• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tu první variantu dneska zkusim a uvidíme...ještě zkusim koupit balenou vodu.Každopádně dík
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    AXTHEB: podobně jsem to zkoušel

    1/za studena "opražit" trochu v djezvě i s cukrem.Zalejt studenou a nechat přijít k varu.pak nechat chvilku vychladnout a znovu přivést k varu a ještě jednou to samé.

    2/"opražit" a zalejt v djezvě do 2/3 vařící vodou z konvice.Dolejt 1/3 studený vody a nechat zase převařit.

    Jenže nikdy to neni ono.Píšou, že by kafe ku vodě mělo být 1:10.
    Já dávám tak 2:5 a stejnak je to slabý.

    Kafe mám najemno, to je jasný.Jeto už kupovaný namletý v turecku a v těch ostatních zemích, protože u nás se mi ho ještě takhle najemno nepodařilo namlít.

    Je mi jasný, že nemám žádnou extra třídu kafe,ale nedělám si iluze, že mi teď v albánskejch hospodách nedělali nějakej "standart".

    To kafe mělo dobrou chuť jak v turecku, tak v těhle zemích a já toho nemůžu docílit.
    Může to být třeba vodou?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Srovnej s arabskym postnim, ktery se dela tak, ze vemes dzezvu, das do ni kafe, chvili ho zihas (az se z dzezvy zacne kourit taks to prehnal), zalejes horkou vodou a nechas trikrat vzpenit. Intenzivni zazitek zarucen.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAs ho hodne na jemno namlety? Na poradnyho turka je potreba opravdu jemne mlety kafe, nandat do dzezvy a zalejt studenou vodou. Ohrivat hodne pomalu, az to poprvy vzkypi (bacha vylitne to bez varovani a dost rychle) tak tretinu nalejt do hrnku (tim si nalejvas hlavne tu penu navrchu, ktera je v chuti hodne dulezita), vratit na ohen, privest znovu do varu a opatrne dolejt tak, abys neutopil tu penu co uz v hrnkach mas (nejlip po stene).
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    čest.hele nevíte někdo jak se dělá origoš turek?
    turecký kafe mám, dokonce i albánský, řecký a černohorský djezvu taky, ale zkoušel sem pár návodů z netu a bez úspěchu.

    Nebo jasně...kafe dobrý, ale neni to ono.pořád je to proti jejich kafi slabý, i když si dám na decku vody 2 vrchovatý lžičky.Tak nevim...
    JEDI
    JEDI --- ---
    BOTA01: všechny ty věci z kurzů jsou +/- pristupny na webu. jen pohledat..:-)

    prikazani. neco vtipnyho... by slo dat dohromady.
    JEDI
    JEDI --- ---
    Kup min. 250 gr (1 balení) čerstvé kávy z eshopu
    A vyhraj 10 000 Kč
    Ve hře je 3x 10 000,- Kč
    Čím víc koupíš, tím větší je šance na výhru.

    Soutěž začíná 29. srpna a končí 29. října 2008
    Celá pravidla budou zveřejněna na www.cerstvakava.shop5.cz a na www.cerstvakava.cz
    JEDI
    JEDI --- ---
    Mám tu pár kilo Kenya Massai AA.
    zrnko po 250gr.

    pokud má někdo zájem, tak do pošty.

    Luxusní káva, afrika.
    výrazná, bohatá chuť.
    jaká to Vám neřeknu, až se ji napiju, tak pak.

    Cena počítám tak do 200 Kč /250gr.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZEMRELA_S_LETEM: Jeste to nech vzpenit trikrat a mas prave arabske poustni kafe (teda oni tam nedavaji ten med a granko:)).
    ZEMRELA_S_LETEM
    ZEMRELA_S_LETEM --- ---
    Tak podle toho, co tady zatím čtu, řeknu vám, jsem já to ale kávový barbar.

    Ale abych přispěla svou troškou do mlýna, tohle je moje oblíbená káva:

    Vezmete malý kastrůlek, nalejete do něj o trochu víc vody než pojme váš oblíbený hrnek, nasypete 2 velevrchovaté lžicky mleté kávy, přidáte hřebíček, skořici, lžičku medu a lžičku granka (díky němu lógr rychleji slehne).
    Necháte svařit, bacha, rychle to z kastrůlku utíká, počkáte, až lógr dole slehne, a slejete do hrnečku.
    Voilà hotovo.
    Recept pro jednoho, množství kávy úměrné mnohaletému kofeinovému návyku.
    Existuje spousta variací, badyán, Kardamom a co vás napadne, ale pozor, jen aromatické kořeni, jinak to chutná.... no prostě fuj.
    A když už nic, tak celý dům pak úžasně voní.
    Kdo sladí, je vrah!
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    JEDI:
    2) Kdo nekolikrat denne serizuju hrubost mleti kavy podle aktualniho pocasi a vzdusne vlhkosti je na dobre ceste ke kvalitnimu espressu.

    3)A kdo dodrzi pomer 9bar-25s-25ml u kazde kavy, u toho si rad dam kavu.
    O kvalitne vycistenem kavovaru ani nemluvim..

    Bylo by jich vic, ale na to jsou kurzy, za ktere chteji lidi penize a asi by nebyli radi ze to tady ventiluju. Konkretne nas novy kolega barista s certifikatem z narodniho institutu espressa z Italie;-)
    JEDI
    JEDI --- ---
    JEDI
    JEDI --- ---
    BOTA01: to zni dobre...
    mas druhy prikazani?
    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    dostal jsem od prabáby bialettiho mocca konev a dávám járovi za pravdu: káva vyvěrající z této konve je božská
    jo a JEDI, jára by tě rád poslal k šípku ofišl, ale nemá na to gule, tak to beru za něj: jdi k čertu, pyčo .)
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    JEDI: Souhlasim, kdo rozebral a vycistil svuj mlynek na kavu, je na polovicni ceste ke gralu..Prikazani prvni?
    JEDI
    JEDI --- ---
    Programátoři osminásobně zvýšili konzumaci kávy za den.
    Cití se spokojeni..:-)
    JEDI
    JEDI --- ---
    Kvalitní chutná káva zvyšuje reputaci podniku ve kterém se podává a zvyšuje spotřebu kávy až 4násobně dle provozoven, které jsem viděl.
    JEDI
    JEDI --- ---
    Pokud někdo chcete novej kávovar za pár korun
    Saeco Odea Go, tak tu máte možnost

    http://www.aukro.cz/item421023887_automat_kavovar_saeco_odea_go_novy_1kc.html
    JEDI
    JEDI --- ---
    Mám tu na prodej

    4,5 Kg Káva India Cherry Robusta

    po 500gr. mletá

    Pokud chcete ochutnat čerstvou kvalitní robustu.
    Tak mi dejte vědět.

    Cena 120,- Kč za 500 gr. ks.
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    MAXWESSLO: nevim co je na tom nejvtipnejsi, z toho co jsi napsal, jestli nazev napoje, ci ta znacka, nebo duvod proc nam to sdelujes..ale neber si to osobne;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam