• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    OPTIKUS: doživotně pít meltu. neslazenou
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    GHOSTDOG: A copak ti odbornici doporucili za skladovani otevrenych pytlu se zrnkovou kavou???By me zajimalo..
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    ZUZKAOU: Kdysi jsme našli zapomenté načaté uzavřené nescaffé, asi po 5 letech a krystalky se přeměnily v něco podobného dřevěnému uhlí. Asi oxidace. V plastu bude asi rychlejší a nastala by dříve než po skončení trvanlivosti? Nebo brzo po datum min. spotřeby a konzumenty, co zapomínají kafe v kredenci dva roky by to děsilo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Existuje nějaký důvod, proč se instatní kafe v drtivé většině prodává ve skleněných lahvích a ne v plastu, který by byl levnější a lépe by se to skladovalo a převáželo?
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    kafe na (pseudo)presso do stroje skladuji ve skříňce v plechové krabici s víkem na pružině.
    asi zvyk z čaje, ty se mají skladovat v plechu, aby nevlhly a nezapařily se, jelikož plech trochu dýchá.
    kafe na chuťová voňavá kafe - french press či moka skladuji v zrnkách v plechové krabici a ta melu. dělám si je občas a tak mi ta chvíle ručního mletí nevadí.
    a nevím, je-li to správně.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    lednice. Sorry
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87: Tipla bych lednici :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    a "jednc" je co?
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ad skladování kávy v jednc - ptala jsem se na to několka odborníků a nkdo to nedoporučoval...
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Ve 12 žhavte drát :-)
    MF DNES – největší seriózní noviny v ČR
    http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=279&r=ekonomika_zamesh&idc=1492374
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    FAR_IDA: mokka konvička
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAR_IDA: na aukru? http://aukro.cz/item1347008683_hlinikovy_kavovar_na_moka_kavu.html

    Pěnu bez páry pořádně nenašleháš.
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    ahoj, poradíte kde v Praze koupit takovou tu presovací italskou konvičku, co se šoupe na plotnu (voda dole, kafe uprostřed, nahoře nic/dole nic, nahoře kafe hotový)? bude to asi všude možně, ale za různý ceny a různých kvalit, žejo... a nějakou značku ručního "šlehátka" na mlíčnou pěnu? máme doma nějakou nekvalitní a moc s ní ta pěna nejde...
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    JOSKA_CZ: originál kilovej pytel se zrnem nahoře secvaknutej nějakejma kolíčkama a to celý v lednici. po měsíci je samozřejmě poznat, že to neni úplně čerstvý, ale tak moc toho zase vypít nedokážu... a pořád je to ještě chuťově dobrý .)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JOSKA_CZ: Vakuová dóza v ledničce.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Sklenena lahev se zabrusem
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    JOSKA_CZ: Já ji mám v plechové dóze od nějakého čaje a schovávám ji v lednici. Takže na nějakou parádu to neužiji. Vleze se mi do ní něco kolem 200g nemleté kávy a mám to maximálně na 2 týdny.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Zdravím, měl bych dotaz z trochu praktické části věci: v čem skladujete kafe, aby vám tak ty 3-4 týdny vydrželo? Hledám kompromis mezi dobře těsnící a dobře vypadající nádobou..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    RYBANA22: Koukám, že ten byznys a reklamu rozjeli hoši dobře :-)
    AMARYLLIS
    AMARYLLIS --- ---
    Zdravíčko,
    otec s kamarádem si chtějí otevřít kavárno/restaurace/whatever.. v střední asii, jelikož je zde problem dostat to co člověk požaduje a vubec slušnýmy podniky kde ti dají kvalitní pokrm a ne jen náhražku na evropsky zpusob je tu málo, a co se týče kávy je to snad ještě horší.
    Tak tedy, jelikož je i tatínek i kamarád od jakživa "já tomu sice vubec nerozumim,ale naučim se to časem,to se vyřeší operativně" atd. tak já jakožto ...česká spojka(?):D mám za ukol vyzjištováni informací , recenzí na stroje, kavu,ceny atd.
    Tak jestli je tu někdo kdo má nejakou zkušenost s kavárnama popřípadě nějakou vlastní a byl by ochotný mi odpovědět na pár otázek a trošku píchnout...tak bych byla více než vděčná ..
    Otazky se budou týkat především kavovaru stroju, technik a dovozu kávy..:)
    Jo a ještě nemuže někdo doporučit nejakou literaturu o kavárnach? jestli tedy něco takovýho je ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam