• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    FAR_IDA: mokka konvička
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FAR_IDA: na aukru? http://aukro.cz/item1347008683_hlinikovy_kavovar_na_moka_kavu.html

    Pěnu bez páry pořádně nenašleháš.
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    ahoj, poradíte kde v Praze koupit takovou tu presovací italskou konvičku, co se šoupe na plotnu (voda dole, kafe uprostřed, nahoře nic/dole nic, nahoře kafe hotový)? bude to asi všude možně, ale za různý ceny a různých kvalit, žejo... a nějakou značku ručního "šlehátka" na mlíčnou pěnu? máme doma nějakou nekvalitní a moc s ní ta pěna nejde...
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    JOSKA_CZ: originál kilovej pytel se zrnem nahoře secvaknutej nějakejma kolíčkama a to celý v lednici. po měsíci je samozřejmě poznat, že to neni úplně čerstvý, ale tak moc toho zase vypít nedokážu... a pořád je to ještě chuťově dobrý .)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JOSKA_CZ: Vakuová dóza v ledničce.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Sklenena lahev se zabrusem
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    JOSKA_CZ: Já ji mám v plechové dóze od nějakého čaje a schovávám ji v lednici. Takže na nějakou parádu to neužiji. Vleze se mi do ní něco kolem 200g nemleté kávy a mám to maximálně na 2 týdny.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    Zdravím, měl bych dotaz z trochu praktické části věci: v čem skladujete kafe, aby vám tak ty 3-4 týdny vydrželo? Hledám kompromis mezi dobře těsnící a dobře vypadající nádobou..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    RYBANA22: Koukám, že ten byznys a reklamu rozjeli hoši dobře :-)
    AMARYLLIS
    AMARYLLIS --- ---
    Zdravíčko,
    otec s kamarádem si chtějí otevřít kavárno/restaurace/whatever.. v střední asii, jelikož je zde problem dostat to co člověk požaduje a vubec slušnýmy podniky kde ti dají kvalitní pokrm a ne jen náhražku na evropsky zpusob je tu málo, a co se týče kávy je to snad ještě horší.
    Tak tedy, jelikož je i tatínek i kamarád od jakživa "já tomu sice vubec nerozumim,ale naučim se to časem,to se vyřeší operativně" atd. tak já jakožto ...česká spojka(?):D mám za ukol vyzjištováni informací , recenzí na stroje, kavu,ceny atd.
    Tak jestli je tu někdo kdo má nejakou zkušenost s kavárnama popřípadě nějakou vlastní a byl by ochotný mi odpovědět na pár otázek a trošku píchnout...tak bych byla více než vděčná ..
    Otazky se budou týkat především kavovaru stroju, technik a dovozu kávy..:)
    Jo a ještě nemuže někdo doporučit nejakou literaturu o kavárnach? jestli tedy něco takovýho je ?
    RYBANA22
    RYBANA22 --- ---
    Jak se praží káva | HN.IHNED.CZ - styl
    http://hn.ihned.cz/c1-47735260-jak-se-prazi-kava
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ZUZKAOU: akorát že ten jejich "refrakční index" je ve skutečnosti index refrakce, neboli česky správně index lomu (světla při přechodu přes rozhraní dvou prostředí, žejo). poznámka čeština co se trochu občas zabejvá fyzikou.

    jinak hezký.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Na kávu vědecky–ExtractMojo | doubleshot blog - česká pražírna výběrové kávy
    http://www.doubleshot.cz/blog/2010/11/15/na-kavu-vedecky-extractmojo/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DARLIN: jestli to chces na vareni bezny vareni kafe, doporucuju ty, ktere jde postavit na sporak. I kdyz tedy trik s horkou vodou to cele urychli, stejne mi prijde prakticejsi zarizeni, ktere nepotrebuje specialni zdroj tepla.

    YouTube - Vacuum Coffee Maker - How does it work? Demo
    http://www.youtube.com/watch?v=FxIs2GVsqgY


    Mam velkej od Bodumu pres nemeckou ebay, i s postovnym se da sehnat okolo 1000. Na velkej hrnek silny kavy to je fajn, idealni je teda na konvici pro vetsi spolecnost. Kdyz budes filtrovat, hazela jsem sem zhruba pred rokem ruzny typy sifonovych kavovaru.

    Kafe to dela dobry, jemny, spotrebujes ho vice, nez treba do french pressu, ale nechavam ho louhovat minuty, ne jen jednu.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    DARLIN: jojo, pekna vecicka :-)
    DARLIN
    DARLIN --- ---
    toto proste musim mat !!

    Vacuum Pot
    http://vimeo.com/15333460

    Vacuum Pot Hario TCA-3 doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    http://www.doubleshot.cz/vacuum-pot-hario-tca3.html
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    FALLENANGEL: to jsou taky dobrý kafe. Překapávaný s mlíkem do obrovskýho hrnečku mám ráda. Já jen, že síla většinou zaskočí rozpustný a automatový pijáky :)

    To extra silný z kafetiéry jsem zkoušela ředit téměř vroucí vodou a horkou úřevařenou vodou a nebylo to nic moc. Spíš to zjemnila trocha cukru, normálně nesladím, a mlíko. Takže jsem si ho dávala jen při chuti na silnou kávu. A pak nám kafetiéra pošla :(
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    MACATA_PRDELKA: Většinou sprostý překapávaný, nebo turka z džezvy. Ta kafetiéra je teda opravdu diametrálně jiná.

    ZUZKAOU: A nevadí menší dávka tomu procesu v kafetiéře? Možná je to jenom můj dojem, ale zdálo se mi, že když jsem dal do sítka míň kafe, tak se nahoru neprotlačila všechna voda.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FALLENANGEL: býkovatost je nutná součást toho, že máš dobře uvařený kafe z pořádný dávky. Dá se to tedy omezit tím, že tam příště dáš menší porci. (A nebo to prostě nebudeš pít před spaním)

    Hořkost, pokud je nežádoucí, tak naředění taky zeslábne. A nebo hledej jiný zdroj zrnek. Obecně čisté arabiky mají míň kofeinu a některé bývají "sladší". Ideálně najít kavárnu, kde mají nabídku několika jednodruhových káv a proochutnávat se k té svojí.

    Jinak díky za tvůj původní dotaz, konečně mi došlo jak vyčitit spodní nádobu vaccumpotu od usazenin, které sice jsou určitě děsně hodnotná patina... A když jsem do toho lila ocet, tak to ještě navíc krásně bublalo.
    MACATA_PRDELKA
    MACATA_PRDELKA --- ---
    FALLENANGEL: jo. to je přesně ono. co jsi pil doteď? :)
    FALLENANGEL
    FALLENANGEL --- ---
    Tak dobrá věc se podařila. Kafetiéra kafetiéruje, nádobka si dala říct po vyvaření jedlou sodou. Je normální, že z toho je kafe silný jako bejk a hořký jako pelyněk? :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    TEREZZZKA: Zaujalo mě to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam