• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    WRONSKI: pavědecké, Loudovi na zátop :)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Kávy se bát nemusíte - tisková zpráva < Institut kávy
    http://www.institutkavy.cz/aktulita/:kavy-se-bat-nemusite-tiskova-zprava
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MAR_TINA: na domu jsme sem tam trefili na něco, co se dalo pít. ale je to těžké, když nemám rad eko bio fair trade :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TEREZZZKA:
    MOMENT: to je fakt. Zkoušela jsem kdysi fair trade kafe (a čokoládu a kakao) různých značek a pokaždý to nebylo dobrý. Čokoláda je úplná tragédie.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    TEREZZZKA: jeden z hlavnich duvodu, proc se neda pit mamacoffee ani doma pri vlastni priprave a mleti :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DAVE_PAGE: Prizpůsobená na českýho turka ;)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    tohle me pobavilo ;) "David Kolář jako příklad ... uvádí ... kávu Jihlavanka (surovina odjinud, ale zpracováno a baleno v Česku a přizpůsobeno chuti českých zákazníků)"

    Spor o "českou kvalitu" se vyostřil. Inspekce mluví o klamání spotřebitele, Penny to odmítá | life.ihned.cz - Jídlo
    http://life.ihned.cz/jidlo/c1-54821740-spor-o-ceskou-kvalitu-se-vyostril-inspekce-mluvi-o-klamani-spotrebitele-penny-to-odmita
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    Polo OT - proč říct fair tradu ne :)
    SVĚT: Fair Trade nehraje fér - Neviditelný pes
    http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-fair-trade-nehraje-fer-ddi-/p_ekonomika.asp?c=A120220_111623_p_ekonomika_wag
    TABBY
    TABBY --- ---
    DESTINYX: Dik. Nechapu, ze jsem to vcera v sekci Kava a caj nenasla. Hm :)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    jop, cca 600 kč. ale originál bialetti v hlíníku (ale starej, pravda) mi přišel bejt vyrobenej poctivějc. v sejtku sou prostě nafest proseknutý otvory a už se nikdo nestaral o to, že by se měly strnout otřepy (taky mi ty díry přijdou zbytečně velký) atp...
    MAJA
    MAJA --- ---
    TABBY: na webu nemívají všechno, tuším, že to stojí kolem 600 Kč
    TABBY
    TABBY --- ---
    MAJA: Zkousela jsem ho najit na webu IKEA, jeste nez jsem vznesla dotaz, bohuzel neuspesne :-/ Ale dik za tip...
    MAJA
    MAJA --- ---
    TABBY: mám nerezový z IKEA za celkem dobrou cenu, buď je to dobrá kopie nebo to přímo Bialetti dělá
    TABBY
    TABBY --- ---
    Zajima mne moka kavovar v nerezu (osud mne stihnul indukcni varnou deskou). Mate tip na neco levnejsiho nez Bialetti?
    A, ehm, vyplati se v tomto pripade priplatit si za kvalitu, nebo je princip tak jednoduchy, ze lze podlehnout i levnejsi znacce (teda jestli nejaka je)?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    asi jste už postřehli ale pro ty co náhodou ne tak si neodpustím repast z vtipů-

    Zil, byl, pobliz Jeruzalema, jeden stary Zid, ktery varil fantasticke kafe. Sjizdeli se za nim lide z sirokeho okoli, ale na zvedave otazky, jak se tak dobre kafe dela, vzdy jen mlcel.
    Kdyz umiral, jeho syn, stojici nad jeho posteli se nakonec odhodlal a zeptal se:
    "Otce, prosim, nez odejdes na vecnost, prozrad prosim, tajemstvi tve vyborne kavy. Prece nedovolis, aby odeslo s tebou."
    Stary Zid zacal z poslednich sil hybat rty. Jeho syn se nad nej naklonil a starec ze vsech sil zaseptal: "
    "Vis chlapce... nesmis setrit."
    MATEYKA
    MATEYKA --- ---
    WAMP_ELF: nasrat jsem te nechtel, a ani nechci abys mi delat tchíni, sorry, uz mlcim, howk
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WAMP_ELF: Manželova maminka? Naprosto milá paní, ale kafe moc nepije. Dělá si rozpustné a do něj dává zajíce :D.

    WAMP_ELF: ano, pěnu si musíš udělat sám. Ale mají v nabídce automatičtější stroje. My jsme to nechtěli, máme - asi neoprávněnou - pochybnost o těch zcela automatických kombajnech. Že tam už moc neovlivním, co se uvnitř děje a co vyleze ven.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MAR_TINA: Děkuji! Jen koukám že to neni plně automtický takže pěnu si musíš udělat sám.
    MAR_TINA: No neber si to osobně, ale věz že třeba má tchýně je téměř 100%-ní tchýní. Apropos co tvoje tchýně?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WAMP_ELF: jo a moje máma, ten stroj vybrala a na kávě si umí pochutnat a neříká kapučínko ani latíčko. A je to taky tchýně, tak se střez výrazů.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WAMP_ELF: máme v domě tohle http://www.delonghi-kavovary.cz/delonghi-kavovary/eshop/1-1-Automaticke-kavovary-DeLonghi/0/5/11-Kavovar-DeLonghi-ECAM-23-210-W a troufnu si říci, že při správné volbě kávy, nastavení mlýnku (tři pokusy stačí) a objemu z toho espresso vyleze.
    Ten trpaslík uvnitř, co vaří kávu, to dělá tak, že vždycky vyrobí espresso - malý objem a případně to dolije horkou vodou, když zvolíš velký objem. Což je správné a dobré.
    Napěňování mléka je méně pohodlné než u profi strojů a výsledek dokonalý není. Ale pokud chce paní napěněné mléko a nebádá nad velikostí bublinek, stačí to.

    Od téhle značky máme druhý a pokaždé spokojenost. Ve vyšší cenové hladině nebudou ty stroje špatné.

    (A před dvěma lety stálo skoro 20 000 :/)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam