• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BLACK_ONYX: tak zrovna teď ti po 4 pokusech můžu říci, že melu na extrahrubo. Začínala jsem na jemném přes střední a hrubou jsem se zase promlela na ten ječný šrot :))
    Zmizí tím taková ta kávová hořkost a zůstanou všechny ostatní chutě, ovocné, čokoládové, jemné. A dělala jsem to na Brazil FAF Celso a Gertrudes, 300ml vody, 24g kávy, 2,5 minuty. (Hele, voni tam píšou na espresso, tak já si jdu namlít do konvičky :)))
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    jak moc hrube melete na frenchpress? přijde mi, že to všichni melou až moc nahrubo. já jedu skoro jako na filtr.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: zajimave, ja sypu vsechno co namelu takze tam toho prachu mam o dost vic a povazoval jsem to take za normu :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POSEIDON: používám french press bodum, malý 300ml. A melu nahrubo, velmi hrubo, prach (jemné částice) se v umleté kávě skoro nenachází. Taky to nabírám z mlýnku lžičkou a sypu do konvičky, nejjemnější částice tak vůbec nenaberu. Kdybych to vysypala z mlýnku do konvičky, asi by tam něco zbylo.
    Nezanechání lógru v hrnku považuji za normu pro přípravu z frenchpressu, proto jsem nechápala, na co se ptáš. Anebo mám jiné měřítko toho, co ještě je lóge. Našla jsem jeden neumytý hrnek, tak jsem ti ho vyfotila. :)

    Jemné bahýnko v malém množství mi zůstává po kávě z džezvy nebo bialettiho konvičky.

    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: pokud ti v hrnku po vypiti nezbyde nic, ani trocha logru, pak bud musis mit super jemne sitko ve french pressu, nebo namletou kavu nejakym zpusobem zbavujes jemnych castic. jinak si to nedovedu vysvetli. tak se ptam, jak to delas?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POSEIDON: rozumíme si v tom, jak to kafe dělám? http://www.frenchpress.cz/priprava.html
    KOLU
    KOLU --- ---
    Budu objednávat během příštího týdne skleněný a nerezový drippery Kalita. Má někdo další zájem?
    bílý filtry 155/185: 240 Kč
    skleněná 155/185: 750/850 Kč
    nerezová 155/185: 1050/1180 Kč
    včetně poštovnýho
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    POSEIDON: v hrnku z french pressu?
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: a jak to delas?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    MAR_TINA: Dík :-D já si teďka hrál s mlýnkama a oba dva jsem rozladil tak tedka hledam tu spravnou kombinaci :-D :-D
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAR_TINA: taky dobrej popis hrubosti :-D
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    POSEIDON: v hrnku? žádný
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    MAR_TINA: a kolik logru ti zbyde v hrnku?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: Z french pressu nám vychází vynikající, jen ta správná hrubost je fakt někde na cestě mezi obilným šrotem a pohankovou vločkou :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MAR_TINA: obvykle jsem se snažila napodobit kupované mleté kafe a podle toho jsem pak upravovala o zoubek sem či tam. Ale z frenchpressu to mám dost hnusný vždycky... Mi přijde. Oproti páce.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ten obrázek mletí už sem našla, tak pro ty, co taky hledají zde: http://www.doubleshot.cz/media/images/mleti.jpg :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    tak jsem si konečně koupila ruční mlýnek Hario místo obtížně nastavitelného po babičce a snažím se trefit hrubost na french press. Tím po babičce to dělal takové otruby a to bylo akorát :)
    Nemáte někdo orientační fotky hrubosti mletí? Nejsou někde? Nedaří se mi vrátit tu jemnou a plnou chuť bez hořkosti.
    Asi si postavím dva mlýnky a dva frenchpressy vedle sebe a budu ladit. Bohužel pramlýnek dělat sice optimální, ale ne homogenní směs, takže se nemám moc čeho chytit.
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    PRDELMRDEL: v šálku. vcera první den a dobrý. hned první shoty dne byly plnejsi a chutnejsi, ale možná to bylo jen placebo. chce to čas a srovnávat.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    SPYYDY: v emě teď zbytky jb a došla várka drop coffee ;)
    PRDELMRDEL
    PRDELMRDEL --- ---
    BLACK_ONYX: Nejaky reference?:) A je v salku nebo v alze?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam