• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    LEON_CHAMEAU: koukni do spamu, už znám 2 lidi, co měli tenhle pocit a bylo to tam :)
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    BLACK_ONYX: Tak Doubleshot akurat sklamal frajera. Objednal mi kavove predplatne, a potom co zaplatil a objednal s nim prestali komunikovat, aj ked avizovali odpoved do 24 hodin.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    v alze nový espresso bar ;)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    VECTOR: nekdo jo:)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Je tu nekdo z doubleshotu?
    SIVER
    SIVER --- ---
    a kde sem se jako ze ptal na rozdil tehle dvou kaficek? hm?
    SIVER
    SIVER --- ---
    MAR_TINA: tak kdyz sme u toho tak damo ze chci.ty balirny. a coze je na tom spatneho se zeptat na rozdil tech kav.slysel sem to a proto sem se tu ptal. obcas tve odpovedi take nechapu...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    MAR_TINA: Tož to, že se ptal dříve jsem přehlídl. To by pak sedělo.
    DUOKOL
    DUOKOL --- ---
    Pili jste kávu z pražírny Českáva? mají to tady http://www.coffeeandtea.cz/ a columbia supremo mi přišlo asi zatim nejlepší kafe co jsem pil, musim ale dodat že jsem v ochutnávání začátečník, a možná že to bylo taky poprvé, kdy se mi povedlo vychytat podíl kafe a vody a teploty ve frenchpressu. Musim taky zkusit ekvádor, kterej dost vychvaloval, abych měl srovnání s coffeesourcem, tam mě zatim nic extra neuchvátilo.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    UMIAKI: já mu mínus nedala. Ale možná proto, že sem přijde s nějakým nápadem, lidi mu trpělivě vysvětlí, jak to vyřešit lépe, chutněji, levněji a radostněji a proč jim to přijde jako nápad nedobrý a za týden Siver přijde s dalším návazným krokem na onen nápad a ještě se v podstatě ptá na dávno řečené.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    SIVER: zajdi si do pražíren (www.balirny.com) a kup si tu jejich směs na espresso - Mezzo. alespoň to bude čerstvě upražený... cca 280 Kč/kg.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    SIVER: já ho koupil jednou. Spousta robusty a pražený až běda. Je to dražší než standart směs, ale podobně "dobrý"

    UMIAKI: jsem mu dal + a je to vyrovnáno :)
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    SIVER: Myslím, že to je úplně jedno všechny tyhle italské věci - segafredo, illy, lavazza, alfredo etc. mi chutnají úplně stejně... a bohužel ne stejně dobře.

    Ale proč dostals minusko? Tohle tady někdy nechápu...
    SIVER
    SIVER --- ---
    lidi jaké je Segafredo? údajně je prej chutnější než LavaZZa?
    BEYONDMATTER
    BEYONDMATTER --- ---
    dik ale mam na mysli kamenny obchod
    BEYONDMATTER
    BEYONDMATTER --- ---
    Neviete prosím, kde v Phe kúpiť toto kafe?

    LUCYA
    LUCYA --- ---
    MATEYKA: super, dík!
    MATEYKA
    MATEYKA --- ---
    LUCYA: železářtví Cimrman na Masarykove ulici
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Další příklad toho, jak se s laciným kávovarem přichází o nervy.
    Bosch Barino - po dvou letech používání: Při jemnějším mletí nebo při třetím kafi explosivně uniká obsah páky mezerou mezi pákou a hlavou.
    Objednal jsem nové těsnění za 130 Kč. Vyměnil jsem ho a zkusil jemnější mletí, aby mi to vyšlo na 30 ml za 25 s. Nové těsnění to opět neudrželo. Vzhledem k tomu, že páka šla volněji, než se starým těsněním, usoudil jsem, že nové těsnění je možná trochu nižší. Vyrobil jsem 0,8mm podložku pod těsnění. Opět to neudrželo. Ksindl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam