• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    VRATENKA: ale minimalne si to cerstve namel, to je to nejjednodussi a nejlepsi, co muzes udelat :)
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    PIPAL: v tom pripade si s nejakou penou nebudu lamat hlavu, ale az mi jednou vyleze, tak budu mit radost :-)
    PIPAL
    PIPAL --- ---
    VRATENKA: nikoliv jen cerstve namlety, ale take i relativne cerstve prazeny. Penu dela u kavy CO2, ktere se z ni uvolnuje nejvice po vyprazeni (kulminace cca do tydne po prazeni). Se starim kavy mnozstvi uvolnovaneho CO2 klesa.
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    TEREZZZKA: dik, zkusim s tim nejak zaexperimentovat.

    LUKAS87: tak cerstve namlety nemam, zkusim to tedy nekdy s nim.

    BLACK_ONYX: praveze na videich na youtube to ma i z moka konvicky krasnou penu.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    VRATENKA: cremu to asi mit nebude, neni to espresso.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    VRATENKA: čerstvě namletý kafe? :)

    obecně považuju perkolátor za geniální vynález - ale mám raději ty nerezový.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    VRATENKA: stáhnout z plamene dřív. než se začne káva vařit. Viděla jsem to připravovat i tak, že se nečeká, až "přebublá" celý obsah vody, ale stahuje se to velmi rychle a dosahuje tak objemu jako klasické espresso.
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    je nejakej figl na to, jak v moka konvicce udelat penu? nejak mi z toho leze kafe bez peny :-(
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FLIPPER: je z toho dost jiná káva, jestli lepší nebo horší je věc vkusu. Doporučuji zkusit obojí ;)
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    co si jako odborníci myslíte o moka konvičkách? já si v tom připravuju kafe pro takový to bězný denní pití s mlíkem a zatím mi to docela vyhovovalo ... teď jsem tady koukal na takový ty "ruční presovače" ... je z toho výrazně lepší káva? teď mě napadá, že je to vlastně úplně jiný způsob přípravy, co se týče kontaktu vody s kafem ...
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    To asi jo, kdybych si sel do kavarny cist noviny, bylo by to spise na skodu. V momente kdy si chci o kave popovidat a neco se dozvedet, je pan Gregor uzasny spolecnik.
    RACHELKA
    RACHELKA --- ---
    DESTINYX: treba vsak upozornit, ze pan kavarnik nesadne kazdemu.. jeho zovialnost a zanietenost niekomu moze liezt na nervy :)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    TWENY: Udelej si hezke odpoledne a stav se treba do Al Cafetera, pobav se s panem kavarnikem jake kafe ti chutna a urcite se doberete kavy, ktera bude vyhovovat tvym pozadavkum.

    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    WAMP_ELF: když tam je hrozně cítit ta robusta:)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    WAMP_ELF: nemápadná otázka typu, máš mlýnek? máš kávovar? Co s tim kafem vlastně chceš provádět?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LUKAS87: oponuji, dobře namletá topclasska od LV šla uvařit v starým krupsu velmi obstojná káva. 410 za kilo, ušlo to. Jinak z těch směcí bych doporučil saquellu. achjo ale to je stejně věc subjektivní takže první věc je ta, co myslíš tím jemnou kávu ????
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    TWENY: ani jednu .)
    poohlídni se buď po místní pražírně a nepo prolítni posledních 100 příspěvků, kde sehnat kafe se tu řešilo.
    TWENY
    TWENY --- ---
    Poradíte nějakou dobrou jemnou kávu pro začátečníky? Dá se vybrat z těchto značek? Docela mi zachutnala Illy, ale říkala jsem si, že se poradím před dalším nákupem.

    Alfredo
    Borbone
    Bristot
    Carraro
    Dallmayr
    De Roccis
    Douwe Egberts
    Hausbrandt
    Illy
    Kimbo
    Lavazza
    Minges
    Mövenpick
    Segafredo Zanetti
    Vergnano
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    WRONSKI: pravda, Davidoff cigarety jsou děsný shit, nedávno jsem vybral 3cm dlouho větvičku když jsem motal brčko. S jejich tabákem ani kávou nemám zkušenost
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    CLOVICEK: Jenom technická - říkejme raději cigarety, než tabák. Třeba takový Davidoff Royalty je zrovna výborný tabák .)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam