• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KACHNIK: nedá. Vyhodili jsme to. A to jsme si Jihlavanku nechali pro zedníky. Tchibo bych jim nevařila, podezírali by mě, že do toho dávám popel nebo něco.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    DOGGY: přesně, já si kupuju v akci tu modrou slabou. neurazí, nepotěší, trochu to nakopne... a je to lepší než neskafe :)
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    KACHNIK: tak tak, thicbo mame za rohem a kolegove to kupujou do kavovaru.. ty jejich modry kavy se zviratama jsou jeste jakz takz prinejhorsim, ale ty "espresso barista" a "caffe crema", ktery vydavaji za nejlepsi jsou hnusny, cerny, preprazeny, horky, zpoceny svinstva..brrr
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    AOTEAROA: Jo, radši si objednám fusekle :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KACHNIK: jestli jste zmlsaný, tak to vůbec nezkoušej ;)
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    AXTHEB:
    AOTEAROA: Ok, díky. Mám tam nějaký ty jejich věrnostní zrnka, ale jsme dost zmlsaný huby, tak si asi nebudu kazit chuť...
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    KACHNIK: od Tchiba jsem si rovnou koupila ty jejich modré kávy v mleté podobě. na to aby mě to v práci zachránilo před usnutím, když vím že mi toho půlku vypije stejnak někdo cizí, to stačí, ale rozhodně to neni na pochutnání.

    zatím řeším jak si brát nějaké lepší kafe do práce do frenchpressu, aniž bych si nosila mlýnek denně z domova nebo kupovala druhý :/
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    KACHNIK: Chutna to po spalenym kafi, s hodne mlika a cukru to nenarocnej kafar vypije. Pozitek to rozhodne neni.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Máte někdo zkušenost se zrnkovým kafem od tchiba? Dá se to pít?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    co se na frenchpressu docela hodi, aby to sitko dosedalo az uplne na dno, aby se to kafe dalo trochu vyzdimat, ale asi je to jedno :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: obecně ti bude fungovat téměř jakýkoli, není na tom nic k pokažení. Tchibo je v kuchyňských potřebách dobrý střed za slušnou cenu. Nebála bych se.

    Ale osvědčily se mi verze se zcela rovným vrchním víčkem. Jak je tam uchycená středová tyčka, v polokouli jim moc nedrží. Ten kulatý za 155 Kč asi bude mít mouchy.

    Nebo se koukni do nejbližších domácích potřeb, mívají to a osaháš si to.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    AOTEAROA: nebo jsem za dobré prachy našla třeba tohle, ale k tomu beztak poštovné... http://www.moderni-domacnost.cz/french-press/2984-french-press-350-ml-kh-7307-6951119622512.html
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    jinak teda máme v kuchyňce nespresso... ale radši si budu dělat svoje kafe :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    chci si koupit frenchpress do práce, nemám na to moc peněz, jenže se mi hnusí takové ty levné. máte někdo ten z Tchiba? je spolehlivý?
    Konvice na přípravu kávy 292630 z e-shopu Tchibo.cz
    http://www.tchibo.cz/konvice-na-pripravu-kavy-p400042984.html

    vyhovuje mi že oproti ikea frenchpressu je menší - budu dělat kafe jen pro sebe a nedávám si ani moc vody.
    KOLU
    KOLU --- ---
    PREM: Tak dle posledních zpráv od Toma Chipse na H-B je první generace C40 vyloženě průser. Viz http://www.home-barista.com/brewing/grind-sifting-for-brewed-coffee-t12861-70.html#p324737 ...
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    TWARR: Ja mam kavu taky radsi cistou. To s tim mlikem je jen v ranci interniho pruzkumu. Kvalita clanku, jak uz jsem naznacil, je druha vec ;)
    TWARR
    TWARR --- ---
    JAKOUBEK: Těžko říct. Káva a mléko je kombinace, kterou nepozivam. Přesto však mi ten článek přijde hodně na hlavu ;))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAKOUBEK: a rozhodně bych to nespojovala s "okyselováním". Když už téhle teorii dojde dech.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MAR_TINA: Prave ze nic. Teple, studene, koktejly, kakao, s cernym cajem... vsecko v pohode. Jen s kafem (a to treba i vyberovym) to zazivani neda. Ale pravidlo bych z toho nedelal.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAKOUBEK: a co ti udělá samotné mlíko? A teplé mlíko?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam