• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    NTR23
    NTR23 --- ---
    V sobotu jsme skončili v jedné hospodě. Chuť na kafe byla. U vedlejšího stolu si objednali espresso, tak jsem čekal co donese. No dvoudecák. Pak ještě jedni pražáci pikolo. Číšnice zopakovala pikolko. Donesla malý šálek po vrch. Tak jak byla u nás, tak říkámm jestli mohu mít prosbu. Že jo. Tak jestli to jejich pikolko umí udělat ještě poloviční.

    Přinesla to a jestli to je jako v pořádku. Říkám ještě moc vody, ale dobrý. A ona, že bych z toho měl houby. Třicet pět korun to stojí a že bych za ty peníze neměl žádnou kávu.

    No stačilo přivonět a ochutnat. Žluklá vůně, děsně hořká chuť. Nechal jsem to i za 35 korun.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: hm, tuhle jsem dostala od vděčné zákaznice balíček mletého Tchibo, světle modrá barva. Asi to někomu dám nenačaté.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    AOTEAROA: nejsi v tom sama :-) já jsem se podobně včera nechala nachytat. muž přinesl z práce od šéfa kafe z Nigérie. šéf je celkem nóbl čajař, takže jsme usoudili, že tomu dáme aspoň jeden pokus ..
    okoukla jsem (sice krásně zabalený) balíček a konstatovala, že:
    káva není zrnková, ale namletá (doporučení na obalu hlásalo do french pressu)
    datum pražení/namletí, nebo spotřeby nikde
    a o zemi původu (natož nějaká oblast, nebo dokonce farma) taky ani zmínka

    nicméně jsem tedy statečně rozstřihla jeden vakuově zatavený pytlíček a ten puch (alá gumová podrážka přiškvařená na grilu) byl bezkonkurenční. nakonec jsme "to" ani nezalévali :-)
    s kávou se člověk prostě nemá šanci nudit :-D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    přítel dostal někde dárkový balíček a v něm bylo mletý kafe Paloma, tak teď když mi došly zrnka jsme si řekli že to ze srandy zkusíme jak to bude chutnat, však přeci "moka konvička sežere všechno". udělala jsem caffé latte, zamíchala, ochutnala a málem se poblila :D učím se poslední dobou degustovat a popisovat chuť vín, případně i toho kafe (to piju obvykle s mlékem, ale i tam už dost vnímám rozdíly) a u tohodle jsem okamžitě věděla, jak chuť přesně popsat: ohořelá lepenková krabice. i s takovou tou rozřezanou izolepou navrch.
    tak aspoň teď fakt vím, že ty procházky do Šálku nebo nákup Goppionu mají smysl :D
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    TEDDYBEDDY: ještě jsem ho stihnul v tý slevě v pátek, navíc mi ho kolegyně vyzvedla kdesi, takže jsem neplatil poštovný a teda je takový víc pražený, než jsem zvyklej - v mlýnku zrnka nekladla téměř žádnej odpor, ale přijde mi velice dobrý. takže dík za tip. mam na chvíli zásobu
    NTR23
    NTR23 --- ---
    JAKOUBEK: Nespokojen jsem nikdy nebyl.
    Teda byl, když jsem si dal filtr a donesli ho v podobném hrnku

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Hot_chocolate_mug_with_whipped_cream.jpg
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    NTR23: už se tam trochu zlepšili? já tam šel na doubleshot loni na podzim a teda tak blbě udělané espresso už jsem dlouho nepil. vyložené plýtvání surovinami. a to i moje - obvykle velmi smířlivá - žena ho nechala nedopité. v ostravance sice jen lehce nadprůměrné kafe la bohéme, ale zato udělané velmi korektně. příští měsíc se zase chystám na moravu, tak udělám v bonbonu další kontrolu :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    PRASOLET: A BonBon v Karolině
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    jo, jedine Ostravanka. Jinde je to vetsi nebo mensi bida
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    PRASOLET: Do jedné z Ostravanek, ne?
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    Kam v Ostrave na dobrou kavu? Dekuji za rady :)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Kdyby měl někdo chuť si vyzkoušet vacpot... k dispoziciu nás v pauzičce.

    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    AOTEAROA: Dnes vysly 2 microloty z Kolumbie. Jeden z nich te urcite uspokoji.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    sháním tip na nějakou čerstvě praženou "čokoládičku", připadá mi že z aktuální nabídky doubleshotu si neumím vybrat, chci něco sladkého, ta Ethiopia Yirgacheffe Wote mi popravdě moc nejela, předchozí BRAZIL SITIO CANAA JOAO HAMILTON A IVAN mi chutnala mnohem víc :) ideál ke koupi někde v okolí Jiřáku v dochozí vzdálenosti (do Karlína si taky chodím pěšky :)
    SHITTIE
    SHITTIE --- ---
    treba to pitelny bude, ale radsi si furt vezmu neco z mensi prazirny za stejny penize, nez neco co mohlo lezet rok ve skladu v mallu.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    TEDDYBEDDY: Jo tak, já koukal taky jen na ten link, co jsi postoval, tam je cena 320Kč za 0,5kg, což je dokonce víc, než 0,5kg tý směsi z Primacafé. Takhle už je pro mě tvůj výběr trochu pochopitelnější.)
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    TEDDYBEDDY: aha, taková varianta mě nenapadla. moc jsem toho dneska nenaspal, tak jsem trochu natvrdlej. díky
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    nevim jestli mam nějaký dražší internety, nebo tam nevidim nějakou kolonku s výhodnější cenou za kilovku, ale píšeš do 500 a obě ty kávy jsou za 300+ za půl kila?! a k tomu to poštovný

    neřikám, že je to špatná cena..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam