• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    BLACK_ONYX: určitě bych měl zájem - napíšu do pošty. jak to bude s placením a předáním?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    WAMP_ELF: ne asi :-)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    BLACK_ONYX: budeš objednávat?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Jinak ke kavovarum jeste neco tady http://www.cuketka.cz/forum/topic.php?id=710&page=3
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MAR_TINA: Děkuju, jako všechno má svoje místo,.. já mám rád když to žije marvama a tvarama, každej si pak vybuduje vztah ke svímu oblíbenýmu hrnku, m o něj starost, myslím tím jako známí.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WAMP_ELF: tohle je porcelán Thomas Rosenthal, řada Loft. Mámě jsem koupila větší sadu (talíře, hrnky, šálky...) , pro sebe mám tyhle na espresso a ještě si asi koupím větší na cappucino a čaj. V detailu to není jednolitá bílá, ale takové soustředné kruhy. tedy šálek je hladký, podšálek má kruhy.

    http://www.kulina.cz/thomas-loft/?gclid=CKKF08iCyKwCFShXmAodpxBSkQ

    Přijde mi, že není nad bílý porcelán. Anebo kvalitní sklo.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MAR_TINA: když vidím ten šálek, musím říct že je hezký, odkud ho máš?
    A celkově bych položil otázku kde koupit nebo sami nakupujete nádobí? Nejde mi o standartní gastro serie ale věci jako třeba http://www2.illy.com/wps/wcm/connect/us/illy/art/illy-art-collection/ dělá někdo v čechách podobné věci?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    a ještě domácí výsledky. to mléko musím vyzkoušet, jak dělat líp.
    a segafredo nechám na ranní velký hrmek s mlékem a taková zvěrstva. ;)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Děkuji moc TEREZZZKA: za pěkné a poučné odpoledne s vynikající kávou.

    A přemýšlím, jestli ji (Terezzzku, ne kávu) velebit nebo proklínat. Už si jen tak někde nedám kávu. A to jsem i dřív mívala problémy.
    Teď testuji možnosti domácího stroje a s kvalitním zrnem a vidím světýlko na konci tunelu. Espresso z toho teče. Tryska na mléko je slabší, ale pořád je to hezký průměr. Aspoň v tomhle mě neuvrhla v zoufalství.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TEREZZZKA: to jsem tak nějak čekal, jak to vypadá s vnitřnostma? Hliník nebo mosaz?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    WAMP_ELF: protoze jsou to casem provereny stroje a vim, ze se daji sehnat za dobrou cenu. Ale neptej se kde, to je parketa kluku z prazirny,ti umi hledat.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TEREZZZKA: mimochodem proč komkrétně dopuručuješ tu faemu a elektru?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Asi tak. To že dáváš přednost něčemu jinému neznamená, že nevíš jak dobré espresso chutná a jak toho docílit.
    Profík asi nedokáže poradit s klidným svědomím stroj za 3000,- a říct, že z toho poteče dobré espresso. Zeptejte se profi fotografa jak docílit výborných fotek z kompaktem.
    Ale no flame. Důležité je vždy to, co člověku chutná!
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    BOTA01: A co to ma spolecnyho? Ja umim delat docela dobrej jed na krysy a taky ho nezeru:)
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    Ja jen, ze jsi reprezentovala vsechny baristy z CR v soutezi v priprave espressa a napoju od nej odvozenych na mistrovstvi sveta..tot vse. Naladu na flame opravdu nemam, berme to spise jako dukaz Tveho kavoveho vyvoje;)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    BOTA01: Tak Brno je kavarnicky fajn, nepopiram. A co jako je na tom spatnyho, ze si radsi vychutnam filter? Italie davno neni pupek kavoveho sveta a espresso nebylo vynalezeno nikoli jako gurmansky skvost, ale jako prostredek jak se rychle nakopnout. Rada si vychutnam jednou za cas zajimavy espresso, treba tento tyden mame uzasne malinovou Costa Ricu (Finca Genesis, prazirna Union Roasters, UK) a tu si rada dam, ale kdyz si muzu vybrat, sahnu po filteru, nabizi uplne jiny chutovy moznosti nez espresso.

    Abyste se z espressa vsichni taky nepoprdeli :)
    BOTA01
    BOTA01 --- ---
    TEREZZZKA: LOL "jen,ze ja k zivotu espesso nepotrebuju,nijak extra mi nechutna" - pravila baristka roku 2010 !. Myslim, ze uz to s tou alternativou v Praglu prehanite;) Prijedte do Brna na poradny shot..
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    jo pardon, nepsal si o vstricnosti,ale toleranci- onyxovi rodice taky neupalujem za to, ze doma pijou nespresso-ale zas a znova je to o tom, ze se tu tazalo o radu, ne o pochvalu :)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    WAMP_ELF: ale jo. Ja taky chapu, co mas na mysli, kazdemu takova kava,jak mu chutna, ale pak vam proste neporadim, uz proto, ze hledat uchazejici kavovar za par tisic je pro me ztrata casu :) navic, kdyz v to nemam viru. Nemam tajnou zasobu tipu na levny kavovary,ktery bych zatajovala, zkusenost mam s tim, co doporucuju, tolik k te vstricnosti :)
    no a zaverem snad jen,ze ja k zivotu espesso nepotrebuju,nijak extra mi nechutna, takze je pro me osobne hledani domaciho kavovaru uplne zbytecne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam