• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    MAJA: No, vytekla z toho taková "čurybrnda" bez chuti a barvy. Je pravda, že jsem si to nepřipravoval osobně, takže mohlo dojít někde k chybě v průběhu procesu ... Také raději vozím AeroPress.
    MAJA
    MAJA --- ---
    CABANNOS: mizerná ? Z pohledu ne-kvality kafe uvnitř nebo toho louhovacího alá frenchpress pytlíku ?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAJA: já outdoor řeším aeropressem (hario malý váží ťuk a kafe mám odvážený v těch malinkatejch kelímcích - dají se koupit v lékárně) minule jsme takhle vařili na dvoudenním puťáku v Jizerkách .. pohoda (aneb krosna sežere všechno :-)
    CABANNOS
    CABANNOS --- ---
    MAJA: Vyzkoušeno, zavrženo! Nedoporučuji, chuť byla mizerná.
    MAJA
    MAJA --- ---
    jen pro zajímavost řešení pro outdoor např. http://www.growerscup.cz/cz/princip/jak-to-funguje
    KEMPES
    KEMPES --- ---
    BOSSORKA: uz jsem to tu jednou psal, ale opakovani snad nevadi: fair trade je stejna levicacka lumparna jako kazda jina.
    shrnuti (vcetne zdroju) je hezke tady: http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-fair-trade-nehraje-fer-ddi-/p_ekonomika.asp?c=A120220_111623_p_ekonomika_wag
    tim samozrejme nechci tvrdit, ze by se v ramci fair trade nemohla nahodou prodavat i dobra kava. jinak ale jak pravi ZUZKAOU:
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BOSSORKA: nakupuj tam, kde ti řeknou, kdy to bylo upražené. Bez toho aby to museli někde hledat. Což teda v žádném případě nebude v krámu se zdravým sypáním a maj s tím většinou problémy i třeba v Mama coffee.

    Navíc tedy ledaskteré zdejší pražírny jedou v systému direct trade - a farmářům platí víc, než fair trade, protože nemusí živit spoustu aktivistů a kampaně.
    KURE
    KURE --- ---
    VECTOR: bohuzel. pokud to ma byt mlynek a ne mixer tak jsem nic jineho nenasel.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    BOSSORKA:
    ....
    ...
    ..
    zkus si to tu vyhledat.
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    a co říkáte na fair trade kávy - dobrý nebo ne? :-). Jakou byste doporučili? (ne kyselou, ale hořkou :-)
    MAJA
    MAJA --- ---
    GINGERCAT: U longberry už nějaký ten rok nakupuju, není moc co vytknout. Teď mají nově v centru Kralup kavárnu - doporučuju, kafe podávaj výbornou a jak mají, zákusky mají naprosto luxusní.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    VECTOR: co nějakej tramp:)
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Filtruju a našla jsem jen dvě malé zmínky - máte někdo prosím osobní zkušenost s kávou z pražírny Longberry?
    espresso Longberry :: Káva, Pražírna kávy, Servis kávovarů - O nás
    http://www.longberry.cz/

    Já sama moc presso nepiju, ale chtěla bych nějakou dobrou směs jako dárek. Presovač už máme, ale zrno manžel stále testuje a nějak se nemůže usadit ;)

    Kromě Longberry (přes Kralupy, kde mají prodejnu, jezdím do práce) mě podle popisu nadchla káva, která se dle marketingového úvodu praží někde u Etny na dřevě http://www.skvela-kava.cz/www-7coffee-cz/eshop/3-1-Zrnkova-kava/0/5/67-TRE-FORZE-1000g-zrnkova-kava . Ta představa mě natolik ovládla, že to obávám se budeme muset vyzkoušet :-)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    LUKAS87: Díky.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Nemate nekdo tip na mlynek na kavu, co nestoji tisic korun jako Hario, ale idealne treba 500? Zkratka neco do prace, kde si stejne nemam chut to kafe vychutnat? ;)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    BOSSORKA: par prispevku zpet tu byl stejnej dotaz na pressovac v cene 3000, projdi si to .) ale jinak souhlasim s kolegama, koupil bych mlynek a french press.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    WRONSKI: pokus-omyl a neřešit rychlost extrakce, nýbrž chuť. při zachování stejnýho ohřevu vody, samozřejmě.
    většinou je ideální jen o něco jemněji namletá káva, než na frenchpress.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Jak se dobrat optimální hrubosti mletí do moka konvičky?
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    oukej tedy, popřemýšlím nad tím ještě :-)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    BOSSORKA: bialettka je vynikající dárek. případně zauvažuj nad frenchpressem, to je ještě jednodušší a rychlejší.
    levný pressovač je velmi často darem spíš danajským (není-li v této věci absolutní shoda s obdarovávaným) a opravdu jej nedoporučuji, ačkoli vím, že je takový dar myšlen dobře.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MAR_TINA: Přesně tak: křížovky + jihlavanku= všichni spokojeni ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam