• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    EXAGE: clever dripper
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    SATAI: Co je chytracek? :-/
    SATAI
    SATAI --- ---
    EXAGE: bez konvičky bych zvážil místo dripu chytráčka. A pokud máš šanci na levného porlexe, tak bych neváhal.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZUZKAOU: je štělovatelný, je rozebíratelný, ale manipulace s ním je poněkud méně praktická.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    co do čištění, u toho tempu mě to přijde furt snazší (míň částí atp), ale to nic nemění na tom, že každej z těch mlejnků je z jiný kategorie (navíc jak jsem psal, dnes jsem to dělal prvně, vždycky z něj prostě všechno vyklepnu). otázkou zůstává, kolik uživatelů ten rozdíl pozná. Každej má jiný požadavky a nároky. Pro normálního člověka je temp uplná pohoda

    kdyby někdo natočil jak se čistí lodos a sestříhal to, tak by to video mělo tak 15 vteřin :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DYSTOPIK: vs.

    [HARIO]Coffee mill ceramic slim Instruction Movie
    https://www.youtube.com/watch?v=gIeLgpmvtis
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    ale abych jen nekecal, tak jsem ten svuj teď zkusil (poprvé) rozmontovat a vyčistit. Trvalo mi to (nasucho) určitě do 5ti minut. Jeden šroubek uvolní takovou pacičku, pod ní je ložisková kulička a dva díly kamene. Něco málo se mi z toho vysypalo, ale bylo to spíš z prostor kolem tý vnější části kamene. Něco co se tam vejde, ale nepředpokládám, že tam je dost prostoru, aby docházelo k nějaký výměně. Kameny jsem vyčistil starym kartáčkem na zuby a tam nebylo téměř nic. Věřim, že když bych to dělal podruhý, tak bych to zvládnul tak za 2-3 minuty max s tim, že k tomu teda člověk potřebuje šroubovák a nějaký noviny pod to
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    řikám si že to množství kafe co tam může uvíznout je tak pramalý, že bych snad nepoznal ani kdyby bylo žluklý jak máslo na sluníčku, nicméně s pravidelnym používánim se tam ten případnej nános určitě obmění :)
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    já ho vždycky vyčistim několika údery rukou o to jeho plastový tělo, tim z něj vyženu prach a nazdar. Ta šroubovice se nezanáší nijak tak, že by na ní zůstávaly nánosy a když už by to někomu vadilo a chtěl to jednou za čas vyčistit - je to otázka jednoho šroubku. Ten mlejnek samozřejmě nemele všechno na stejnou hrubost, ale osobně si myslim, že takovej rozdíl pozná jen opravdovej znalec a navíc to těžko zvládne i jinej mechanickej mlejnek s porcelánovym kamenem, kterej stojí 4x tolik.
    Důvody proč ne lodos můžou bejt různý (od vzhledu, až po to že někdo řikal...), ale jestli si chce normální homo sapiens umlejt kafe, tak určitě skvěle poslouží.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    MR_DAN: ja jsem dovnitr nekoukal :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SAMIEL: to že to je kovové - tedy z nereaktivního nerezu - zas až tak nevadí, když se to tam nezdržuje dlouho a nepřehřeje se to - je to mlecí systém, ne tříštivý.

    Ale nevím jak moc je štelovatelný a jak snadno se čistí - což je klíčová vlastnost, protože bez čištění tam žluknou zbytky tuku, i kdyby to byl ten nejlepší mlýnek na světě.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    SAMIEL: to nejsou cepele, to jsou mleci kameny, ne? jen nejsou keramicky, ale ocelovy...
    KOLU
    KOLU --- ---
    Kalita bez konvičky je jak tejden bez neděle. sorry.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    MR_DAN: tak nekdo tvrdi, ze ty ocelove cepele nedelaji kave uplne dobre.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ja mel za to ze lodos temp za tri stovky je takovej spravnej entry-level mlynek kdyz za to clovek nechce dat litr...
    to je opravdu tak spatnej ze si nezaslouzi ani zminku? :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    EXAGE: ted mam taky nove maly Hario a je to luxus oproti predchozimu el., kterej nemel stelovani hrubosti..
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Moc díky všem, zvážím to a až bude nějaká kačka volná, tak pořídím.
    VISHERA
    VISHERA --- ---
    EXAGE:
    Hario Mini ( http://www.doubleshot.cz/hario-mini-mill-slim-rucni-kavomlynek.html ) je asi nejlevnější použitelný mlýnek co se tady dá sehnat. K němu některou Kalitu Wave ( http://sicafe.cz/search.php?orderby=position&orderway=desc&search_query=kalita ) a pro začátek to stačí. Konvičky můžeš dokoupit později.
    KOLU
    KOLU --- ---
    EXAGE: Wilfa CGR-1 je asi nejlevnější el. mlejnek, kterej nebude úplně nepoužitelnej. Kalita Wave (ten dripper) vyjde asi na tisíckovku, další litr stojí konvice (Hario Buono). Asi tak...
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    PRASOLET: pokud ho EXAGE nevezme, tak napiš, nový mlýnek na cesty by se mi hodil a nějak bychom se určitě domluvili :)
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    EXAGE: Vem od Prasoleta ten porlex.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam