• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    to neni vubec zadna sranda, kdyz ty prispevky mazete kucii...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    LUKAS87: Ok. Kterým efektivnějším způsobem připravy kávy dostaneš dávku koncentrátu kvality espressa za 25s?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TEDDYBEDDY: Hahaha. Dobrej trolling.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Můj dědeček v Mitasce pracoval jako vulkanizátor pneumatik.
    Ale to s tím nesouvisí. Píšeš blbosti ("ostatní způsoby jsou jen levnější- méně efektivní varianty přípravy presa") tak toho prosímtě nech.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    :D :D :D
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MILAZAJICEK: Tak turek taky není žádný kafe vyjma zlozvyku předaného generací pacientů bývalé ČSSR. A ostatní způsoby jsou jen levnější- méně efektivní varianty přípravy presa.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LUKAS87: Mě občas přijde že se kafe omezuje na českýho turka a espresso.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    MILAZAJICEK: Jo, to by taky stálo za pokus. Navíc nikdy neni od věci mít doma záložní arzenál pro výrobu kávy :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LUKAS87: Spíš mi šlo o to jestli jako přechod k lepší kávě z turka by nestálo za to koupit kloudnej mlejnek a vyzkoušet nějaký alternativní způsoby přípravy kávy. Přítelkyně třeba toužila po automatickém presovaru ale pak vyzkoušela čerstvou mletou kávu a airopress a už nechce o mašině na espresso ani slyšet.

    Já osobně mám La Pavoni Domus Casa Lecetta a docela to jde.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    IOM_NUKSO: Tyjo, to je už za 9 tisíc, ne? Osobně bych ti doporučil ještě chvíli šetřit. Těhle 9k by totiž bylo jinak v podstatě vyhozenejch do kanálu (IMHO).
    Slušnej mlejnek seženeš kolem 4-5 k - Rocky, MDF, Eureka Mignon... (můj favorit je momentálně Demoka M20 a, vůbec bych se nebál použitejch kusů - přinesl jsem si domů RR45 kterej toho evidentně zažil dost a funguje jak drak).
    A k tomu přidej tak 4-6k na nějakej menší typ domácího kávovaru od nějaký firmy, která kávovary dělá (Gaggia, Rancilio, La Pavoni, Nuova Simonelli, Vibiemme, La Cimbali, La Marzocco, Isomac, Acsao, Izzo, Bezera, Expobar, La Scala, Astoria...).

    Tyhle "kávovarky" vše v jednom od krupsu, delonghi, saeca, catlera... jsou akorát tak pro zlost.

    MILAZAJICEK: Tak si udělá dvojitý a kdyžtak ho doleje vodou :)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    IOM_NUKSO: a to po turkovi chceš přejít na espresso? Bude ti stačit 30ml kávy?
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    MILAZAJICEK: dik, narocna nejsem, tri stupne mi prijdou super v porovnani s turkem, ktereho piju ted :D Kapsle nechci, chci normalni zrna.
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    IOM_NUKSO: sorry, oprava linku
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    IOM_NUKSO: Zkušenost stím nemám, ale žádnej zázrak od toho nečekej. Levná mašina, obyč mlýnek tři stupně hrubosti jsou na nic. Kapslový kafevar bude podávat podle mě stejný nebo lepší výsledek :(
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    Ahoj, poradite mi prosim?
    Premyslim nad koupi espressa Krups (http://www.alza.cz/krups-ea8010pe-plnoautomat-kava-presso-kapucino-cappuccino-d116352.htm). Mate s timto pristrojem nejake zkusenosti? Je poruchovy?
    Jsem laik a vlastne ani nevim na co davat pozor.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    V sobotu jsme skončili v jedné hospodě. Chuť na kafe byla. U vedlejšího stolu si objednali espresso, tak jsem čekal co donese. No dvoudecák. Pak ještě jedni pražáci pikolo. Číšnice zopakovala pikolko. Donesla malý šálek po vrch. Tak jak byla u nás, tak říkámm jestli mohu mít prosbu. Že jo. Tak jestli to jejich pikolko umí udělat ještě poloviční.

    Přinesla to a jestli to je jako v pořádku. Říkám ještě moc vody, ale dobrý. A ona, že bych z toho měl houby. Třicet pět korun to stojí a že bych za ty peníze neměl žádnou kávu.

    No stačilo přivonět a ochutnat. Žluklá vůně, děsně hořká chuť. Nechal jsem to i za 35 korun.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: hm, tuhle jsem dostala od vděčné zákaznice balíček mletého Tchibo, světle modrá barva. Asi to někomu dám nenačaté.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    AOTEAROA: nejsi v tom sama :-) já jsem se podobně včera nechala nachytat. muž přinesl z práce od šéfa kafe z Nigérie. šéf je celkem nóbl čajař, takže jsme usoudili, že tomu dáme aspoň jeden pokus ..
    okoukla jsem (sice krásně zabalený) balíček a konstatovala, že:
    káva není zrnková, ale namletá (doporučení na obalu hlásalo do french pressu)
    datum pražení/namletí, nebo spotřeby nikde
    a o zemi původu (natož nějaká oblast, nebo dokonce farma) taky ani zmínka

    nicméně jsem tedy statečně rozstřihla jeden vakuově zatavený pytlíček a ten puch (alá gumová podrážka přiškvařená na grilu) byl bezkonkurenční. nakonec jsme "to" ani nezalévali :-)
    s kávou se člověk prostě nemá šanci nudit :-D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    přítel dostal někde dárkový balíček a v něm bylo mletý kafe Paloma, tak teď když mi došly zrnka jsme si řekli že to ze srandy zkusíme jak to bude chutnat, však přeci "moka konvička sežere všechno". udělala jsem caffé latte, zamíchala, ochutnala a málem se poblila :D učím se poslední dobou degustovat a popisovat chuť vín, případně i toho kafe (to piju obvykle s mlékem, ale i tam už dost vnímám rozdíly) a u tohodle jsem okamžitě věděla, jak chuť přesně popsat: ohořelá lepenková krabice. i s takovou tou rozřezanou izolepou navrch.
    tak aspoň teď fakt vím, že ty procházky do Šálku nebo nákup Goppionu mají smysl :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam