• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    WAMP_ELF: ba vyplachli...nepomohlo.

    AXTHEB: Neviem, bolo to take horuce, ze som si obarila jazyk, takze aj keby to preplachli ironom, asi to nespoznam :)

    MYJKA: Tak so SB mam skusenosti, s tchibo nie. Ale pride mi, ze umela hmota nebude mat az tak dobru izolacnu funkciu...ale neskusala som teda.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WAMP_ELF: Myslis ze by to u kafe ze SB bylo poznat?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MARINNE: a to ti to před tim nevyplachli?
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    BARA_ONLY_ONE: mam kovovy starbucks a netece...nosila som v tom caj v taske vedla notebooku, zatrepes a nic ani kvapka. Stal asi 500Kc, len neurob tu chybu ako ja, ze si rovno das do neho spravit kafe :)
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BARA_ONLY_ONE: plastový starbucks (mám ho rok - budu kupovat nový protože jsem ho napraskla). kovové přiklápěcí (nešroubovací) tečou
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BARA_ONLY_ONE: měla jsem jeden kovový ze Starbucks a držel skoro 3 roky častého používání. Ale taky to v něm drželo horké dlouho, párkrát jsme se spálila při napití čaje. Teď se chystám koupit nový.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    BARA_ONLY_ONE: Jednoznacne tchibo. :)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    BARA_ONLY_ONE: Starbucks, je to jediny zbozi, co jsem tam kdy kupovala, ale fakt fufunguje. udrzi teplo i tesni, nosim ho v kabelce.
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    Sháním termo hrnek, který bude opravdu těsnit i v případě převrhnutí. Někdo nějaké tipy? Uvítám i informaci, které hrnky netěsní, abych nešlápla vedle. Děkuji moc
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    AXTHEB: Jo takhle. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MYJKA: Jasně, na přípavě ano. Na výrobě toho předmětu ne, to je prostě sklenička s filtrovacím pístem.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    MAR_TINA: To je mozne, ja som si potom nasla navod na nete. :) Ale prvotne som si myslela, ze z toho mozem upijat cely den.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MYJKA: návod je na každém pytlíku kávy ;)
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    AXTHEB: Je, napr nevediet ze sa luhuje iba par minut. :) Som si prvy krat nechala kafe vo FP cely den. :D
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    LUKAS87: Jo, tohle si plánuju koupit:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Sexist Old Coffee Ad - Harolds Wifes Coffee Sucks - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WVt-ecRzQlY



    LUKAS87: proč ne - jen potřebuješ regulovatelnou hrubost mletí - klasický mlýnky po babičce, co tu máme to umí. Jen to teda protahuje přípravu.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    a nebo perkolátor (bialettiho konvička). chuťově se to espressu relativně blíží a nebál bych se do toho mlít kávu ručním mlýnkem.
    do skutečnýho stroje na espresso bych už nikdy v životě necpal kafe namletý v ručním mlýnku.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    NEVENA: tak filtruj přes papír ;) lepší alternativa chuťově srovnatelné kávy je clever drip, ale jestli pro tebe hraje velkou roli vzhled, tak asi nic pro Tebe.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MAJA: Elektrická mlýnek určitě nechci. Radši bych se při přípavě kávy obešla zcela bez elektřiny, ale pravda je, že espresso asi nenahradím (když už, tak maximálně mechanické). Francouzské presso není tak docela ono a navíc ještě nemám správný grip na stlačování, aby mi lógr neutíkal nahou.
    MAJA
    MAJA --- ---
    NEVENA: Používám historický za komunismu vyrobený mlýnek Tramp a je vcelku funkční, za ty peníze je úžasný. Výrobce dělá i takové ty historické mlýnky se šuplíčkem, ale podle ohlasů to nefunguje pořádně - spíš dekorace.

    S Hario se mele o něco líp a umí i hodně jemné mletí, i když se s tím člověk celkem nakroutí.

    Ale pořád mi na domácí použití přijde lepší ruční mlýnek než krám na elektřinu za 6 tisíc +/- na těch pár kafí.
    NEVENA
    NEVENA --- ---
    MAJA: Koukala jsem na ně, ale přišlo mi, že už jsou možnách hodně high-tech na domácí použití? Našla jsem teda ceny kolem tisícovky, navíc většinou moderní vzhled, což se mi ani nehodí do kuchyně...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam