsme tam našli voňavé kafíčko a nejen že je po uvaření pitelné, je dokonce i po takovém masakru daleko lepší než Jihlavanka :)
    (Ale znova už to zkoušet nebudeme.)
    GEZICHT
    GEZICHT --- ---
    JEDI: wtf? já si tam už koupil a nic mi nevzali :)
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    bosanská kafa (s oblubou sa pouziva aj arabsky nazov "kahva")

    V zásade je to pôvodne turecký postup, ktorý v materskej krajine upadá, ale v BiH sa zachoval. Do džezvy sa dá káva, osladí sa a 3x sa prevari, pozor aby nevykypela... Podava sa so sladkostou zvanou "rahat lokum" http://www.phrasebase.com/forum/read.php?TID=13035 a pokial ju neosladime vopred, tak aj s kockou cukru. Robi sa silna v malych davkach. U nas predavana kava sa na tuto pripravu velmi nehodi, pretoze je velmi kysla. Aha, a Bosenska kava je ovela bledsia ako ine kavy, da sa tam zohnat aj cerstvo prazena v praziarni.




    info aj...
    http://www.kahva.com/
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    Cieľom je vrátiť káve dôstojné miesto v spoločnosti, ktoré jej právom patrí. Globalizácia, marketing a veľkoobraty kávu obrali o romantiku, tajomnosť, ale hlavne o jej chuť. Stal sa z nej prostriedok na rýchle načerpanie síl a zabúdame kávu v pohode vychutnať. Priemerný konzument považuje za vrchol gurmánskeho pôžitku instantnú kávu, pričom ide o extrakt z nekvalitných káv, prevažne robusty.

    velmi pekne..
    na jednom webe
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    MAXWESSLO: ano . je vyborna a . no nevjem ja si myslim ze na to nepotrebujes specialne dzezvu. aj ked je pekne mat nastroj len na to. takze zalezi od ceny asi a tvojho luxusu. inac rovnako ju spravis dobre aj v akomkolvek hrnci alebo nadobe ktora moze na ohen :)
    MAXWESSLO
    MAXWESSLO --- ---
    mate nekdo zkusenost s varenim prave turecke kavy pomoci dzezvy? jak kava chutna, vyplati se koupit si dzezvu?
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    ja som dnes robil kavicku , a ze skusim s mliekom ale nejak iak. tak som do mlieka dal med a safran a cele to prevaril.
    bolo to vyborne.
    inac pozor co sa tyka studenej kavy...teda obzvlast turka. e tak trosku jedovata. ....je to ako caj do siteho casu sa vylucuju latky pre telo fajn (chut, tein...) a od isteho jedovate veci. pri studenom vyluhovanom turkovy pijes dost drsne latky ktor robia v zaludku velky bordel..kyselina a tak... takze toho by som sa radsej vyvaroval
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    MAXWESSLO: mě to dokonce víc chutná,když je vlažnějšího charakteru...ale obecně mám po otci neschopnost pozřít něco horkého...
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    hehe, nejvetsi radost mam rano po vzdarenem veceru, kdzy u postele na stolecku najdu studene kafe y minuleho dne....mnam ;-)
    MAXWESSLO
    MAXWESSLO --- ---
    co vam tak chutna na studene kave? chapu, ze je to u kazdeho jinak, ale ja osobne se osivam uz u kavy, ktera je jen 'tepla'
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Btw. u takto plneho hrnku kavy, kdyz mam hrnicek pruhledny, je k videni nadherny efekt, jak se kava usazuje - dole vysoka vrstva velkych kousku, pak mensich, pak jeste mensich, pak uplny prach a pak zase trosku vetsich kousku "logru'. nekdy to vyfotim, pusobi to zajimave :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KRYZSTOFF: jo, ja obcas. ale nenechavam to ulezet den, jen par hodin. je to spis zapomnetlivosti. ale toho logru je v tom dycky dost, rekl bych, ze tretina minimalne.
    KRYZSTOFF
    KRYZSTOFF --- ---
    nejak jsem u sebe zjistil uchylku kdyz piju turka: davam tak tretinu hrnicku kavu, zaleju, ale piju zasadne az co kava vychladne, nejlepe necham den ulezet a vypiju az potom..nema to nekdo taky?
    MAXWESSLO
    MAXWESSLO --- ---
    ja osobne sladim, ale to je tim, ze piju to nejhorsi kafe, co se da. ale zasadne nikdy nepridavam mleko ani smetanu.
    MISON
    MISON --- ---
    Taky si davam mleko ..ale nesladim zasadne ... kobliha, kolacek, cokoliv to jisti ;)
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    souhlas,ale já si bohužel ráno mléko dát musím...nesnídám a rozežranej žaludek už jsem měla...ale cukr nikdy...jde jenom o to ,že mi mléko obalí žaludeční stěnu a samotný ho nevypiju ani deci,tak si ho spříjemňuju kávou :-)
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    imho LIBRIUM ma pravdu. mlieko a cukor sa do kavy pridava ked chces schovat chut kavy.
    ako ked z kaka spravis granko...
    cista kava=cista vona=cista chut
    MISON
    MISON --- ---
    NAGASAWA: imho nejdebilnejsi dokument...toho typka bych nejradsi videl na sibenici ;) (don't flame pls)

    jinak je snad jasny ze kavy sou dvou typu: slaba a dobra ;)
    NAGASAWA
    NAGASAWA --- ---
    Na Spektru davaji sem tam pomerne zabavnej puůhodinovej blok dokumentu Kava nase vezdejsi .)

    Jinak cukr a mliko si davam maxmalne jen do rozpustnyho nescafe v praci abych vynegoval pachut. Jinak ani nahodou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam