• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    LUKAS87: a v tý balírně to je podle toho ceníku? já bych chtěla pod 200,- za kg. vím, že je v albertě 100g za tak 15,-, ale kvalita nic moc... no i když ten náš kávovar udělá dobrou kávu i z té nejlevnější
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    LUKAS87: No, neplánujem si doma robiť espresso, skúsim sa pozreť po famílií a uvidím, ale díky.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    ZASTERKA: taktéž doporučuji balírny.com. Při osobním převzetí dají výraznou slevu, ale z vlastní zkušenosti říkám, že kafe není tak moc dobré.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ZASTERKA: Zkus www.balirny.com, ale levný to je především tehdy, když tam zajdeš osobně. Vyráběj jen tak mimochodem tzv. standard směs :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    ZASTERKA: lidl? :)
    ZASTERKA
    ZASTERKA --- ---
    nevíte o levné kávě zrnkové v Praze? koukala jsem po něčem na internetu, ale hledá se to špatně.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MARINNE: 100% to budou kovový mlecí kameny. navíc jestli je dost starej, tak bude všechno dobře sesedlý a bude to vynikající na velmi jemný mletí. teda alespoň tomu tak bývá. na espresso to imho asi nebude to pravý :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    VECTOR:
    MAJA: Nejsem teda zrovna odbornik, ale mleci kameny je spis jen termin. Vyrabi se snad jen kovove a keramicke, levne mlynky maji maximalne kovove, keramicke by meli mit lepsi zivotnost, ale u rucniho mlynku se to asi nepozna. Doma mam rucni mlynek s kovovymi kameny a v praci ted elektricky krups taktez s kovovymi, zatim jsem nepozoroval opotrebeni tech kamenu, to se mi projevovalo jen u stareho mlynku ETA ktery mel za sebou hodne let provozu a postupne jsem jemnost mleti musel posouvat.
    MAJA
    MAJA --- ---
    MARINNE: mám asi 20 let starého trampa a mlecí kameny jsou kovové - všude čtu, že se konstrukce nezměnila ...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Jaky je rozdil mezi mletim kamenem a kovem?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARINNE: Můžou. V zásadě stačí zatočit kličkou a uslyšíš jestli jede kámen o kámen nebo kov o kov.
    Druhá věc je, že novej mlejnek bude mít ty kameny líp udělaný a bude mlejt dvakrát tak rychle, imho.
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    MARINNE: neco podobneho jsem nasel v byte, ktery jsem koupil. Ale bral jsem to jako zapomenutou dekoraci a dovnitr jsem se jeste nedival :)
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    MARINNE: alebo si kúpil TRAMPa, tie by mali mať vnútri kamene :)
    MARINNE
    MARINNE --- ---
    Viem, že mlynčeky sa tu preberali asi 1000 krát, ale mám trochu iný dotaz. Doma v rodine máme niečo podobné, ale zaujímalo by ma, či tieto ozaj staré mlynky (nie tie so "starodávnym dizajnom", ale skutočne staré exempláre) môžu mať vnútri mlecie kamene. Zatiaľ som nemala šancu nejaký podobný rozobrať.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Etiopie je producentem hodně dobrych arabik a pravlasti arabiky...
    ADAM
    ADAM --- ---
    +, ale to machiato tam je špatně :-)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    ZUZKAOU: víme, jsem zvědav.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Ha - Leon už je zpátky na světě a přestěhoval se do Prahy - a vaří kafe ve Veletržním paláci.

    Nová syntéza
    http://novasynteza.cz/
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ADAM: já si nechávám pražit tady... http://www.apecafe.cz/produkty/kava/ (pod Ještědem)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam