• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TERRA: myslela jse, že na kávě z mocca konvičky se pěna nedělá

    Ikea nerez jsem měla, letěl do koše po pár měsících
    TERRA
    TERRA --- ---
    DAVE_PAGE: Ale proc tam kurnik pisou v navodu, ze mam cekat, ze kava dobubla?To me proste stve...
    A nedela se tam ani ta pena, proste mam podezreni, ze je to smejd z Ikei nerezovej:-((((
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ANYSA: neni to sproste slovo :) Do kancelare je to IMHO idealni vec.
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    Překapávač je sprosté slovo u milovníků kávy nebo ne ? :-) Známá mi jeden nabízí, je to taková klasika jak byla před lety dost používaná, na papírové filtry. Já jsem z toho kafe nikdy nepila, tak si nechci tahat krám domů než o tom něco nezjistím.
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    TERRA: Ono to prska a bubla porad. Ja konvicku sundavam z plotynky ve chvili, kdyz se mi zaplni horni nadobka. Ono to zacne vydavat i jiny zvuk, takze to slysim a bezim to vypnout.
    TERRA
    TERRA --- ---
    WAMP_ELF: Uz tam davno je a furt to jen bubla a bubla ...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    TERRA: teče ti "presíčko" do horní nádoby?
    TERRA
    TERRA --- ---
    Ahoj,

    prosimvas, vitam sem s dotazem, ohledne pripravy kavy v moca konvicce (na presicko), kterou jsem dostala k vanocum a pri praktikovani jsem zjistila, ze se ta kava porad vari nevite nahodou jako dobu zhruba by se mela ta kava varit, v manualu pisou, kava je hotova az ustane bublani, jenze PRAVE TO BUBLANI neustava:-(((

    Prosim o radu:-)

    Diky predem za radu:-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    CABANNOS: moje nejoblíbenější příprava. a dělám si ho různě. super na hraní:)
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    CABANNOS: používám denně a zatím spokojenost.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    CABANNOS: Používám nejmíň ze všeho, co doma máme, ale jo, spokojenost, na cesty super. Jen se nemůžeme dohodnout na správné metodě přípravy :)
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    Zdravím, Aeropress někdo používáte? Pokud ano, jste spokojeni?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja si dnes udelala colombii a byla ok
    ale uz jsem objednala nove kapsle
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    Doporucuju vyhazet defaultni kapsle, ktere si jiste dostala pribalene ke stroji a koupit si nove. Rodice si poridili tohle neespresso pred rokem a nemohli si vybrat, ktera z tech "prichuti" jim chutna, protoze to bylo kysele vsechno.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tak je doma nespresso latissima+.. mam radost.. nedoufala jsem.. ale rodice se placli pres kapsu...

    nevim, nakolik jste tady proti kapslovym pristrojum zamereni, ale ja mam radost :) kafe piju teprve rok a nejaky fajnsmekr nejsem, tze myslim, ze jsem cilova skupina :)
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    BLACK_ONYX: tak já měl doteď plastový Hario, který jsem od Doubleshotu dostal se svým prvním aeropressem. Na cesty mám tedy ten.


    TEREZZZKA: mele se mi v něm hodně dobře a oproti původnímu Hario mini je rychlost značná. Srovnání s adekvátním produktem ale nemám.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    PRDELMRDEL: skerton se nedá pohodlně držet a na cestách bych se o něj bál. ať žije plast:)
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    TEREZZZKA: http://prima-coffee.com/blog/hario-skerton-vs-mini-mill

    Podle fotek to vypada, ze kameny sou vtom stejny. Kazdop. kdo to nechce cist, tak vystup je, ze pokud casto melete pro vic jak dva, tak Skerton, jinak Mini Mill:)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    mimochodem. dostal jsem pod stromecek prava na nastenku a zahlavi. prihlaste se do posty, kdo by se chtel podilet. ja na to nemam ten spravny cas, ale rikal jsem si, ze by to chtelo nahoru narvat spoustu informaci.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    JOSKA_CZ: a jak jsi s mlýnkem spokojení? Mně když se někdo v kavárně ptá, v čem je jeho výhoda proti mini milu, tak nevím :) krom velikosti samozřejmě. Jak rychle se Ti v tom mele?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam