• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    jasně, vydrží, ale už to nebude jako den po upražení, ani jako dva dny, tři,...devět .))
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: těch 10 dnů kafe vydrží..:-)

    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    dělal jsem si prdel .)
    objednal jsem si u vás před vánocema kávu, přišla záhy, ale já neměl čas si jí vyzvednout z pošty, šel jsem si pro ní až cca po deseti dnech a před poštou jsem to votočil, že na to seru, že už káva bude žluklá .) za to se omlouvám, příště si pro ní budu jezdit osobně
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: momentálně včera pražený.
    :-)

    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    a jak to máš čerstvý ty? :))
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    JEDI: to ne
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ja se svyho mlejnku taky ptam jak mi to chce umlit:)
    JEDI
    JEDI --- ---
    a říkaj tam taky, jak to maj čerstvý...?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    v obchodě čaj a káva se mě taky ptali, jak chci umlít
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    GHOSTDOG: V krámku s kávou a kořením v Haškově ulici v Praze se ptají na co to namlít vždy...
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    FONTAN: jj když uděláš turka z kávy na espresso bude ti káva plavat na hladině (teda část)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOG: Jsem přesvědčená, že v chladu pomaleji oxiduje.
    Je v dolních poličkách, kde je "nejtepleji". V kávě je spoustu tuků a ty se v chladu mění méně, než v teple.

    Navíc ji mám v prázdné ledničce v práci, kde nemá od čeho načichnout a pořádně zavřenou. Mlýnek mám jen ruční po prababičce a pracovní kávu tím prostě mlýt nestíhám.
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    FONTAN: ... "blbost" - hruba ne na cesky turek, ale na prekapavanou ... cesky turek je (tak jako vse ostatni) z libovolne ...

    GHOSTDOG: doufam, ze lhali, protoze jinak si nicim kafe dost intenzivne. ale muj cichovej pocit me rika, ze v pokojovy teplote prestane vonet mnohem driv. [mozna je uplne spatnej]
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ad kafe v ledničce - není to blbost? mě na jedné plantáži tvrdili že se tím úplně zničí...

    ad mletí - škoda že do čech ještě nedorazil zvyk že vám váš prodejce namele kávu dle toho na jaký účel ji kupujete
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    BL00DER: nevim kde, ale mozna i tady, jsem cetl:
    cesky turek - uplne hruba
    mokavary (tj. to tvoje) - stredne
    dzezva - jemne
    a z toho, co jsem zkousel na elektrickym mlejnku mi to u toho mokavaru vychazi na to stredni, ale klasika, je to subjektivni a jde o to, co ti chutna (i kdyz na druhou stranu, kdyz to budes mit moc jemny, tak ti to muze pekne zasvinit i horni i dolni cast (jednou se mi to stalo))
    BL00DER
    BL00DER --- ---
    JEDI: Supr, dik, to jsem potreboval vedet. Ten mlynek nemele zrovna exaktne, takze to ani neovlivnim ;-). Jen kdybych se dozvedel, ze musi byt co nejjemnejsi, tak bych se zacal poohlizet po jinem reseni. To rucni mleti me bavi, aspon se clovek trochu hejbe :-).
    JEDI
    JEDI --- ---
    spíš hrubší mletí
    JEDI
    JEDI --- ---
    BL00DER: jo a jak dlouho tam ten stánek bude, to nevím...
    záleží na vůli obchodního svatostánku
    JEDI
    JEDI --- ---
    BL00DER:
    já ti nepovím, já tam dávam celkem jemnou, proste tu kterou mam..
    ale po netu jsem se nedival "co je spravne"

    JEDI
    JEDI --- ---
    ZUZKAOU: mletou 100gr. uz mam...:-)
    a je to docela favorit, pomer cena vykon..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam