• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    FONTAN
    FONTAN --- ---
    LUKAS87: kazde rano "4-salkovy" mokavar pekne do 2dcl hrnku na rozproudeni (nejen) krevniho obehu a pak uz nepravidelne (po obede pro chut) bud dalsi mokavar, nebo 1,5dcl dzezvu, pripadne prekapavany z kafe napolitana
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    kolik ho tak denně vypijete?
    MELUUU
    MELUUU --- ---
    Kafe je lék, toho není nikdy dost!
    KOOTY
    KOOTY --- ---
    Na kafi jsem závislá .. bez něj jsem nervní a nesvá ..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TEREZZZKA: ale prd :-)
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    TEREZZZKA: Jj, ebel je to v kaprovce. Zkoušel jsem tam i nějakou směs robusta/arabica (30:70) a chuťově průměr, ale zato to docela nakopávalo :)

    Jinak to připravuji hlavně v Aeropressu (proces podle návodu) nebo Frenchpressem (+/- čas podle návodu, spíš ale průběžně ochutnávám, páč čas nikdy neodhadnu) :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEREZZZKA: Chodov ok, v okolí bydlim...
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87: Normálně se někdy stav na Chodově nebo v Jílovým u Prahy, temovat tě naučím za 5 minut :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEREZZZKA: was ist "školení"?
    od poloviny února mám čas...
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87: Stav se někdy na školení, já si za to zkusím tenhle hračičkovej :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEREZZZKA: no dovol! :)
    naučit se správnej tamp na váze je lepší. takhle je to sice pohodlnější, ale mám pocit, že ten správnej "skill" tím nezískám...
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    no vida, tak to je ten kravinkovej :)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87: Hh, no nezlob se ale skoro bych váhala, jestli Ti můžu udělat kávu, kdybys k nám přišel :) No jo, hubeňour bez fousů :) Já právě všechny naked p. co jsme viděla, byly uřezaný, tak mě zarazilo, že by se to prodávalo takhle pro domácí použití. Hm, ten tamper by mě zajímal - já se učila temovat na váze :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    PIPAL: tohle funguje jinak.
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    no co si pamatuju (jen jsem o tom četl kdysi), tak ta pružinka tam dodala vždy stejnou „sílu“ stlačení. kravinka prostě :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TEREZZZKA: heh :D 23 mi je.
    původní páka vypadala takhle http://www.wholelattelove.com/ItemImages/279/471XLarge.gif, spodek jsem vyříznul za pomocí zahlubovače pro elektroinstalační krabičky (je to takovej kruhovej zmetek na řezání do zdiva s vrškem z korundu, takže se to neztupí), byla to trochu fuška...
    a ten tamper je "click" model - je tam vevnitř mechanismus, kterej indikuje dosažení (nastavitelnýho) tlaku. prostě ej to celý pevný až do dosažení určitý hodnoty tlaky, kdy to najednou jakoby "povolí" a ten spodek trochu zaskočí dovnitř. je to fajn jako učební pomůcka... poslali mi to němci omylem - objednal sem si obyčejnej - ale absolutně vůbec toho nelituju.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    PIPAL: No dostalo se mi to do ruky jen jednou, ani nevím kde a bylo to divný, jakou to má výhodu?
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    TEREZZZKA: tipl bych, že ne, ten "momentovej" tamper vypadá tuším ještě o fous jinak. ale pravda, je to něco v tomto štýlu :)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87: Btw je to ten tamper co má uvnitř pružinku, nebo se mi to jen zdá?
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    LUKAS87: no filmu, kafe vetsinou mizi rychle :o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam