• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    JOSKA_CZ:
    ZUZKAOU: Gusto kupovat nebudu, to uz jsem zamitl (trochu rozpolcene, ale tohle zamitnuti je definitivni). Pokud koupim, tak presovac s tryskou.
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mimochodem v kapslách na latte a capuccino je instantní kafe a sušené mléko, tedy o něco lepší varianta sáčků 3v1 a automatových nápojů.

    https://www.dolce-gusto.cz/Documents/PDFs/NDG_NAPOJOVY_LISTEK%20CZ.pdf

    cokoliv, u čeho není výslovně napsáno pražená mletá, je rozpustné... Pokud to někomu chutná - budiž. Ale přijde mi to jako velmi drahý způsob výroby rozpustného kafe. Na capuccino se prostě mléko bez parní trysky a trochy zručnosti nenašlehá a tak mi přijde lepší, najít si způsob, jak si vařit kafe s mlíkem, než hledat napodobeninu kavárenských nápojů-
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    THE_MIRACLE: dneska jsem šel něco do Nespressa reklamovat, tak jsem ten jejich zázrak zase ochutnal. Musím říct, že kafe z balirny.com (300Kč / 1 Kg / cca měsíc a kus) vyjde daleko levněji a ve frenchpressu z IKEA za 199 korun i víc chutná :)

    Ale samozřejmě proti gustu nic nemám, pokud to přítelkyni chutná, tak bude mít z dírku radost. Doporučuji to s ní ale probrat předem.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    THE_MIRACLE: jestli chceš opravdu koupit kapslový přístroj, tak v testech vyšel nejlépe Nespresso, naopak Krups Dolce Gusto moc nezabodoval. Jestli chceš můžu ti ten test na pročtení poslat, je to v pdf.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Dekuju vam moc. Dle tohoto vseho jsem si v podstate udelal obrazek, ze pokud ano, tak dolce gusto (lidi co to maji jsou dle reakci spokojeni). Jeste jednou diky vsem.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    THE_MIRACLE: popravdě, těžkou budeš kupovat stroj na kafe, když tobě ani nechutná ani nevíš, jak by mělo chutnat. No jestli máte rádi tu věc z měkáče, tak si kupte hrnec na ohřívání mléka (vodní lázeň, mlékovar), ruční mixér na baterky na napěnění a sadu sladkých příchutí Monin. kafe do toho nalijte jakékoli.

    a vážně, pokud má kávu ráda hlavně přítelkyně, nabídni jí, že jí vezmeš na nákup, ať si vybere.
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    THE_MIRACLE: hele na toto sa rovno vyprdni, sestra chcela kupovat nejaky kavovar nasim k Vianociam, najlepsie aby robil aj latte, stal okolo 3 000Kc a nemal drahe kapsle, samozrejme nemanulny....chvilu mi trvalo, nez som jej vysvetlila, ze toto neni dobry napad :) Dobra kava je aj z moka konvicky (odhadom par stoviek), french pressu, alebo z dzezvy...porizovaci naklady omnoho nizsie a ak slecna nepozna rozdiel medzi tymto a rozpustnym Nescafe, stejne by to bola zbytocna investicia (no offence, proste su taky ludia a aj im svieti slnko).
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    V pohode, jen jsem byl zmateny..(:
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    OPTIKUS: sorry, blbě jsem to přepočítal a napsal:)
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    No tak ted uz je mi to jasne....Potom to zhruba sedi..Vaha 1ml vody je neco malo pod 1g..Diky!(((:
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    před jde do páky, za je váha nápoje
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    pardon mé zápisky:
    espresso 18g = 45g
    ristretto 16g = 16g
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    Pockej vysvetlit...9g kavy je ten material kterej davas do paky ne?? co znamena to za rovnitkem 9g ristretta???
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    OPTIKUS: stopro gramy, kavu jsme vážili. si to zkus.
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    Porad mi tam nesedej ty gramy, nemeli by tam bejt teda mililitry????
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    BLACK_ONYX: teda není určeno 9g, ale psal jsem konkrétní čísla, abychom si rozuměli:)
    jinak itálie dělá stále 7g a austrálie jede na 11g :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Dle SCAE:
    9g kávy = 9g ristretta
    9g kávy = 18g espressa
    oboje ve standardním času, takže ristretto opravdu není jen espresso, které stopnete dříve:)
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    LUKAS87:
    OPTIKUS:
    LUKAS87: pánové je to opravdu tak, to rozdělení, co jsem tu psala dřív, je trochu nepřesné, ale jak jsme se teď dozvěděli, podle SCA regulí, které vycházejí z patentu samotných velkých Italů :) to je tak a ne jinak :) Jo a jde taky o to, že ze 7 g dělaj epsresso jen chudáci :D, ideál je počítán 9g/shot (samozřejmě se liší káva od kávy) black_onyx vám to tu později vypíše, jak se to na kurzu učili.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Ještě se zeptám, co říkáte na tuhle kombinaci?

    Espresso Guzzanti GZ-23 + výrobník ml. pěny ZÁRUKA (1978197755) - Aukro - Aukce OnLine
    http://aukro.cz/espresso-guzzanti-gz-23-vyrobnik-ml-peny-zaruka-i1978197755.html

    Nejsme fakt žádní labužníci. Já vůbec (dal bych si tk maximálně slabé latté, silné kafe mi nedělá dobře), a přítelkyně má ráda právě latte...

    Díky
    OPTIKUS
    OPTIKUS --- ---
    THE_MIRACLE: Je to blbost, uvazujes se do neceho co se ji taky klidne muze za rok prepit a pak budes delat co??? Nehlede na to ze ta cena je spis tak na nakopani do prdele!!Ale proti gustu zadnej vis co... (:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam