• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    RYBANA22
    RYBANA22 --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MACATA_PRDELKA: cola black:)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MACATA_PRDELKA: Bez coly bych to v létě pila. :-) Cola mi nechutná.
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    kdysi jsem pila zvláštní věc a kupodivu mi to zachutnalo. i když to zní jako ultraprasárna. "ledové americké kafe" - silné presso do mixéru, zalité ledovou kolou (cca 1:3) a kostkama ledu.
    znáte? máte zkušenosti? chutná to někomu nebo jsem jedinný prase?
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    mně osobně se to ředění pressa neosvědčilo. černý čaj tak připravuju (ruský způsob). ale u kávy mi to nechutná. to si radši dám jedno extra silný malý. a příští kafe si udělám jiný typ - velkoobjemový "na pití". tj. filtrovanou, frenchpress, rozpustnou.

    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    tak ono to produkuje víceméně silný kafe, žejo, který je silný právě proto, že se má pít v tom italskym buzz stylu, po miniaturních dávkách. čech či američan zvyklý na své lungo/americano ho ovšem popíjí ve stejném množství a pak se diví, že lítá jako raketa ;)

    ideálním řešením se zdá výsledný nápoj ředit horkou, nevroucí vodou.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ERNEST_GASKIN: hm tak to mám stejnou, to jsem netušil že vypiju 10 šálků na posezení..
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    WAMP_ELF: moka se řeší po cca 50-60 ml na "šálek". hádal bych půllitr.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    RYBANA22: safra kolik to má objem? cca
    RYBANA22
    RYBANA22 --- ---
    DAVE_PAGE:
    LOPIN:
    díííík, doufala jsem, že by se to dalo sehnat i v domácích potřebách - zkusím!
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    RYBANA22: zkus domaci potreby na jugoslavkych partizanu. stoji to asi pet korun. Mensi tam maji urcite. nevimkolik ma prumer ta tva
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    RYBANA22: V domacich potrebach je maji v ruznych velikostech. Ja se svoji konvickou jsem mel ale problem a tesneni mi nakonec dovezla kamaradka primo z Italie.
    RYBANA22
    RYBANA22 --- ---
    nevíte někdo, kde se dá sehnat náhradní těsnící guma k esspresovači (perkolátoru) od bialetti? mám tento model: http://bottegaonline.cz/kuchynske-zbozi/vysledky-hledani-0:1:1/musa-restyling-satin-10-cups-157.html ... dík!!
    RETROX
    RETROX --- ---
    Chci si koupit šálek na espresso. Máte nějaké tipy na eshopy?
    AGOG
    AGOG --- ---
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    (pardon, nevidím ;) )
    ERNEST_GASKIN
    ERNEST_GASKIN --- ---
    AGOG: naopka. ty rozdíly jsou dosti rozdílné, až propastné. ale to bych vracel zpět sáhodklouhou debatu, která je v historii k nelezení.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Občas se dá sehnat new baby twin na aukru okolo 6500Kč. Nemělo by to být zas tak jiné ne?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ERNEST_GASKIN: fešák(nda), dík za doporučení...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam