• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JEDI
    JEDI --- ---
    Pokud někdo chcete novej kávovar za pár korun
    Saeco Odea Go, tak tu máte možnost

    http://www.aukro.cz/item421023887_automat_kavovar_saeco_odea_go_novy_1kc.html
    JEDI
    JEDI --- ---
    Mám tu na prodej

    4,5 Kg Káva India Cherry Robusta

    po 500gr. mletá

    Pokud chcete ochutnat čerstvou kvalitní robustu.
    Tak mi dejte vědět.

    Cena 120,- Kč za 500 gr. ks.
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    MAXWESSLO: nevim co je na tom nejvtipnejsi, z toho co jsi napsal, jestli nazev napoje, ci ta znacka, nebo duvod proc nam to sdelujes..ale neber si to osobne;-)
    BUTEO
    BUTEO --- ---
    BUTEO: O pár stupňů lepší A o pár stupňů levnější, zapomněl jsem dodat :-)
    BUTEO
    BUTEO --- ---
    Tak jsem si právě překapal Brazílii od cerstvakava.cz a musím říct, že lahoda. Pokud nečekáte, že se z rozdílu oproti vakuovanýmu kafi posadíte na prdel, ale že budete mít zkrátka o pár stupňů lepší kafe, určitě budete spokojený.
    MAXWESSLO
    MAXWESSLO --- ---
    vcera jsem poprve v zivote pil presso z Illy a docela mi chutnalo.
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    V coffe and co. na karláku mi dneska uvařili překvapivě dobrý presso. A do hrnečku, ne do papíru.

    Ale možná je můj úsudek ovlivněný tím, že jsem si fakt potřebovala sednout a vypít něco s kofeinem.

    Ovšem měli tam inzerát, že shání personál, že je přeškolí na baristy - ovšem hledali cituji: lidičky !
    BUTEO
    BUTEO --- ---
    Jako jo, je opravdu hodně hodně silná, ale chuťově mě nijak extra nenadchla. To ta Lavazza Qualita Rossa, kterou sem měl předtim a která byla o polovinu levnější, mi chutnala víc
    JEDI
    JEDI --- ---
    BUTEO: a? :-) dojmy, dojmy..:-)
    BUTEO
    BUTEO --- ---
    JEDI: Teď jsem měl Izzo 100% arabica, z obchodu z pasáže u Lucerny...
    JEDI
    JEDI --- ---
    BUTEO: alternativa je zabaleny cerstvy kafe.
    ja bych rek, ze zas takovej problem neni v tom, ze je vakuovany, ale ze uz je v tom pytliku dlouho.

    jedno jaky kafe pijes, hlavne at je cerstvy.

    klidne ti dam zdarma ochutnat a poznas rozdil.

    druha vec co to je za kafe to vakuovany.
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    FONTAN: to je nahodou prinosna informace, ze to nekdo ma a je s tim spokojen. Pokud jde o kaferitual s mokakonvickou, nemam na nej rano cas :/

    Jinak ale se mi podarilo navysit rozpocet a uvazuju tudiz nyni o tomto:
    http://www.wholelattelove.com/Francis/x1_groundblack.cfm
    (akorat model ktery umi kapsle i mlete kafe, neni ale na netu)

    Nekdo nejake zkusenosti s nim?
    BUTEO
    BUTEO --- ---
    Začíná mi vrtat hlavou jak se tu "hází špína" na vakuovaný kafe... Jaký sou alternativy? Do dneška sem zásadně kupoval vakuovaný v plechovce, nebo zrnka, který sem si namlel před přípravou kafe (-což je dobrý nebo špatný?)...
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    WITCHIE: ten samej ma doma mama. ona je s nim spokojena, ale pravda, pije jenom "vakuovaou a prekapavanou"... ja jsem tam jednou zkousel to preso a nezdalo se mi nijak lepsi nez z mojhi mokakonvcky (teda mimo jine to asi bylo i tim kafem, co tam mela k dispozici...) - he ted vidim, ze krome informace o tom, ze moje mama ma tenhle "kavovar", jsem toho moc nerekl [teda krome toho, ze dodam, ze zabyvat se rao mokakavickou zabere asi tak 5 minut (meju to az "pozdeji") a je to prekrasnej ritual - kdyz se k tomu prida mleti kafe a to voneni vsude kolem - takze rao nerano, jdu si to dat...]
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    ZUZKAOU: tak si prave rikam ze by tenhle mohl byt o neco lepsi. vydrzet nejaky ten rok, kdy se moje naroky zas o neco zvysi a uz mi bude stat za to vydat za kafestroj vyssi castku
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WITCHIE: tak o 2/3 levnější. Tuším že stál okolo 2-3000.
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    ZUZKAOU: aha. a jak moc laciny? je s nim srovnatelny ten Krups co jsem sem davala?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    WITCHIE: mám takový laciný prskátor, po cca 3 letech provozu už to přestává zvládat, takže jen stojí na kuchyňské lince a překáží.

    Táta má doma klasický překapavač, ale ten se u nás používá jen když je potřeba udělat větší množství kávy najednou.
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    ZUZKAOU: ja jsem prave leta pila instatni, pak jsem pred necelym rokem presla prave na ten cafetier, a ten mi prestava stacit

    nasypat kafe do filtru pripravenyho uz vecer, nebo udelat jedno preso v presovaci mi zas tak narocny nepripada; akorat se mi do toho nechce moc investovat (aspon ne zatim; je mozne ze naroky budou stoupat ale momentalne mi prijde ze si vystacim aspon nejakou dobu s nejakym nizsim standardem)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam