• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TEEAK: já mám ty z espresso products a spokojenost, mají super zobacek. rozdíl oproti klasickým nerezovym je podle mě akorát v tom, že se lépe čistí a jsou cool:-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    TEEAK: a teď navíc koukám, že je mají vyprodané .. lucky me :-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BLACK_ONYX: hmm proč jsem tuhle odpověď čekala ;-) líbí se mi tyhle
    Milk Frothing Pitchers - Milk Pitchers | Teflon Pitchers | Milk Jugs | Steaming Picthers - Page 1 of 2
    http://www.coffeehit.co.uk/milk-frothing-pitchers/c29

    vy vlastně jedete coffee tour že? :-)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TEEAK: nikde...ale do Londýna jedeme :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    tuší tu někdo, kde by se daly koupit teflonové konvičky (aniž bych musela obtěžovat kamaráda z Londýna)? .. čili u nás v republice ;-)
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    ELIE: co takhle kdybys do toho csu zavolala?
    ADAM
    ADAM --- ---
    ad ADAM.

    tak ten santos sice vůni nezlepšil, ale začal mi hodně chutnat :-)
    ELIE
    ELIE --- ---
    CHESUS: Hmm hmm hmm... Vlastně bych to ještě potřebovala dle pohlaví a kdyby to bylo i dle věku,) Zkouším to, pokud nááhodou někdo o něčem neví,)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    CHESUS: sakra, todle si me mel poslat do ty kavovy infografiky
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    ELIE: ale evidentne to evidujou ... viz. treti odstavec tady http://www.kavovnik.cz/o-kave/spotreba-kavy-v-cr-roste-vedou-kvalitni-druhy
    ELIE
    ELIE --- ---
    Existují nějaké STATISTIKY KONZUMACE KÁVY ČR? Nic relevantního (nejlépe z ČSÚ) se mi najít nepodařilo...
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ZASTERKA: jednodruhovky a mezzo na espresso maj kolem 240 kč/kg zhruba, čistá arabica. na stránkách je kontakt, zavolej tam.
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    tak ja se dnes doptam prazice, jak to se santosem je :)
    leskla jsou zrna bez ohledu na cerstvost, ale v zavislosti na stupni prazeni - az od urcite teploty vystupuji oleje na povrch zrnka
    ADAM
    ADAM --- ---
    no, tak to fakt asi bude v normálu...
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    AXTHEB: taky mám ten dojem, pil jsem teď posledních pár týdnů samé africké arabicy (vyborné delikatesy, nemůžu si pomoct, ale Nicaragua, Ethiope a Kenya mají výborné kávy) a dnes ráno otevřel Santos... To kafe prostě "smrdí" i namleté, ale udělané mi pak chutná relativně normálně. Na to, že je podle všeho Santos asi nejrozšířenější druh kávy, nevyniká moc v kávovém aroma. Všiml jsem si toho už několikrát, ža Santos po otevření nevoní jako káva, ale jako jakýsi spálený vývar z ponožek (teď už asi přeháním) :)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ADAM: ja jsem s jejich kavama spokojenej. a neprijdou mi ani preprazeny. ty ani nemam moc rad
    ADAM
    ADAM --- ---
    jestli je to tak, tak je ta směs asi OK a příště si ji už nekoupím :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já žiju v domění že santos chutná a smrdí připáleně vždycky
    ADAM
    ADAM --- ---
    CHESUS: já vůbec nechci dělat chytrýho - ptám se, jestli to tak je OK nebo ne. počkám ještě do zítřka, až se z mlýnku vymele zbytky předchozí kávy.


    MAJA: ne, dočerna nejsou, jsou hnědé. povrch není uplně matný, trochu lesklá jsou, ale čerstvá káva by podle mě měla být trochu "mastnější".
    zrna jsou hodně křehká, stačí jen velmi jemně mezi zuby a rozpadne se, netřeba vůbec tlačit.
    když jsem si k ní čichl, tak první, co mě to připomělo, tak byla spálenina, nebo cigarety.

    i manželka říká, že "to asi trochu připálili" - jen podle vůně, nechutnala ji zatím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam