• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    ZOOEY: Kafe Karlin ma Mahlefitz. Cafe Jen ma Has Bean. Coffee Room ma Alchemy (ale nevim jestli prodavaj zrno). A Ema ma kdeco ;) V sobotu na naplavce bude mit Brewbar Drop Coffee ze Svedska. Ten jako darek podle me top po vsech strankach.
    KOLU
    KOLU --- ---
    EMA
    ZOOEY
    ZOOEY --- ---
    vespolek) prosim o radu - kam v praze (kamenny obchod) pro kafe ze zahranicniho zdroje. nejlip neco, co se prodava v "edicich" - od jednoho dodavatele/vyrobce (a od jakeho?), aby se treba daly koupit dva tri druhy jako darek pro nekoho, kdo trochu vi, co pije? zajimave vizualne reseny/vkusny obal neco jako podminka...) moc dekuju za pripadne tipy)
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    SAMIEL: porlex jsem dnes pro sestru objednal v original coffee, tam by snad jeste mohly byt k dispozici
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    AOTEAROA: Bud Porlex nebo ten novy Ceramill. Ale DS je ma zjevne vyprodane.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    potřebovala bych trochu odolnější ruční mlýnek na domácí mletí cca 1-3 káv denně. hario mini mill se mi brzo rozpadne :) chtěla bych zkusit sehnat náhradní spodní díl, ale kdyby byly prachy, budu spíš uvažovat o celém jiném mlýnku.
    chci se zeptat, jestli ta další možnost z doubleshotu, ten nástupce porlexu s keramickými kameny, je dobrá volba nebo mám shánět něco jiného. nechci za mlýnek dávat víc než ≈1000 Kč.


    zároveň mám radost, že máme v práci konečně aspoň automat na zrnkovou kávu a dá se to pít :) jen ta tryska zatím nějak nicmoc, ale to se poddá. ale pořád lepší než ty příšerný kapsle ;)
    DéLonghi ECAM 23.420.SW Intensa | Alza.cz
    http://www.alza.cz/delonghi-ecam23-420-sw-intensa-d144194.htm
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Nebyla dobrá, tak letos nebude
    MAJA
    MAJA --- ---
    TEEAK: no taky jsem na ní čekal asi měsíc a pak ze dne na den zmizela, ani se neobjevila v nabídce ...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    MAJA: třeba už na ní bylo tolik objednávek, že je vyprodaná .. nedivila bych se
    KOLU
    KOLU --- ---
    třeba jim uletěly včely...
    MAJA
    MAJA --- ---
    Netušíte někdo proč očekávaná Panama v honey zpracování v Doubleshotu zmizela z připravovaných káv ?
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    TEEAK: je to tak :-)
    JNK
    JNK --- ---
    ZUZKAOU: Mě napadlo použít na to něco vietnamského, už jen kvůli tomu většímu podílu robusty.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JNK: kombuchu ne, ale kefír (i vodní jo). Není to špatné - respektive ten mléčnej chutná jako jogurt s kávovou příchutí. Jako potřebujete to osladit a teda rozhodně spíš to chce nějakou klasičtější, více praženou kávu, protože jemné chute se smažou.

    Vodní je divnej, asi by mu pomohlo přidat tam hodně koření typu skořice/badyán/koriandr, aby to bylo jako hnědá limonáda.

    Není to něco co bych pila denně, ale špatný to není.
    JNK
    JNK --- ---
    Možná trošku atypické, ale zkoušel zde někdo kávovou kombuchu. Slyšel jsem na to pár ohlasů a říkám si, jestli to má vůbec cenu zkoušet.
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BLACK_ONYX: tipnu si .. Chapter One? (to je totiž můj top)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    Cold brew jsem mel asi jen jeden, který mi chutnal. Většinou to smrdí a není to zdaleka tak dobré jako teplá varianta. Co mě na něm baví je akorát to likerovite tělo.
    KOLU
    KOLU --- ---
    podextrahovaný kafe, že to někoho dneska ještě baví...
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    věřím, že tady to bude vysvětlený správně (koukám, že sama v tom mám zmatky) :D
    Ledová káva | Piccolo neexistuje!
    http://www.piccoloneexistuje.cz/ledova-kava
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    SATAI: obávám se že je to pravděpodobný

    no a poslední lama dotaz, v případě přípravy ve french pressu ho prostě naložim, zaleju studenou vodou a necham x hodin?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam