• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAKOUBEK: a rozhodně bych to nespojovala s "okyselováním". Když už téhle teorii dojde dech.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MAR_TINA: Prave ze nic. Teple, studene, koktejly, kakao, s cernym cajem... vsecko v pohode. Jen s kafem (a to treba i vyberovym) to zazivani neda. Ale pravidlo bych z toho nedelal.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JAKOUBEK: a co ti udělá samotné mlíko? A teplé mlíko?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    TWARR: Tezko rict, jak moc se da tahle vec zobecnit. U me kafe s mlikem (v jakekoliv podobe) podobnou reakci vyvolava v 9 pripadech z 10 = krec + okamzity a totalni prutah. Pritom espressa si dam po sobe klidne 2-3 a jsem v pohode. Takze verim, ze jsou jedinci, kteri tuto kombinaci hur snasi (at uz je pricina jakakoliv). V tom clanku to vyzniva trochu pavedecky :/
    TWARR
    TWARR --- ---
    a kdo si da po obede k tomu kafi dorticek, umre na plochy nohy
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    VERONIKA22: Imho bludy.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    VERONIKA22: a sakra, zrovna jsem si připravil tuhle třaskavou směs
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    náááhodou jsem našla:
    Patakyovi: kávu s mlékem nepijte! Je to třaskavina, kterou vaše zažívání prostě nedá - Pražský patriot
    http://www.prazskypatriot.cz/...-s-mlekem-nepijte-je-to-traskavina-kterou-vase-zazivani-proste-neda/
    STANTHA
    STANTHA --- ---
    MR_DAN: uvidime se .)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    zitra v EMA espresso baru (u masarycky) od 19h cupping ... potkam tam nekoho odsud?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MAR_TINA: kdys objednavala? Ono ne kazdy den se prazi vse. Ale nekdo tam bude.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    (se tak těším na Panamu, že jí možná kus schroupám cestou na sucho z pytlíku)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BLACK_ONYX: zavolám. Jen mě popadl strach, aby mi neřekli Kdepák, bohužel, ve středu se nepraží :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Parkrat jo :) zavolej si, nemel by to byt problem.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    vyzvedával jste někdo v pražírně Doubleshotu osobně?
    Chtěla jsem se tam stavit zítra cestou (teda dnes, prostě ve středu), ale právě jsem se dočetla, že si člověk musí zavolat předem. Tak doufám, že kafe dostanu :)
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    First all-in-one coffee machine that roasts, grinds and brews heads to Kickstarter
    http://www.engadget.com/2013/11/12/roast-grind-brew/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    hledám nějaký trošku hezčí ruční šlehač mléka než ten co mám od Tescomy, líbily se mi třeba různé konvičky od Tchiba, ale to je holt kov, a já to chci někdy zcela výjimečně ohřívat i v mikrovlně... tak hledám, hledám, až jsem narazila na supr ruční šlehač mléka a skvostné doprovodné video :)))

    POMŮCKY PRO PEČENÍ A VAŘENÍ | ŠLEHAČ MLÉKA | Cukrářské potřeby, dortové formy, potahovací hmoty - hospodynkam.cz
    http://www.hospodynkam.cz/hospodynkam/eshop/12-1-POMUCKY-PRO-PECENI-A-VARENI/0/5/241-SLEHAC-MLEKA

    mno akorát ten je jen na studený - je z plastu :(
    nemáte tip na pěkný ruční šlehač, co nebude stát tisícovku? aby byl prostě aspoň maličko zajímavější než ten můj:


    koukám, že si asi domů na sporák pořídím tohle a ten skleněný si vezmu do práce, kde je jen mikrovlnka :)
    https://www.tchibo.cz/rucni-napenovac-mleka-p400042979.html
    máte ho někdo?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    otázka: kolik pomelete kávy (cca od oka) na Hario ručních mlýncích, než jsou jejich kameny v háji? mám nepříjemný pocit, že se mi po dvou letech začínají řádně tupit (doma toho asi vypijeme hodně :-)
    MOMENT
    MOMENT --- ---
    KOLU: hlavne stale natlakovany. na to nikdy nezapomenu
    KOLU
    KOLU --- ---
    SNORRY: To je přetlaková miska. Její obsah tomu nesmí příliš klást odpor, protože odpor je kladen miskou (respektive ventilkem v ní/za ní). Je to určený pro použití s běžnou kávou ze supermarketu, již namletou (a na espresso samozřejmě příliš hrubě). jakmile bys víc temoval nebo tam nacpal jemněji mletou kávu, nic tím neprotlačíš. A navíc to nemá trojcestnej ventil, takže to pak vyvede neskutečnej bordel při sundavání páky (bo to bude stále natlakovaný)...
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    KOLU: Ok, předpokládám, že mlíko taky nenašleháš jinak, než jak je vidět v tom videu? - btw, nebylo by lepší dát míň kafe a trošku si utampnout než to tam cpát takhle potom?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam