• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE: Tak váha koupena, cena kolem 120Kč včetně pošty, měří přesně (zkoušel sem mince na desetiny gramu).
    Možná si koupím ještě jednu, do 1000g co jsem vzal je málo, odvážím hrneček, drip, kávu a při zalévání se dostanu přesně na 1000g :)

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: spolehlivě fungují kovové(!) hrnky starbucks. Kdysi jsem ho kupovala za 500 Kč, ale vydržel netéci několik let i přes mytí v myčce a koulení se po podlaze auta.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Snažil jsem se hledat, ale bez úspěchu, respektive jsem u Tchiba co se tu doporučuje našel pouze jiný termo hrnek. Nemáte někdo tip na hrnek, max 300ml, co se nevyleje, v tašce s ním budu házet sem a tam, neumím ho tam (nechci na to myslet) aby stál rovně. :)

    Zároveň prosím o tip na váhu na kávu, nejlépe ebay, nechci nic za 500,- ale zase nevím jak přesně umí vážit Čína za 100-200,-.. :-/

    BLACK_ONYX: Zkoušeno a bezvadný, jen musím ještě víc nahrubo, byl jsem přes 3 min..
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    MAR_TINA: Diky :)
    EXAGE: Tohle kafe je na washed Etiopii hodne plne a sladke. Zkus 15g kavy na 250g vody. Hrubost si nasteluj tak, aby ti to proteklo za nejake 2,5min.
    DOGGY
    DOGGY --- ---
    MR_DAN: tak tak, Nicaragua je opravdu vyborna, v poslednich mesicich kupuju jenom ji od DS a nemuzu si ji vynachvalit :)
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    EXAGE: Taky ji mám teď doma:-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAMIEL: a libovolnou Panamu!
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    EXAGE: Kdykoliv nebudes vedet, po jake kave sahnout, tak vezmi libovolnou Ethiopii od Doubleshotu.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: tu teď budeme načínat, tak pak napíšu.

    Hoď jim to na hlavu, nějakou odezvu potřebují, ať vůbec ví, co měnit. i když já jim psala mail a žádná reakce.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Nakonec jsem udělal změnu a vybral http://www.doubleshot.cz/ethiopia-yirgacheffe-kochere.html opravdu je dřevnatá chuť pryč, testovací balíček z ceskakava.cz mám tak chuť jim hodit na hlavu, jelikož 3 otevřené balíčky chutnaly snad naprosto stejně a to jako dřívko od nanuka.

    ETHIOPIA YIRGACHEFFE KOCHERE jsem si uvařil první šálek a chutná mi i když ja na mě možná až moc jemná. Uvídím jak to půjde dál. Každopádně i jako naprostý laik jsem po otevření kávy z doubleshotu hned viděl rozdíl v pražení a vůni jak mě navedla MAR_TINA. Děkuju Vám všem, že se mě snažíte navést, vím, že se občas ptám hloupě, snažím se pročítat články na internetu, ale někdy je rada od zkušených to nejlepší. :)

    BOODIA
    BOODIA --- ---
    EXAGE: nebo do emy a nechat si odsypat třeba po 50 gramech dvě/tři (sem tam třeba i víc) jiný kávy ;)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MR_DAN: Dobře, odpoledne si jedno balení vezmu, pokud bude. :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    EXAGE: z aktualni nabidky Nicaragua Los Polvorines jednoznacne ;-)
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MAR_TINA: Kolem Alzy jezdím z práce, odpoledne tam vyskočím a něco vyberu. Díky za tip. :)
    PRASOLET: To mám lehce z ruky, ale až se tam budu pohybovat také zkusím.
    PRASOLET
    PRASOLET --- ---
    EXAGE: Nebo skoč do šálku, tam mají vždy tři kávy na filtru - můžeš si dát degustační sadu všech a hledat rozdíly. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: Doubleshot prodává kávu v Alze a obsluha vypadala velmi zaškoleně. A taky tam můžeš ochutnat, co kupuješ, abys věděl, jak to má dopadnout.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    MAR_TINA: Děkuju! Chystám se někde (doubleshot, atd..) koupit, ale trochu jsem doufal, že když už mě žena tímhle obdarovala, budu mít šanci ochutnat a následně alespoň tušit co pořídit, jakým směrem se vydat, místo toho 3 balíčky z různých zemí a oblastí chutnají naprosto stejně. :-/

    Pokud mi tak můžete poradit nějakou kávu pro dripper vhodnou, ideálně od někoho kde to umí a mají rozvoz po Praze, budu vděčný. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    EXAGE: to není tvoje chyba. Kdysi jsem tu o nich psala, cokoli od čerstvé kávy chutná jako dřevěné uhlí, přepražují to šíleně. Zkus jiný kafe.
    Nebo otevři všechny degustační balíčky a vyber to nejsvětlejší. Zrnka by měla být hnědá až světle hnědá a lesk spíš hedvábný až žádný, nikoli jako naleštěné krémem na boty. "Śev" uprostřed zrnka světlejší než zbytek.
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    KOLU: Díky, ráno jsem zkoušel víc na hrubo, méně horkou vodu, pořádně proprat filtr a pořád taková nepříjemná chuť dřeva, nevím, už si pomalu začínám myslet, že to kafe stojí za prd a ty testovací balíčky jim někde rok ležely, je to možný? Ale jak jsem psal, jsem opravdu amatér..
    na webu garantují čerstvost..

    Degustační balíček ČERSTVÁ KÁVA Single-Origin - komplet | Čerstvá Káva
    http://www.cerstvakava.cz/1032-degustacni-balicek-cerstva-kava-single-origin-komplet-2013/
    KOLU
    KOLU --- ---
    EXAGE: "dřevnatou-papírovou chuť" = přeextrahováno (a nebo je to blbý kafe). nižší teplotu vody/míň vody/mlít hruběji.
    jinak s V60 jsem s úspěchem používal 16g kávy na 250 g vody, tohle by mohlo být podobné.
    M4Y4
    M4Y4 --- ---
    Vzhledem k tomu, že jsem čerstvě přešel na espresso mašinu, tak dávám v šanc (nejprve zde) můj WMF French Press (velmi málo použivaný, 100% stav) + DeLongi mlýnek na kafe. WMFko je komplet z nerezu, žádné plasty alá Bodum apod., prakticky to nejlepší, co se dá sehnat.
    http://www.bestcoffeezap.com/wmf-kult-coffee-press-review/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam