• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    ZUZKAOU: ja jsem prave leta pila instatni, pak jsem pred necelym rokem presla prave na ten cafetier, a ten mi prestava stacit

    nasypat kafe do filtru pripravenyho uz vecer, nebo udelat jedno preso v presovaci mi zas tak narocny nepripada; akorat se mi do toho nechce moc investovat (aspon ne zatim; je mozne ze naroky budou stoupat ale momentalne mi prijde ze si vystacim aspon nejakou dobu s nejakym nizsim standardem)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WITCHIE: po ránu zvládám leda instatní a nebo cafetier


    cokoliv jiného je před 10 hodinou pro mě technologicky moc náročné.
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    JEDI: no, ani to se mi moc nechce popravde. co bys pro ten pripad doporucoval?
    JEDI
    JEDI --- ---
    WITCHIE: a das za presovac 9990,- ?
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    prosim o radu - udela mi tohle slusne (vyborne kafe sice ocenim ale ne tak abych dala 30 tis za presovac a s mokakonvickou se rano taky zabyvat nechci) kafe?

    KRUPS: Combi XP 2000
    http://www.levneelektro.com/p6911-espressa-a-kavovary-krups-combi-xp-2000

    chci to hlavne na ranni kafe bez prace (kt by bylo aspon o neco lepsi nez turek) z toho prekapavace a pripadne obcas presso
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    normalne to ide. samozrejme zalezi na ktoru kavu, ale od 2 do 6 dni staci vyvetrat a moze sa vakuovat.. inac tie co ja som myslel ze su vakuovane tak su s ,,gogliovym uzaverom,,
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    přesně to mě napadlo, když jsem to četl ;)

    teoreticky by to i mohlo jít, kdyby jí dal třeba do průvanu.. ale kdoví co je to za kafe, žejo ;)

    a po pravdě nechápu proč - máš-li možnost si nechat kávu vakuovat, tak asi nebude ani tak těžký nechat si jí zabalit do sáčku s gogliovym uzávěrem, žejo ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DARLIN: 4 dny? A to po tech 14 dni zustala opravdu vakuovana, teda ten pytlik se nenafoukl?
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    ne vakuavat pokut je to mozne. najlepsie cersta ...

    btw. neviete kde zohnat dobry rucny mlyncek domaci? lebo my sme uz druhy znicili., teda vymleli, a nevjem ci nam to budu reklamovat.
    ...akurat si uzivam Kongo Kivu...dobra Afrika
    JEDI
    JEDI --- ---
    DARLIN: "nedat si kavu vakuovat, tak je to najlepsie ."
    znamena ano vakuovat nebo ne nevakuovat?
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    kazdopadne ak je dvovod nedat si kavu vakuovat, tak je to najlepsie .!
    ja som pil vcera kavu ktora bola nezomleta a hned po prazeni (teda asi 4 dni po_) vakuovana, no a vo vakuu bola okolo 14 dni a bola uplne ok.havai.

    JEDI
    JEDI --- ---
    ERNEST_GASKIN: vim, ze do standardu se dava stare dowe egberts treba. rozumej prosla dvouleta expiracni lhuta.

    JEDI
    JEDI --- ---
    AXTHEB: jo?
    a kde se to kafe ty 2-3 tydny nachazi nez ho navakuujou?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Kafe se da vakuovat 2-3 tydny po uprazeni.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    nicméně jen pro pořádek, tak to nefunguje jenom v supermarketech. stejně tak expedují koncerny ostatní kávu - vezměte si třeba alfredo - svý kafe darbooven expeduje asi čtyři měsíce starý (uvádějí datum výroby a expiraci o rok později) a co se neprodá, expedujou jako svoje kafe nižších tříd, kde neuvádějí datum výroby, jen expirace, a v takovym případě je nastavená na dva roky po výrobě, aby to ještě nějak vypadalo.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    JEDI: v tom je rozdíl, sejry (nebo dokonce masa apod.) v supermarketech jsou nelegální jednání konkrétního supermarketu, kterej se na konkréním produktu snaží neprodělat

    kdežto kafe je vlastně ještě legální, kvůli dlouhý oficiálně daný spotřební lhůtě, neni to čoikou postihnutelný a je to jednání koncernu samotnýho, mimo supermarkety

    takže, volně přeloženo, když si koupíš v sámošce kafe, víš dobře, do čeho jdeš (a jdeš do hnusu, samozřejmě) ale když si ukážeš, co chceš za sejra, nemůžeš vědět, zdali je novej nebo "recyklovanej"

    jinak přesně jak říkáš, nedávno jsem v supermarketu uvažoval (asi profesionální deformace, jak někde vidim kafe, hned ho zkoumám) nad tím, zdali to předsklaďňujou (jako ta tombetta) nebo jestli takhle balej, co přebyde (napražej větší množství pro ušetření nákladů, vyexpedujou to nějak jako "kvalitní" a zbytek daj do skladu a třeba za rok to nabalej do vakua...
    JEDI
    JEDI --- ---
    ERNEST_GASKIN: treba italska kava trombetta se u nas prodava takto:

    Podepise se smlouva s italama na urcitej odber, na zaklade ty smlouvy se ziska sleva,
    ceskej prodejce to vsechno kafe hned naskladni (treba 5 tun)
    a pak ho rok a pul prodava.
    a kdyz ho neproda ve lhute, tak je mozny, ze se to prebali do neceho jinyhyo.


    znate to jiste sejry v supermarketu, okrajena plisen atd.
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    jj, je to přesně tak - vakuovaný má v pytlíku místa dost, a proto, jak tady
    JEDI píše, kafe pracuje, tzn že se balí kafe starý, respektive kafe takový, jaký my považujem za prošlý.

    tzn. vakuovanej pytlík znamená kyselý, hořký a nezdravý kafe, který ztratilo alespoň 90% svejch kvalit.
    jinak to neni fyzikálně možný, žejo.

    nevím, proč to dělaj, ale klíč bude (asi) ve skladnosti a v českym trhu, kterej nemá zatím o kávě skoro žádný povědomí, takže je těm koncernům vlastně jedno, co balej, stejně se to prodá.
    NASA
    NASA --- ---
    JEDI: no prave, ale ten pytlik bejva vetsi, takze se tam jeste spousta plynu vejde
    JEDI
    JEDI --- ---
    NASA: ja myyslel, ze vakuový balení je takový to vycucnutý balení, kde není vůbec žádnej vzduch
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam