• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    KEMPES: Ano, tak nejak.
    KEMPES
    KEMPES --- ---
    PREVIT: tomu bych rozumel (i kdyz proti studene kave toho zas tak moc nemam), ale 10 minut pro mne je hranice, kdy uz to na chuti poznam a zaroven si jen tak tak nespalim hubu ;)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    KEMPES: S tim luhovanim - ceskyho turka proto piju zasadne co mozna nejdriv po zaliti a behem piti nesmi moc vystydnout. Musi to byt porad teply az horky. Pak je to fajn. Studeny kafe uz je hnus.
    KEMPES
    KEMPES --- ---
    PREVIT: pokud te to neoslovi, tak neoslovi, to je o chuti kazdeho konkretniho soudruha ;)
    Ja na turecke kave ocenuji (oproti ceskemu turkovi) plnejsi chut, ktera se lepe rozleva po jazyku, a samozrejme absenci dalsich chutovych slozek (ze pry trislovina apod), ktere se uvolnuji pri delsim louhovani. A u pressa mi proste nejaka chutova slozka, kterou neumim definovat, chybi...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    KEMPES: To uz jsem kdysi pil, ale moc me to neoslovilo. Mohu to zkusit znova, mam dokonce i dzezvu. Dam vedet. Jen s tim cukrem bych mozna pockal az nakonec. Kdyz si delam ceskeho turka a zalevam kavu s cukrem, neni to ono. Cukr musi prijit az po zaliti.
    KEMPES
    KEMPES --- ---
    PREVIT: Kdyz vidim, jaky jsi zaprisahly obhajce "ceskeho turka", neda mi to a zkusim te presvedcit, abys udelal jeden maly pokus - vezmi svou oblibenou kavu, jejiz chut dobre znas, a zkus z ni vyrobit klasickou tureckou/arabskou kavu, tedy dej na prach namletou kavu do dzezvy (nemas-li po ruce, staci jakykoliv cisty vhodne maly plechovy hrnek), pripadne pridej cukr ci koreni, pokud jej do kavy davas, zalij studenou vodou, vetkni na varic a nech 2x az 3x zpenit. Po odstaveni nech cca 5 minut usednout, nalij do salku a ochutnej.
    Protoze mne presso (tim myslim napoj, ktery by za dobre espresso oznacili mistni baristi) nikdy chutove neoslovilo a kavu si pripravuji vyse uvedenym zpusobem (a "ceskeho turka" take uplne nemusim), zajimalo by mne, najdes-li mezi "tureckou kavou" a "ceskym turkem"nejake rozdily v chuti, pripadne jake - co je pro tebe chutnejsi, pripadne celkove porovnani obou napoju z hlediska chuti i narocnosti pripravy apod.
    Za komentare predem dik ;)
    KOLU
    KOLU --- ---
    PREVIT: peklo (v baristické mytologii).
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    KOLU: Presne.
    KOLU
    KOLU --- ---
    PREVIT: a je to teda na prach namletá káva zalitá vodou?
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    KOLU: Klidne, chutnat mi neprestane! :)
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    WAMP_ELF: Ja bych ji tam varil stejne, jako tady.:)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    PREVIT: jak se vaří káva v hondurasu?
    KOLU
    KOLU --- ---
    PREVIT: můžu ti to omínuskovat?
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    Je libo pravou honduraskou kavu? :)
    PETRA848
    PETRA848 --- ---
    Omlouvám se za lehké OT, ale stala se mi nemilá věc.

    Mám tuhle konvičku http://www.bialetti.com/...ee/stovetop/stainless-pots-c-1_7_21.html?zenid=4bkjdll8ro1selgg96sr1rq927
    a podařilo se mi ji mít na sporáku několik minut bez vody. Gumičku a filtr na vyměním, ale nevím, jak se zbavit té roztavené gumy ze spodní části té vrchní nádobky. I ta spodní je cítit.
    Neřešil někdo něco podobného? Myslíte, že je to na odpis?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: heslo je starbucks stainless steel travel mug

    AETHER
    AETHER --- ---
    MAR_TINA: Mela jsem tez, ale ta plastova cast se rozbila a ted maji same velke:(
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MAR_TINA: Nemůžeš prosím někde najít fotku jak vypadá? Díval jsem se na ebay a mají jich několik.
    Mě docela zaujal i tenhle, dle všeho také neteče http://www.hanibal.cz/...ermosky-termohrnky/15247-primus-commuter-mug-nerez-03/?barva=3#.VAK_bMXV-th
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: spolehlivě fungují kovové(!) hrnky starbucks. Kdysi jsem ho kupovala za 500 Kč, ale vydržel netéci několik let i přes mytí v myčce a koulení se po podlaze auta.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Snažil jsem se hledat, ale bez úspěchu, respektive jsem u Tchiba co se tu doporučuje našel pouze jiný termo hrnek. Nemáte někdo tip na hrnek, max 300ml, co se nevyleje, v tašce s ním budu házet sem a tam, neumím ho tam (nechci na to myslet) aby stál rovně. :)

    Zároveň prosím o tip na váhu na kávu, nejlépe ebay, nechci nic za 500,- ale zase nevím jak přesně umí vážit Čína za 100-200,-.. :-/

    BLACK_ONYX: Zkoušeno a bezvadný, jen musím ještě víc nahrubo, byl jsem přes 3 min..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam