• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PALEONTOLOG: Já nevim co máš za problém. Ví, že existujou i lepší kafe než turek a ví, že sou kavárny v kterejch mu to kafe chutná, tak si chce domů pořídit presovač s představou že bude mít kafe jak z tý kavárny. Nevidí, že v tý kavárně je s tim strojem spousta sraní aby to kafe za něco stálo a neuvědomuje si, že když tomu stroji ten čas nevěnuje, tak že to bude hnusný. Navíc v tý kavárně kde mu to kafe chutná maj kávovar v jiný cenový hladině než kam on míří, pravděpodobně.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SIVER: porid si french press http://en.wikipedia.org/wiki/French_press a nejaky (v podstate libovolny) cerstve prazeny kafe. I na ten mlejnek se pro zacatek muzes vykaslat, i kdyz dost pravdepodobne k tomu nakonec dospejes taky.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KURE: mluvil sem v prvni osobe, to asi zmatlo,) to je jako s vinem nebo syry, cesi maji predstavu, a podle ty zjevne nakupujou a podle ni se taky prodava, ze drahy je dobry a naopak,
    me pobavil Siver, dobry je imho to, co mu chutna, a jestli mu dobra kava nechutna, at pije co mu chutna a rika tomu "dobra", jestli potrebuje vytahnout lepsi sortu, aby zabodoval, proc ne, ale pak at vybira podle ceny, nebo procte auditorium
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SIVER: ja jako laik nemam proti turku vyhrady, ani ze standardu, jelikoz sem pil fakt sracky s peknym obalem a vysokou cenou, standart je jako zaklad uchazejici a pit ho musim, jako ochrannej napoj pri praci s trhavinama a nebudu do prace nosit vlastni, kdyz se vari jeden kotel.. vyhrady mam proti instantu, zvelicovani gurmanskeho pozitku, pak me teda docela rajcuje paradox, ze uz vis, co je spatny, ale chces se este dozvedet, co je dobry ,)
    kdybys kavu nepil a chtel ji darovat, tak radu pochopim
    no utocnej no, po ranu pruderni tak akorat :)
    SIVER
    SIVER --- ---
    PALEONTOLOG: proč se chováš útočně? Ano potřebuju poradit,ale i laik pozná že turek není nic extra.

    KURE
    KURE --- ---
    PALEONTOLOG: z me strany to nebyl utok. byla to spíš závist.
    příspěvek říkal že ti přijde vtipné hledat dobrou kávu a že ji neoceníš.
    Takže ano získal jsem dojem že jsi vyzkoušel různé druhy přípravy a chutnají tě všechny.
    tedy je jen logické pít levnou kávu která tě stále chutná.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KURE: e myslis ze doma piju standart ? pochopils vubec, co sem chtel naznacit ? ziskals dojem, ze si nevybiram?
    staci mi odpovedi ano/ne
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SIVER: kdyz poznas rozdil, nepotrebujes radu co je dobry

    o kentusu nerikej radsi nic, jelikoz Ty potrebujes poradit
    SIVER
    SIVER --- ---
    PALEONTOLOG: turek? tak hodně štěstí to i já jako neznalec poznám jakej to je kentus.

    Jinak ono když si dáš kávu v lepší kavárně, kde se opravdu snaží tak ten rozdíl poznáš.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    Notak jsem se nechal nachytat ve Sparu na výprodej zrnkové Segafredo cremo 1kg/ 199Kč. Z pressa to smrdí a chutná jako kýbl sraček. Chtěl jsem to vyhodit, ale zbytek rodiny to kupodivu asi skonzumuje na turka.....
    KURE
    KURE --- ---
    PALEONTOLOG: gratuluju v tom pripade si kupuj domu standard.
    ale jsou bohužel lidi který ten rozdíl cejtí. takže tak.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ta snaha mit dobrou kavu je legracni, dobra kava je takova, co mi chutna.
    naco budu mit dobry kafe, kdyz ho sam neocenim ? na oko ? abych mohl rikat, tohle je dobra kava ?
    me osobne chutna jak mletej standart v turku, tak vietnamska kava dvakrat prekapavana, hrube mleta kena pres frenchpres, lavazzou v knajpje nepohrdnu, instant nepiju

    ackoliv videl sem nejakou predvadecku v tesku, na 85% instant se zbytkem jemne mlete, nechutnalo to spatne a meli jen asi pukilovky jako pilotni sarzi, uz nevim jak se to jmenovalo
    MEYBYBY
    MEYBYBY --- ---
    SIVER: Za mě tohle....a určitě si pořiď mlýnek..;-)

    DOGGY
    DOGGY --- ---
    SIVER: tak si porid french press :)
    SIVER
    SIVER --- ---
    já se v tom opravdu nevyznám,proto se zde ptám chci aby to chutnalo,bylo to dobrý a rychlý :-)

    NTR23
    NTR23 --- ---
    SIVER: Domů raději alternativu a nebo Nespresso. Nebo obojí. Říkám já.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    SIVER: hrozně záleží co od toho očekáváš ty. presovač (jak já to slovo nenávidim :) do kterého se dává mletá káva je třeba pro mě dost širokej pojem. chceš se s tím mazlit? nebo chceš ráno přijít vymáčknout kafe co nejrychleji a jít se zase věnovat něčemu zajímavějšímu?
    já podporuju alternativu - čili se ti do toho radši nechci moc montovat :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Nicmene to ze kdyz si poridis presovac tak ze temer jiste budes pit hnusny patoky bez ohledu na to jaky kafe pouzijes si pochopit mohl ;)
    SIVER
    SIVER --- ---
    AXTHEB: *doporučili

    Nicméně je tu tolik informací, že každý doporučuje něco jiného, takže asi ak..
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SIVER: Nevím co by ti doporučily místní dámy, ale ja bych ti doporučil pročíst tenhle klub.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam