• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    včera jsem si koupil mlýnek temp (protože mě nebavilo furt obsluhovat svůj elektrickej, kvůli každýmu kafi) a musim říct, že za ty prachy veliká pohodička.
    Schválně jsem koukal, jak mi to trvá, nějakejch cca 15+ g je namletejch hodně klidnym tempem za 2 minutky a kousek, design vesmírnýho dráždidla beru jako příjemný plus :)

    Temp bílý | Lodos s. r. o.
    http://www.lodos.info/node/20/975
    TWARR
    TWARR --- ---
    KUKIDE: kolega říkal, že by zašel do kavárny na mokačíno, tak jsem mu odvětil, ať si dá čapučíno. ale, prej stačí piccolo ;)
    ne já to vyřešil chvilí po příspěvku o šňupání, objevil jsem moka konvičku ve skříni ;)))
    KUKIDE
    KUKIDE --- ---
    TWARR: tak si udělej turka ;)
    TWARR
    TWARR --- ---
    KURE: Jenže ja uz mám namleto. Tak du snupat ;)
    KURE
    KURE --- ---
    TWARR: :D můžeš žvýkat kávové zrno
    TWARR
    TWARR --- ---
    to je zase den! zapomenu si doma drzak filtru od aeropressu a kolega ma french zamcenej ve skrini a je na porade. zacinam mit abstak.
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    UMIAKI: Jj. teď jsem ho dal ke snidani k domácímu mazanci- za ty prachy neurazilo.
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    TEDDYBEDDY: Přesně tak. Žena teď koupila v tchibu nějakou Brazil za 170/500g a dá se...
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    SIVER: Nám doma chutná. Pokud zrovna není po ruce nic čerstvýho, považujeme to na ukojení závislosti, jako lepší alternativu než stadartku, neurčité supermarketové zrní nebo zvětralej oxalis z hipíšopů. Jako dárek pro náročněšího konzumenta bych to nedoporučila, pro sebe v pohodě.
    TWARR
    TWARR --- ---
    Kdo šetří, ma na tři ;))
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    SIVER: tak kdyz uz sis ji koupil tak poznas sam ne...
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    SIVER: Vyhoď trochu víc peněz a kup si pořádný, čerstvě upražený kafe s jasnym původem.)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    SIVER: Nevyhazuj zbytečně prachy. Tenhle level řeší Tchibo levněji a čerstvěj, tzn. i chutněji. Současně nejlepčí ze supermarketovejch kafí je asi Piazza d´oro cca 700/kg.
    SIVER
    SIVER --- ---
    Máte někdo s touto kávou zkušenost? Je dobrá?

    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    SIVER: Je potřeba odvápňovat alespoň jednou ročně. Pokud nemáš filtr na vodu, tak je lepší častěji. Taky je potřeba nejméně jednou za měsíc rozebrat hlavu a vyčistit dispenzor a gasket. Jednou tejdně bych doporučil rozebrat a umejt páku (čemuž jsem se já vyhnul použitím páky bez dna :).
    SIVER
    SIVER --- ---
    LUKAS87: jj tak nějak podobně sem to dělal a vypadá to,že zatím už to protejká v pohodě..
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    SIVER: s tím odvápněním - lepší je rozpustit tu kyselinu v destilovaný vodě, zapnout kávovar, nechat ho tak 10 sec. pumpovat, aby se ta odvápňovací voda dostala do bojleru a hlavy, pak zastavit a nechat tak 2,5 minuty stát. znova nechat pumpovat aby tím proteklo tak 50-100 ml, a zase nechat 5 minut stát. pak 10 min... etc.. když to tím jenom proleješ, tak se toho moc chemicky vyvázat nestihne.
    SIVER
    SIVER --- ---
    MAR_TINA: díky,díky odvápnění sem udělal a vypadá to,že to pomohlo,filtr jsem ještě nečistil...je to na imbusový klíček a ten nemám...,ale díky;-)
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Dnes jsem se stavil na espresso v Baron Prášil Café, Kodaňská 22. Bylo skvělé a vynikající (s plnou chutí a persistentní cremou)!
    Vřele doporučuji všem, kdo by měli cestu okolo.
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    JAKOUBEK: taky hodlam v pristich dnech vyriznout, mam od uterka vst.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam