• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    CH_IN_A: jo, vyprdnout se na to :) na espresso chodit do proverene kavarny a poohlednout se po nejake alternative. A trochu tu filtrovat.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    rad bych poridil domu nejaky stroj na pripravu kavy - presso - na bezne pouzivani pro 1-2 lidi.
    Nemusi mit mlynek a nechci do nej kupovat kapsle. Cenu bych si predstavoval tak 3-4tis.
    Mate nejaky dobry tip?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    BARA_ONLY_ONE: doporučuji hrnky Contigo s nějakým jejich patentovaným uzávěrem. S tímhle hrnkem jsme zkoušeli chvíli házet a nebyl problém :)
    http://www.mycontigo.com/product.asp?id=2
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    MYJKA: No bude-li zájem, budu dělat i další termíny, tak třeba příště.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    TEREZZZKA: Tak to ma mrzi ze nie som v prahe. :/
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    *** SPAM ***
    Tuto neděli pořádám takový minikurz o kávě, něco povídání o kávě jako takové, ukázka přípravy, na co si dát pozor v kavárně, co rozhodně ochutnat, kdo bude chtít, naučím základy práce s kávovarem, není to ale vyloženě baristický kurz + proběhne domácí příprava kávy na několik způsobů s ochutnávkou. Pokud by to někoho zajímalo, ozvěte se mi do pošty. Primárně to bylo jen pro moje přátele, takové neformální setkání v kavárně, ale vypadlo mi několik lidí a potřebuju trošku doplnit stav, abych zaplatila nájem a suroviny. A taky ráda poznám nové tváře se zájmem o kávu :)

    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    sháním dvě gaggia páky, jedna může být klidně dezolát, půjde donaha. A 21g misku.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARINNE: Plast je (vyrazne) lepsi izolant nez kov. Ale je to jedno, ten material na povrchu stejne o vlastnostech nic nerika.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    WAMP_ELF: ba vyplachli...nepomohlo.

    AXTHEB: Neviem, bolo to take horuce, ze som si obarila jazyk, takze aj keby to preplachli ironom, asi to nespoznam :)

    MYJKA: Tak so SB mam skusenosti, s tchibo nie. Ale pride mi, ze umela hmota nebude mat az tak dobru izolacnu funkciu...ale neskusala som teda.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Ja sa vratim k tomu tchibo. Stoji 250 co je o polovicu menej nez spominany starbucks. Je srobovaci, nerezovy a zatvaranie funguje ako na termoske (klikacie). Takze tesni 100%. Mali aj verziu z plastu za 200. Princip rovnaky. Doma mam oba a nemenila by som. Lepsi som nikde, ani v SB nenasla.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    AXTHEB: OH HOho! Baže!
    (já si také chtěl jenom rýpnout do té jejich kvality služeb.)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    WAMP_ELF: Myslis ze by to u kafe ze SB bylo poznat?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MARINNE: a to ti to před tim nevyplachli?
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    BARA_ONLY_ONE: mam kovovy starbucks a netece...nosila som v tom caj v taske vedla notebooku, zatrepes a nic ani kvapka. Stal asi 500Kc, len neurob tu chybu ako ja, ze si rovno das do neho spravit kafe :)
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    BARA_ONLY_ONE: plastový starbucks (mám ho rok - budu kupovat nový protože jsem ho napraskla). kovové přiklápěcí (nešroubovací) tečou
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BARA_ONLY_ONE: měla jsem jeden kovový ze Starbucks a držel skoro 3 roky častého používání. Ale taky to v něm drželo horké dlouho, párkrát jsme se spálila při napití čaje. Teď se chystám koupit nový.
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    BARA_ONLY_ONE: Jednoznacne tchibo. :)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    BARA_ONLY_ONE: Starbucks, je to jediny zbozi, co jsem tam kdy kupovala, ale fakt fufunguje. udrzi teplo i tesni, nosim ho v kabelce.
    BARA_ONLY_ONE
    BARA_ONLY_ONE --- ---
    Sháním termo hrnek, který bude opravdu těsnit i v případě převrhnutí. Někdo nějaké tipy? Uvítám i informaci, které hrnky netěsní, abych nešlápla vedle. Děkuji moc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam