• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    TABBY: A neresi tohle spis french press?
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    TABBY: rozhodne 2 mensi
    NTR23
    NTR23 --- ---
    TABBY: takovou konvičku jakou máš, tolik káv musíš udělat. Přijde-li 11 hostů, musíš udělat dvacet káv.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Zvazuju porizeni velkokapacitni mokka konvicky (10 salku), aby byla rychle slusna kava, kdyz prijde navsteva. Vaham, co je z hlediska provozu praktictejsi - mit dve mensi konvicky (kazda na 4 salky), nebo malou (4) a velkou (10)? Mate zkusenost?
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    není nad to si po ránu umlet a vychutnat kávu :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    chachacha superzdravá zelená káva!

    Toxigenic fungi associated with processed (green) coffee beans (Coffea arabica L.)
    http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168160502005391
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---


    https://www.facebook.com/events/1434913330113425/

    Druhý cupping v pauze na sebe nenechal dlouho čekat... tentokrát je společným jmenovatelem keňská káva.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: mlýnek je věc, která by měla sloužit léta, ba desetiletí. Mlýnky se dědí. Představa, že každý rok platím další tisícovku, mě vážně netěší. Spíš bych ho dál užívala a sejde-li ještě, šla ho včas reklamovat.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: španělština se mi lépe vyslovuje.
    Proč už nebydlím v Kostarice? V těch horách by mohlo být příjemně a ne moc lidnatě.

    A mám dva semestry předmětu zemědělství v tropech a subtropech!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MAR_TINA: angličtinu mají jako druhý úřední jazyk. A maj tam ty krvesajné netopýry!

    Dangerous Creatures
    http://www.costaricatraveler.com/english/article.php?id=96
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    MAR_TINA: tak on nijak rozbitý vyloženě není.. prostě mi začíná připadat takový "sešlý věkem", prostě opotřebovaný a vyžvejkaný, běžně opotřebený. kdyby se tam třeba něco zlomilo, to by pak asi na reklamaci bylo (kupováno v doubleshotu loni v dubnu).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: a mluví tam španělsky, že? Josu tam pavouci a pijavky?
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    TEEAK: Vsak ano, lokal ma cenu resit u brambor, rajcat apod. Prislo mi absurdni, kdyz to nekdo zminuje u kelimku v auditku o kave. Proti kave nic ;-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    V Kostarice je krásně a bezpečně a dostatečné prachy z amerických turistů.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAR_TINA: já bych mířila kousek výš - Panama, Nicaragua, Guatemala či tak kolem .. a cestovat budu nejspíš pěšky .. a ten zbytek doplavu ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TEEAK: přestěhujeme se do Columbie ;)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    DESTINYX: takže co? přestaneme pít kafe (i čaj), už nikdy nebudeme jíst pomeranče, banány a kýho čerta další věci, co se nedají vypěstovat u nás a dovézt do domu na kolečku, či přinést v nůši protože to není dokonale ekologický? .. nemám nic proti ekologickým přístupům naopak (kupříkladu už nepiju balenou vodu, ani jiné limonády s nevratnými obaly - čímž mi doma vzniká poptávka po nějakém elegantním řešení přenášení/konzumování nápojů - neb občas pít prostě potřebu - což může vyřešit třeba jeden KeepCup - který tak nahradí tisíce plastových flašek/kelímků od čehokoliv - což je to, o co KeepCupu primárně šlo - netvrdí, že je superekologický a nemá jedinou chybu) .. prostě mi přijde, že čeho je moc, toho je příliš .. :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AOTEAROA: co začít reklamací ? tedy v závislosti na tom, kdes ho koupila.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Mám takový dojem, že mi Hario Mini Mill po víc jak roce denního vytížení začíná odcházet do věčných lovišť. Mám z toho depku, jsem na tom finančně tak, že si sotva dovolím vůbec kupovat nějaké trošku lepší kafe, natož dát několik tisíc za lepší mlýnek, když jste tu tyhle modely poslední dobou tak kritizovali.
    Zpozorovala jsem vychýlenou osičku, nějak mi to blbě mele, vrchní víčko už nedrží tak dobře jak by mělo, mele to ztuha, hlavně teda to poslední kafe co mám. Jakou myslíte že to vlastně má tak trvanlivost? Budu mít narozky, ale nepočítám že bych mohla dostat případně něco dražšího než nový Hario, ale přemýšlím co jiného třeba do 1000 Kč pořídit, nebo jestli v téhle hladině nic není. Každopádně nechci mlýnek, do kterého není vidět, tak nějak je mi příjemné jak je ten spodek průhledný, a vlastně i vršek, že vidím kolik námahy ještě zbývá :)
    DESTINYX
    DESTINYX --- ---
    TEEAK: jasne, jenze zatimco hrnek cestuje jednou pres pul sveta a bude slouzit klidne deset let, kava cestuje neustale, za rok takhle neprimo podporis treba 10 plaveb.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam