• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    tak ja se dnes doptam prazice, jak to se santosem je :)
    leskla jsou zrna bez ohledu na cerstvost, ale v zavislosti na stupni prazeni - az od urcite teploty vystupuji oleje na povrch zrnka
    ADAM
    ADAM --- ---
    no, tak to fakt asi bude v normálu...
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    AXTHEB: taky mám ten dojem, pil jsem teď posledních pár týdnů samé africké arabicy (vyborné delikatesy, nemůžu si pomoct, ale Nicaragua, Ethiope a Kenya mají výborné kávy) a dnes ráno otevřel Santos... To kafe prostě "smrdí" i namleté, ale udělané mi pak chutná relativně normálně. Na to, že je podle všeho Santos asi nejrozšířenější druh kávy, nevyniká moc v kávovém aroma. Všiml jsem si toho už několikrát, ža Santos po otevření nevoní jako káva, ale jako jakýsi spálený vývar z ponožek (teď už asi přeháním) :)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ADAM: ja jsem s jejich kavama spokojenej. a neprijdou mi ani preprazeny. ty ani nemam moc rad
    ADAM
    ADAM --- ---
    jestli je to tak, tak je ta směs asi OK a příště si ji už nekoupím :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já žiju v domění že santos chutná a smrdí připáleně vždycky
    ADAM
    ADAM --- ---
    CHESUS: já vůbec nechci dělat chytrýho - ptám se, jestli to tak je OK nebo ne. počkám ještě do zítřka, až se z mlýnku vymele zbytky předchozí kávy.


    MAJA: ne, dočerna nejsou, jsou hnědé. povrch není uplně matný, trochu lesklá jsou, ale čerstvá káva by podle mě měla být trochu "mastnější".
    zrna jsou hodně křehká, stačí jen velmi jemně mezi zuby a rozpadne se, netřeba vůbec tlačit.
    když jsem si k ní čichl, tak první, co mě to připomělo, tak byla spálenina, nebo cigarety.

    i manželka říká, že "to asi trochu připálili" - jen podle vůně, nechutnala ji zatím.
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    doporucuju precist minimalne toto http://en.wikipedia.org/wiki/Coffee_roasting nez tady zacne nekdo delat chytryho jak je to spaleny a nepouzitelny...
    MAJA
    MAJA --- ---
    ADAM: jsou zrnka hodně do černa s lesklým mastným povrchem ?
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    ADAM: jaaaj, jestli něco předběhla lavazza...
    ADAM
    ADAM --- ---
    tak dnes dorazilo 5 káv z apecafe. otevřel jsem jako první santos - a jako voní a chutná, jako kdyby byla přepálená... (i nemletá)

    s kávami začínám - ale mám dojem, že takto by to asi být nemělo. nedávná lavazza tedy na mě z hlediska chutě i vůně udělala mnohem větší dojem.

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CLOVICEK: podle google by kafe mělo pomáha při hypfunkci. Pokud trpíš hyperfunkcí, tak v tom okamžiku to asi dobrý nebude, bo zvyšuje absorbci hormonů
    Altered Intestinal Absorption of L-Thyroxine Caused by Coffee | Abstract
    http://online.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/thy.2007.0222?2

    Jinak http://scholar.google.cz/ je zdroj na vyhledávání odborných prací všeho druhu.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    máte přehled jak funguje káva v těle? Co zatěžuje za orgány a nějaké poznatky při dlouhodobé konzumaci? Kávu miluju ale mám problémy se štítnou žlázou a lymfatickýma uzlinama, ne ale nijak vyrazně závažné, proto se ptám, jestli to káva může zhoršovat
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    ZASTERKA: z nejlevnější kávy ti nic nevykouzlí ani ten nejlepší kávovar/ník :) Já jezdím pro kávu do pražírny cena za kg je sice trošku vyšší ale za to mají širokou škálu jednodruhových káv a můžeš vybírat a testovat. http://www.apecafe.cz/
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZASTERKA: pod 200 Kč / kg se dá dostat v makru, když je jejich značka v akci a bereš směs s robustou. Tu já třeba kupuju na krmení slušného kávovaru na taková ta větší a dvojitá kafe přes den. Spotřebuje se toho u nás dost.
    Kupovat jen kvalitní chuťovky, tak sice piju echt doboru kávu, ale nejím ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MARINNE: Melu doma na padesáti a víc letém ručním mlýnku s kameny, nikdy jsem neřešila, z čeho jsou vyrobené, řešila jsem, jestli mele.
    Ta křídlová matka na ose kliky je stavěcí šroub.
    Hrubost se mi daří nastavit od velikosti nasekáno, jak kdybych to dělala ledabyle nožem, po prach vhodný do džezvy. Na tu jsem se promlela až v okamžiku, kdy jsem pochopila, že nejsem na konci spektra utahování, jen svých sil. :))) Ve smyslu, netušila jsem, že můžu utáhnout tak moc.
    Jen to chce mít ty polohy v ruce, nastavování je otrava.
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    LUKAS87: a v tý balírně to je podle toho ceníku? já bych chtěla pod 200,- za kg. vím, že je v albertě 100g za tak 15,-, ale kvalita nic moc... no i když ten náš kávovar udělá dobrou kávu i z té nejlevnější
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    LUKAS87: No, neplánujem si doma robiť espresso, skúsim sa pozreť po famílií a uvidím, ale díky.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    ZASTERKA: taktéž doporučuji balírny.com. Při osobním převzetí dají výraznou slevu, ale z vlastní zkušenosti říkám, že kafe není tak moc dobré.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam