• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    TRIPLT: kafe supr,v60 etalon,mlynek v poho...je k tomu trochu potřeba ale zalejvaci konvice
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Náhodou někdo osobní zkušenost s tímto dárkovým setem? :-) (Popřípadě jestli je to vhodná koupě - kvalitní, nebo koukat jinde) Děkuji :-)
    Dárkový kávový set Hario V60 doubleshot - česká pražírna výběrové kávy
    http://www.doubleshot.cz/darkovy-kavovy-set.html
    SATAI
    SATAI --- ---
    NYCKER: Haria i Porlex mi na takove to domaci filtrovani prisly OK. Uplne rovnomerne ale vysledek samozrejme neni.
    Jedno Hario Mini se mi podarilo zlikvidovat na cestach, takze pokud planujes neco akcnejsiho, tak urcite kov ;)
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    Interview with Gwilym Davies (Brno, Czech Republic)
    https://www.youtube.com/watch?v=7aJ8sthVKN4#t=12
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KOLU: nerikam ze ne, jen to neni 'jen' o technice
    KOLU
    KOLU --- ---
    BOODIA: však Vojta (PRDELMRDEL) je vynikající barista.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MIMA_A: jo, mám stejné srovnání po babičce versus hario. Oba mají přednosti a mouchy, z obou lze získat směs na dobrý kafe. Ale espresso bych nedělala ani z jednoho :)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    verili byste tomu, ze mlynek po prababicce s ocelovym kamenem mele konzistneji nez porlex? v sypkem stavu je to okem celkem identicka zrnitost, velky podil prachu v obou smesich, po prozkoumani toho, co po extrakci zbyva ve filtru, tak z porlexu jsou tam jak nezvykle velke hroudy pri krajich, a na povrchu uprostred totalne hladka plocha. Nemyslim, ze melu prilis najemno. Prekvapilo me spis, ze ten porlex udela z casti kafe takovy makadan.
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    KOLU: v prvni rade jde hlavne o ruce :)
    KOLU
    KOLU --- ---
    FARFELOO: Vojtovi jde především o špičkový kafe. Jinak by tam necpal Synesso a Mythos One...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    taky velitel toho prostoru neni zadnej kavarnik, ale generalni reditel J&T ...
    minulej tejden jsme se zamejsleli, jestli ty velky nasprejovany znaky na baraku (dolar + anarchie = curak(sorry zachvat tourettova syndromu)) souvisej s jeho inicialama jen nahodou :-)
    SATAI
    SATAI --- ---
    FARFELOO: Ja tam chodim a piju celkem rad (jen mne prudi jejich laxni vztah k otviraci dobe), ale zrovna ty bitcoiny jsou jasne vitezstvi touhy prezentovat politicke stanovisko nad zajmy mne jako zakaznika.
    SATAI
    SATAI --- ---
    EXAGE: Ja nepochopil, o co se snazi. Jako kavarna to moc nefunguje, prestoze kafe maji lepsi nez ve vetsine kavaren v Praze. Zda tam jde o coworking a akce... nebo jeno o spaleni penez sponzoru na bitcoinove umelecke produkci, to vazne netusim.
    Ale kafe doporucuju. Automat idealne nechat odklikat obsluhu.


    FARFELOO: Nerad bych tu flameoval o skutecne uzitecnosti bitcoinu... Ale kazdopadne kdyby brali koruny, tak asi porad nemaji plno. Ale normalni kavarna by to nebyla, uz jenom diky tomu, co vari.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Mně přijde dobrý nějaký bitcoiny v kapse vždycky mít:D
    A v tom podniku jde primárně spíš o popularizaci bitcoinů než o dobrý kafe, takže kdyby brali Koruny, tak je z toho normální kavárna, kterých je tuna v Praze...
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    SATAI: Jezdím denně v cca 16:30 kolem a je tam vždy úplně prázdno. Jednou tam byli lidé třeba kolem 19-20h... přijde mi to jako škoda, že neberou klasický peníze (byť tu někdo psal, že je tam automat), ale jak píšeš, je to opruz. Přesně to mě vždy odradí tam jít, jakkoli je to zvenku lákavý a industriální.
    SATAI
    SATAI --- ---
    JAKOUBEK: Ano, pouze za bitcoiny. A prvni nakup je kvuli tomu dost velky opruz.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    ZOOEY: Jojo, Mnichov. Zkousel jsem minuly tyden jejich Rwandu, Burundi, Brazilii a Panamu. Za mne Brasil. Sladka, plna.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    ZOOEY: Pozor, zapomneli jsme na Paralelni Polis na Delnicke, ktery ma Bonanzu. Nicmene asi jen za bitcoiny ;) Jeste jsem ovsem nemel tu cest. Ale stoji za provereni!!
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    JAKOUBEK: diky! .) tohle bude hadam spravne vizualne-chutove vyvazeny tip)) (mahlefitz je ta mnichovska)?
    KOLU: taky diky, v eme vzdy zaznamenam akorat ty barevny hrnky apod. merch, vubec si tam kafe nevybavuju, eh)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    ZOOEY: Kafe Karlin ma Mahlefitz. Cafe Jen ma Has Bean. Coffee Room ma Alchemy (ale nevim jestli prodavaj zrno). A Ema ma kdeco ;) V sobotu na naplavce bude mit Brewbar Drop Coffee ze Svedska. Ten jako darek podle me top po vsech strankach.
    KOLU
    KOLU --- ---
    EMA
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam