• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ERNEST_GASKIN: mohl bys ji tam najit? Jsem hledal, ale nenasel.

    Jo, docela uvazuju o rucnim mlinku na kavu. Nejake konkretni tipy?
    Na aukru jsem nasel napr. http://aukro.cz/item282443125_mlynek_k_drevo.html
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    značka to je rozhodně dobrá, to jo, ale je to stejná mrdka jako všechny ostatní v této cen. kategorii.
    presovač si nemá cenu kupovat, nechceš-li investovat okolo 25 000,- , a to minimálně, nebo popř. z druhé ruky o něco levněji.
    15 barů je blbost, prostě to neudělá dobrý kafe. rozhodně ne lepší než překapávač za babku.
    moje rada - srát na něj a koupit si na aukru konivčku alá bialetti. vyjde tě mezi padesáti a sto korunami a kafe to bude nesrovnatelně lepší.
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    RYTIRBRTNIK: znacka je to dobra. viac nevjem. ani tam nevidim detajlny popis
    RYTIRBRTNIK
    RYTIRBRTNIK --- ---
    Ahoj!

    Vybiram kavovar tohoto typu:
    http://www.kavovary.cz/Kavovary-pro-pripravu-espressa/pakove-domaci/525-Kavovar-DeLonghi-EC155.html
    (to je link na to asi tak nejlevnejsi co je k mani)

    Na co si mam dat pozor a co naopak je zbytecnost?
    HAWRAN
    HAWRAN --- ---
    TABBY: kafe budiz, ale ty nervy... :))
    TABBY
    TABBY --- ---
    HAWRAN: :)) Skoda te kavy, no...
    HAWRAN
    HAWRAN --- ---
    troubleshooting done::: jsem debil

    varil jsem kafe nikoliv ze studene, ale z teple vody. proto ty problemy s penou a chuti... stydim se, kaju se... a nalivam se luxusnim kafem s penou. diky za podnetne pripominky.

    nikoho v mem okoli nenapadlo, ze bych si mohl (ja vul) varit vodu z teple vody
    JDAG
    JDAG --- ---
    LUKI: vařím s třtinovým cukrem a kardamomem, vzkypět v džezvě ( čím hrubší mletí, tím víckrát vzkypět 3x, jemné mletí 1x )
    LUKI
    LUKI --- ---
    Kdyz jsme byli v Albanii a Makedonii - Mistni nam delali uplne uzasnou kavu. Udelali nam ji kdekoli na plazi i v nejvetsim pajzlu v nejmensi vesnici. V dzezve sladky a jemne mlety kafe. Bylo tak dobry, ze jsme jedli i logr :-).Kde by se dala v Praze koupit, takova kava. V Sbrsku mi uz to kafe tolik nechutnalo - tam jsem si taky koupil mistni kavu a dzezvu - ale nikdy jsem ji neudelal tak dobrou. Ma se nechat trikrat prejit varem? vari se i s cukrem?
    SMRT
    SMRT --- ---
    v kavarne ti do pytliku daj akorat za to zaplatis jako za kafe
    CNV
    CNV --- ---
    Znáte někdo kafe Jablum? Je to dostatečná kvalita za tu cenu? (www.jablum.cz)
    A ještě by mě zajímalo, jestli jste někde nezahlídli něco na způsob kávového vzorníku - podobně jako se prodávají "čajové bonboniéry" - třeba 6-8 druhů odrůdové kávy v malých pytlíčcích v dárkovém balení. V žádném obchodě s kafem mi to po dvaceti gramech odvažovat nebudou.
    JEDI
    JEDI --- ---
    Tak v současné chvíli čerstvá káva

    Etiopie Sidamo 500gr
    Brazilie Santos 500gr
    Kolumbie Supremo 500gr
    Mexico Altura BIO 500gr
    Indie Planta 500gr

    vše mletá nebo zrnková za 200,- Kč kus, s etiketama v oldschool stylu

    a pak bonus pro hardcore milovníky kávy

    Brazilie Gourmet Coffee instatní 100% arabica 200gr. 100,- Kč
    (lepší než Tchibo a Nescafe GOLD)

    takže dárky pro všechny co pijou jakýkoliv kafe máte zajištění.
    do pošty.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    vypadá to principielně úplně stejně jako kávovar alá bialeti, který má každá druhá babička a tejden co tejden se nějakej na aukru vydraží za pade.
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    BROUCINKA: bratislava, caffe del cassa, 750 sk
    SMRT
    SMRT --- ---
    takysemmusel prestat pit kafe kdyz sem pil den 6-8x7g kafe ted piju max 3x7g denne
    _PARVATI_
    _PARVATI_ --- ---
    DARLIN: to vypada dobre.. :)
    BROUCINKA
    BROUCINKA --- ---
    DARLIN: kde a za kolik?
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    takyto strojcek ,,kotogo,, som si kupil. parada.
    velmi vhodne na cestovanie








    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    tezko zapusobim s touto otazkou mezi kafari-pijaky, ale byli jsme nekdy nuceni kavu 'vysadit'? treba kvuli tomu, ze se vam libi rostlina, chcete vlastnorucne sklizene kafe, anebo jen tak? jake mate zkusenosti?
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    vo finale ju to rozdiel
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam