• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    ZUZKAOU: jsem to neupřesnila, líbí se mi ten s hořákem, a chci na 2-3 šálky. Plus se mi líbí víc ten laboratorní design.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LUCYA: buď k nim potřebuješ hořák a nebo jdou na sporák - to umí Bodum, Cona či Yama. Ty s hořákem jsou pochopitelně krásnější. Je potřeba v nich vařit plný objem vody, jinak nevznikne dostatečný podtlak - u větších modelů pak vzniká problém co s přebytečnou vodou (ehm - z osmi šálkového bodumu odebírám naběračkou když už se dostane do horní nádoby, pokud si vařím méně kafe)

    Amazon.com: Cona Coffee Maker - Size 'D' Chrome: Kitchen & Dining
    http://www.amazon.com/Cona-Coffee-Maker-Size-Chrome/dp/B004HE4RAO
    http://www.amazon.com/Bodum-Santos-Stovetop-Vacuum-34-Ounce/dp/B00005NCX5/
    Yama Glass 8 Cup Stovetop Coffee Siphon (Syphon) : Amazon.com : Kitchen & Dining
    http://www.amazon.com/Glass-Stovetop-Coffee-Siphon-Syphon/dp/B002CVTKW4

    nevím jak Cona či Yama, ale Bodum santos se na německé ebay dá ulovit do 30 euro i s poštovným.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Ježíšek nechal u tchýně i něco pro mě :)
    LUCYA
    LUCYA --- ---
    říkala jsem si, že si udělám radost a koupím si vacuum pot. Je v nich nějaký rozdíl? Mám shánět ten od Haria?
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    MIMA_A: Ale na ocel s kyselinama bacha, nebo zrezne jeste vic, nez je. Tu bych vzal jen jemnejsim dratenym kartackem, nasledne se sama napenetruje olejema z kafe..
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    MIMA_A: Mosaz jde slusne vycistit roztokem kyseliny citronove (bezne dostupna v potravinach). Sacek cca na pul litru teple vody. Ponorit, nechat par minut (podle stupne znecisteni, oplachnout cistou vodou). Pak rozlestit bavlnenym hadrikem. Proces se da opakovat.
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Dostal se mi do rukou stary rucni mlynek po babicce, konstrukce model "porlex", ocelove mleci kameny, zbytek asi alu/mosaz... cim nejlepe vycistit? napada me citron/ocet/soda/ nebo neco specialniho poradite?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    STANTHA: to je správně "steampunkovej kávovar" :-D
    STANTHA
    STANTHA --- ---
    domaci vyroba
    kdyby nekdo mel zajem neni problem :)


    KOLU
    KOLU --- ---
    vlastní tu někdo refraktometr?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SNORRY: nenechal, zrovna se tu ptala paní. myslím, že kolem 8.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    RINCEWIND_CZ: taky souhlasím s předchozími reakcemi a jak to pěkně shrnula MAR_TINA: taky by mě dost odrazovala nutnost registrace ještě před tím, než se dostanu k informacím a několik otázek v dotazníku by mi asi taky dělalo starosti (imho minimálně, kromě jiného, dělení kávy na zrnkovou, mletou a instantní je u vámi inzerované "nejkvalitnější kávy z celého světa" dost krátkozraké)

    nicméně předpokládám, že s kamarádem máte s kávou nějaké předchozí zkušenosti (když se pouštíte do takového projektu) chtělo by to aspoň říci jaké, ani by mi tak nevadilo, že děláte marketingový průzkum .. jen z toho je cítit, že to ještě nemáte tak promyšlené, aby se potencionální zákazník opravdu rozhodoval, jestli si raději objedná "vyzkoušené" předplatné od doubleshotu/bude si nakupovat kávu sám nebo výběr nechá na někom, kdo mu v podstatě nabízí jenom podezřele nízkou cenu a ještě se mu vlastně ani nepředstaví .. je to škoda
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    BLACK_ONYX: Asi jo, nenechal jsem tam mimochodem hnědou deku mojí tříměsíční neteře? :) A kdy přesně v šálu bude to EK 43?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    KOLU: Bude asi normálně v Šálku na baru.
    KOLU
    KOLU --- ---
    BLACK_ONYX: Pozveš mě na kafíčko? Na to jsem upřímně fakt zvědavej - ten hype okolo nemůže bejt jen tak! :)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    KOLU: V lednu budeme mít týden půjčené EK43. Jsem zvědav.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    SNORRY: Tak to jsme se tam asi potkali :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    SNORRY: V Oxalisu mají Chemex, V60 i Porlex. Alespoň jsem viděl v Ostravě.
    SNORRY
    SNORRY --- ---
    RINCEWIND_CZ: Nedá se než souhlasit se všema předchozíma reakcema.

    Jinak jsem dneska měl dost problém si dát někde kafe a sehnat ruční mlýnek. Objel jsem asi šest míst, než mě zachránila alza a skerton, takže dík!
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    RINCEWIND_CZ: vyplnil jsem vam to. ve stavajici podobe mi prijde, ze lidem, kterym na kave zalezi a prislo by jim to zajimavy, je to podezrely (sic) a podezrele levny; no a lidi, kterym na kave nezalezi... ty zajem mit nebudou. ale jako email mining uzce zamereny kavovy cilovky dobre! :]
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    NTR23: Joj, to jsem asi trochu špatně napsal, sorry... v Ostravě vím taky jen o těchle dvou :/ Spíš jsem to myslel tak, že dobrou kávu seženeš i v Brně a Ostravě (protože Doubleshot). Ale možná by stálo za to cinknout si třeba do Coffee Source, jestli nedodávají i někomu v Ostravě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam